کد خبر : 95889
تاریخ انتشار : سه‌شنبه 3 دسامبر 2019 - 9:30
-

اختصاصی//

سومین روز ثبت نام کاندیداهای انتخابات مجلس در رشت/ فرماندار سابق رشت آمد+ مصاحبه با کاندیداها

سومین روز ثبت نام کاندیداهای انتخابات مجلس در رشت/ فرماندار سابق رشت آمد+ مصاحبه با کاندیداها
.

گیلان تایمز:

از صبح امروز همزمان با سراسر کشور، سومین ثبت نام انتخابات مجلس شورای اسلامی آغاز شد.

سومین روز ثبت نام کاندیداهای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در ۲۰۸ فرمانداری و همچنین ستاد انتخابات در محل وزارت کشور آغاز شد.

در سومین روز ثبت نام از حوزه انتخابیه رشت ۱۱ نفر ثبت نام کردند

این ثبت نام تا روز شنبه ۱۶ آذر ادامه دارد.

 

ثبت نامی های روز دوم رشت را در اینجا بخوانید

 

در زیر ثبت نام کاندیداهای انتخابات مجلس رشت در روز سوم را دنبال کنید.

شهرام بازارگرد شعبانی، کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی، ۴۵ ساله

بازارگرد در گفت و گو با خبرنگار گیلان تایمز بیان کرد: شهرستان رشت مشکلات زیادی در حوزه شهری دارد و این مشکلات با برنامه ریزی درست قابل حل شدن است.

محمدرضا پورایمان پرست، کارشناسی ارشد مدیریت ساخت، ۶۷ ساله

حمید دادور، کارشناسی ارشد فیزیک حالت جامد

دادور در گفت و گو با خبرنگار گیلان تایمز بیان کرد: به علت مسائل اجتماعی موجود و بخاطر نیاز جامعه، در این عرصه ورود کردم که بتوانم قدم های مثبتی برای جامعه بردارم.
وی در ادامه گفت: در هر شرایطی باید از وضع موجود یک پله بالاتر رفت یعنی روبه جلو حرکت کنیم، می توان با برنامه ی مدون و درست استان گیلان و علل الخصوص شهر رشت را رو به پیشرفت سوق داد و جایگاه رشت را ابتدا در کشور تثبیت کنیم که رشت تبدیل به یک برند شود.

سید محمد احمدی، فرماندار سابق شهرستان های رودبار، لاهیجان و رشت و مدیرکل سابق هماهنگی و امور اقتصادی استانداری گیلان، ۵۲ ساله

با همراهی جمعی از فعالین سیاسی و اجتماعی جهت ثبت نام در حوزه انتخابیه شهرستان رشت وارد فرمانداری شد.

احمدی در گفت و گو بر خبرنگار گیلان تایمز بیان کرد: با توجه به تجاربی که سه دهه در واحدهای اجرایی کسب کردم بر این باور بودم که این تجربه را می توانیم در بحث تقنین به کار ببریم و این تجارب در بحث نظارت و قانونگذاری کمک زیادی به ما خواهد کرد.

حجت الاسلام سیدرضا مطهری از فعالان شناخته شده سیاسی

حجت الاسلام مطهری در گفت وگو با خبرنگار گیلان تایمز بیان کرد: فقری که امروز در جامعه و خصوصا در استان گیلان بسیار زیاد شده بخاطر دوستانی است که تا امروز وارد مجلس شده اند و نتوانستند نقش مفیدی ایفا کنند. نمایندگان فعلی گیلان حرفی برای گفتن در مجلس ندارند. نمایندگان باید نظارت بر امور داشته باشند و بودجه هایی که وارد استان می شود نظارتی بر آن وجود ندارد و تبعیض های زیادی در تخصیص آن صورت می گیرد.

اسماعیل سرائی، معاون سابق توسعه پایدار و محرومیت زدایی قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا، ۴۹ ساله

سرائی با بیان اینکه بیش از ۲۲ سال در مجموعه قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا در پروژه های مهندسی انجام وظیفه کردم، در گفت و گو با خبرنگار گیلان تایمز بیان کرد: آخرین مسولیت بنده معاون توسعه و محرومیت زدایی بوده است.
وی در ادامه گفت: حق هر شهروندی است که نسبت به کاندیداها آگاه باشد و برنامه و اهداف حضور در این میدان را بداند. اگر اجازه بدهند نیروهای جوان و با انگیزه برای رشد و پیشرفت این کشور استفاده شود کشور پیشرفت چشمگیری خواهد داشت. هر کسی در بین سه نماینده شهر رشت قرار بگیرد، باید دو مطلب را پیگیری کند: مطلب اول جوانان و دیگری اشتغال.

سرایی در پایان گفت: فساد در بخش های مختلف از جمله در بخش اداری وجود دارد که باید هرسه نماینده رشت پیگیر رفع این مشکلات هم در بخش قانون گذاری وهم در بخش نظارتی باشند.

محمدرضا زیبایی، دکتری شهرسازی مشاور مرکز گفتگوی ادیان مدرس دانشگاه

زیبایی با بیان اینکه از برنامه های بنده در حوزه اشتغال جوانان، اقتصاد شهر رشت و استان بواسطه سرفصل هایی مثل گردشگری که دارم می توانم قدمهای مثبتی بردارم، در ادامه گفت و گو با خبرنگار گیلان تایمز بیان کرد: دو رودخانه در شهر رشت وجود دارد که اگر این دو رو بتوانیم سرانجام دهیم قطعا درصد بالایی از شهر ما زیباتر و پررونق تر خواهد شد.وی ادامه داد: باید از سرمایه گذاران داخلی و خارجی برای شهر رشت و استان استفاده کرد. باید از مدیران قوی برای داشتن شهری پیشرفته استفاده کرد. اگر یک توسعه پایدار در سطح شهرمون ایجاد شود قطعا بسیاری از مشکلات برطرف می شود.
زیبایی عنوان کرد: درآمد مردم بسیار پایین است، اگر حتی پول غذای روزانه فرد را حساب کنیم بیشتر از درآمد افراد خواهد شد، ماواقعا در بحران هستیم و فساد اداری و مالی ما از اینجا نشأت می گیرد. دین ما می گوید اگر فقر از دری وارد شود ایمان از دری دیگر خارج می شود، پس ما باید این موارد را حل کنیم.
وی در پایان گفت: اگر هزینه ای برای انتخابات داشته باشم از جیب خودم پرداخت خواهم کرد، اگر امروز از افرادی برای بحث مالی انتخاباتی خود کمک بگیرم، قطعا بعدا باید فقط به دنبال کار آنها باشم.

سیده فاطمه واثق رحیم پرور، عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران، ۵۷ ساله

رحیم پرور در گفت و گو با خبرنگار گیلان تایمز بیان کرد: مردم ما به یک مرحله و زمان حساسی رسیده اند زمانی که می تواند برای ما سرنوشت ساز باشد اکنون زمانی است که می توانند سرنوشت خود را تعیین کنند. معتقدم کشور نیازمند به یک خرد جمعی دارد بطوری که بتواند از نخبگان و متخصصین استفاده کند تا بتواند از مشکلاتی که کشور به آن مبتلاست خارج شود.
وی در ادامه گفت: نیمی از جمعیت کشور را خانم ها تشکیل می دهند و با توجه به زن بودن من و شناخت این بخش از جامعه خواهم توانست پیگیر مطالبات این جمعیت کثیر باشم.

رحیم پرور در پایان گفت: کارآفرینی و برنامه های استارت آپی از راه کارهای ایجاد شغل در گیلان است، ما باید جوانان را برای ایجاد اشتغال آماده کنیم.

علی درجزی قاضیانی، کارشناسی ارشد 

قاضیانی در گفت و گو با خبرنگار گیلان تایمز بیان کرد: در راستای حفظ ارزش های اسلامی در این مقطع حساس برای انجام تکلیف و خدمتگزاری به مردم شریف شهرستان رشت، استان گیلان و کشور وارد عرصه انتخابات شدم. وی ادامه داد: مشکلات اقتصادی و سیاسی در کشور وجود دارد و با توانمندی و تجاربی که آموختم می توانم گام موثری برای مردم بردارم.
وی در ادامه گفت: مشکل اساسی امروز کشور مشکل اقتصادی است که باید با یک نگاه همسو با ارزش های نظام و انقلاب و فرامین مقام معظم رهبری بتوانیم مشکلات مردم را حل کنیم. در مجلس نمایندگان علاوه بر قانون گذاری می توانند نظارت جدی داشته باشند و عملکرد همه مدیران را زیر نظر قرار بدند.
قاضیانی در پایان گفت: ناصالح بودن برخی افراد باعث ایجاد فساد می شود که با روی کار آمدن افراد صالح و متعهد و متخصص این مشکل بزرگ حل خواهد شد.

دکتر مجید دل آور، پزشک عمومی، دبیر انجمن اسلامی پزشکان ایران شاخه گیلان، ۳۷ ساله

دل آور در گفت و گو با خبرنگار گیلان تایمز بیان کرد: در دوران دانشجویی در سطح دانشگاه علوم پزشکی در بخش های مختلف فرهنگی و هنری فعال بودم و دوسال اخیر را به عنوان مدیر مرکز بهداشت لاهیجان انجام وظیفه کرده ام و مدتی را هم به مدت سه سال مسئول دبیرخانه انجمن های علمی دانشگاه علوم پزشکی به دانشجویان کمک می کردم.
وی در ادامه گفت: کسانی که امروز به عنوان نامزد انتخابات مجلس اخلاق را رعایت نمی کنند، کسانی که امروز تخلف می کنند، اگر به مجلس ورود کنند در آنجا هم اخلاق را رعایت نخواهند کرد و تخلف خواهند کرد. کسانی که امروز عملکرد های اشتباه و تخلفات خود را توجیح می کنند با حضور در مجلس هم همین مسیر را پیش خواهند گرفت.
اگر نماینده ای راستگو باشد باید طرفدار شفافیت آراء باشد. اگر بنده به عنوان نماینده مردم در مجلس حضور پیدا کنم از طرح شفافیت آراء حمایت خواهم کرد.
دل آور در پایان عنوان کرد: مشکلات به دسته های مختلفی تقسیم می شود از قبیل اجتماعی، اقتصادی و… ولی مهمترین مشکلی که جامعه ما با آن دست به گریبان است اشتغال می باشد و اگر این مسئله بزودی حل نشود شاهد مشکلات فراوان اجتماعی خواهیم بود. به نظر بنده مهمترین مسئله ای که مجلس باید پیگیری کند، تقویت تولید و ارتقا در زمینه اشتغال زایی باشد. بنده هم سعی می کنم به عنوان یک جوان انقلابی در صحنه حضور داشته باشم. بنده سعی میکنم در جهت تحقق اهداف انقلاب اسلامی بخصوص رسیدن به عدالت تلاش کنم.

حامد نصیری، کارشناسی ارشد، ۳۹ساله

.

گزارش از نادیا مسعودی 

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.