کد خبر : 115724
تاریخ انتشار : سه‌شنبه 28 جولای 2020 - 13:18
-

اختصاصی//

چه کسی یا کسانی طی ۱۰ سال، مانع احقاق حق خریداران مجتمع آدینه رشت شده اند؟!

چه کسی یا کسانی طی ۱۰ سال، مانع احقاق حق خریداران مجتمع آدینه رشت شده اند؟!
.

گیلان تایمز:

ماجرای مجتمع آدینه رشت، چند سالی است که هرازگاهی، سوژه داغ رسانه ها و مسوولان شده و بعد هم به صورت ناگهانی و بدون پاسخگویی شفاف و روشن، خاموش و بی اثر می شود.
اعتراض و اعتصاب خریداران این مجتمع خود قصه پر دردی است که بعد سالها، هنوز ادامه داشته و دارد .
طی این سالها معترضین،وقتی کارد به استخوانشان می رسد، در راهپیمایی آرام و با در دست گرفتن پلاکاردهایی از مسوولان استانی و کشوری درخواست دارند تا به شکایتشان رسیدگی شود.

 

یکی از دلایل تجمع و اعتراض خریداران این مجتمع  در طی این سالها،عدم جوابگویی درست از سوی مسوولین ذیربط بوده و هست. زیرا خریداران هنوز پس از گذشت چند سال نمی دانند که چه راهی را باید برای دستیابی به حقشان در پیش گیرند؟!.
تناقض گویی های مسوولین در جوابگویی ها، سبب شد تا خریداران معترض، پیگیری های قانونی را تنها راه حل نجات از بن بست آدینه بدانند.
معترضین خواستار تحویل واحدهای خریداری شده شان در مهلت قانونی که به آنها وعده داده بودند، هستند.
خواسته آنان خواسته به حقی است که پس از گذشت ۱۰ سال هنوز نتوانسته اند به آن دست یابند.
براستی چه کسی و کسانی مانع احقاق این حق به خریداران شده اند؟!.
اگر این پرونده مروبط به آقازاده ها و یا یکی از مسوولان این استان و کشور بود، آیا زمان رسیدگی به آن ۱۰ سال طول می کشید؟!.
همه آنهایی که در طی این ۱۰ سال با انواع رانت ها، استفاده از افراد ذی نفوذ استانی و کشوری و … مانع احقاق حق به حق داران شده اند، باید پاسخگو باشند.

این مجتمع با زیربنای ۷۲ هزار مترمربع در ۹ طبقه ساخته شده که ارتفاع آن از سطح زمین ۱۱۳ متر است. پیش فروش واحدهای تجاری مجتمع آدینه از تابستان سال ۸۹ آغاز شد که قراربود مغازه ها تا اردیبهشت سال ۹۴ تحویل خریداران شود.
آدینه دارای۱۲۴۰مغازه است، قیمت واحدهای طبقه همکف از متر مربعی ۳۵میلیون تومان بوده وهرواحد حدود ۸ الی۱۰مترمی باشد.در قراردادفی مابین، اینطوربوده که مبلغ ۵ درصد کل قرار داد به صورت نقدی در هنگام تنظیم قرار داد، ۶۰درصد کل قرارداد طی ۸ فقره چک ۶ ماهه پرداخت شود وقراربود تااردیبهشت سال ۹۴ واحد خود را تحویل خریداران بشود.
یکی ازبندهای قرارداداین است که اگربهردلیلی واحدمورد معامله تاموعد توافق شده آماده نشود،فروشنده موظف است به ازای هرروز۳۰هزارتومان خسارت بابت تأخیربپردازد.
عمر پرونده ساخت مجتمع آدینه به ۱۰ سال رسیده و خریداران این مجتمع نه تنها صاحب مغازه نشده اند ، بلکه با اتلاف سرمایه ۱۰ ساله شان روبرو شده اند.نه سرمایه شان را می دهند و نه مغازه هایشان را.
خریداران خود را مالباختگانی می دانند که بعد گذشت ۱۰ سال هنوز نتوانستند علیرغم همه مدارک و مستندات مستدل و موجود حقانیت گفته های خود را به اثبات برسانند.
اما خوشبختانه هفته گذشته مالبختگان مجتمع آدینه رشت، خبر خوشی شنیده اند که بعد از گذشت چندین سال بلرقه هایی از امید را برایشان ترسیم کرده است.
خبر این بود که رییس کل دادگاه های عمومی و انقلاب شهرستان رشت در مورد روند بررسی و رسیدگی به پرونده مجتمع تجاری آدینه رشت اظهار داشت: رسیدگی به شکایت کیفری خریداران مجتمع تجاری آدینه، در دادگاه کیفری دو رشت در مراحل پایانی رسیدگی قرار داد.
وی با بیان اینکه رسیدگی به اتهامات متهم این پرونده در اواسط مرداد امسال برگزار خواهد شد، گفت: هنوز برای پرونده کیفری مجتمع تجاری آدینه رشت رأی صادر نشده است.
حال مالبختگان این مجتمع منتظر هستند تا ببینند آیا می توانند بعد از گذشت ۱۰ سال دستشان به دیوار مغازه هایشان برسد یانه؟!.

مژگان شفاعتی، سردبیر

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.