کد خبر : 114019
تاریخ انتشار : چهارشنبه 8 جولای 2020 - 18:27
-

نقی هدایتی

ورزش گیلان؛ رشد یا تبلیغات؟!

ورزش گیلان؛ رشد یا تبلیغات؟!
.

گیلان تایمز:

مدیرکل ورزش و جوانان استان گیلان در مصاحبه ای گفت :
رشد ورزش در دولت تدبیر و امید از جهت توسعه زیر ساخت ها ، باشگاههای ورزشی ، مربیان و داوران فعال وسرانه فضاهای ورزشی از حداقل ۲۱درصد تا حداکثر ۵۷ درصد بوده است.
تعداد باشگاههای فعال در پیش از دولت تدبیر از مرز ۵۶۲ باشگاه گذر نکرده بود ، در حالی که این تعداد در دولت تدبیر به حدنصاب ۱۳۰۰رسیده است .
در راه اندازی باشگاه های ورزشی بیش از ۱۳۱ درصد نسبت به دولت قبل رشد داشته ایم.
مساحت اماکن ورزشی ویژه ورزش و جوانان رشدی ۲۱ درصدی حدود یک میلیون و۳۱۵هزار متر مربع است و این رقم در دولت قبل حدود یک میلیون و هفتاد و پنج هزار متر مربع بوده است .
تعداد مربیان و داوران ورزش استان ۸۳ درصد رشد داشته اند. تعداد مربیان ورزش استان در دولت پیشین حدود ۹ هزار نفر بوده که این آمار در دولت تدبیر به بیش از ۱۴ هزار مربی افزایش یافته است
داوران فعال استان هم از ۴ هزار و ۳۴۰ نفر به ۵ هزار و ۵۱۶ نفر رسیده است.
به عنوان یک پیشکسوت ورزشی لازم می دانم در باره مصاحبه مدیرکل ورزش و جوانان به موارد زیر اشاره کنم :
۱- خانم مدیرکل در گزارش خود عمدتا بر روی کلمه رشد تکیه کرده اند که امروزه میان «توسعه» و «رشد» تفاوت وجود دارد . در تعریف «رشد» بیشتر بر پارامترهاى اقتصادى و کمى تأکید مى شود ولى در مقابل، «توسعه» تحوّلات و تغییرات فکرى و اجتماعى جامعه در حال رشد را نیز شامل مى گردد؛ بنابراین، باید توضیح داده شود ورزش گیلان چقدر توسعه یافته است و شاخص های آن هم بیان شود. ۲- افزایش باشگاه های ورزشی که فقط از نظر حرفه ای و احتمالا در مجوز صادره باشگاه نامیده می شوند توسط بخش خصوصی ایجاد شده و ربطی به برنامه های دولت ندارد. بسیاری از ورزشکاران و ورزش دوستان برای فرار از بیکاری به سمت راه اندازی باشگاه رفتند.
۳- افزایش مربیان و داوران متاثر از برگزاری کلاس های چند روزه توسط بعضی از هیات ها به منظور کسب درامد است. البته بگذریم که یکی از معضلات کنونی ورزش استان برگزاری کلاس مربیگری عمدتا بی کیفیت و تولید مربی و داور است
۴- بازخورد رشد این همه مربی و داور چیست؟ کدام قهرمان و کدام ملی پوش تربیت شده است؟جایگاه گیلان در رتبه بندی ورزش استان ها و المپیاد استعداد یابی چیست ؟ ایا در سال های اخیر ورزش گیلان پیشرفت داشته است؟
۵- چرا در باره امار مدال اوران کشوری،اسیایی و جهانی استان گیلان سخنی به میان نیامده است؟ و یا در حوزه عمرانی، جایگاه گیلان کجاست؟سرانه ورزشی گیلان چقدر است ؟ عملکرد ماده ۲۷ ورزش گیلان به چه صورتی است ؟ چه تعداد از پروژه های عمرانی به بخش خصوصی واگذار شده است ؟ ورزشگاه تختی انزلی و ورزشگاه عضدی و دهها پروژه عمرانی نیمه تمام در استان چه سرانجامی یافته اند؟ چرا این رتبه ها گفته نمی شود؟
۶- شاید یادشان رفته باشد که به بعضی از شاخص های مهم مانند تعداد شوهای تبلیغاتی هم اندیشی ورزشی، تعداد معاونان برکنار شده ای بیکار اداره کل ، هیات هاوادارات بی رئیس ، تعیین ۱۴ مالک برای باشگاه خصوصی سپیدرود و … اشاره شود؟!.
بازی با آمار مشکلی را حل نمی کند برای توسعه ورزش چه کرده اید ؟!.

گیلان تایمز: انتشار مطالب خبری و یادداشت های دریافتی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود. 

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.