کد خبر : 95419
تاریخ انتشار : شنبه 30 نوامبر 2019 - 10:19
-

ناصرحاج محمدی،عرصه را برای نفوذ مدعیان دروغین حق خواهی و حق گیری، کارگری – مردمی، تنگ تر کرده است

ناصرحاج محمدی،عرصه را برای نفوذ مدعیان دروغین حق خواهی و حق گیری، کارگری – مردمی، تنگ تر کرده است

گیلان تایمز( زمان گیلان): آوازه شورای پنجم شهر رشت و اعضای آن نه تنها برای شهروندان بلکه برای همه آنهایی که به عنوان یک گیلانی، پیگیر امور این شهر هستند، برکسی پوشیده نبوده و نیست. اعضای شورای شهری که با انتخاب مردم شهر رشت بر کرسی شورا نشستند تا به گمان همگان با مشورت، همدلی

گیلان تایمز( زمان گیلان):


آوازه شورای پنجم شهر رشت و اعضای آن نه تنها برای شهروندان بلکه برای همه آنهایی که به عنوان یک گیلانی، پیگیر امور این شهر هستند، برکسی پوشیده نبوده و نیست.
اعضای شورای شهری که با انتخاب مردم شهر رشت بر کرسی شورا نشستند تا به گمان همگان با مشورت، همدلی و همراهی برای توسعه این شهر و رفاه مردم گام بردارند و این خیالی بیش نبود آن زمان که فریاد شورا نشینان تنها برای سهم خواهی های شخصی، گروهی و مقاصد خود، نه برای مردم، حتی درخارج از مرزهای این شهر نیز شنیده شد.
البته ناگفته نماند که شورانشینان هرازچند گاهی با ” فعالیت های نمایشی” و “فریاد حق خواهی برای کارگران” و …خواستند که کورسوی باقی مانده از امید شهروندان را روشن نگه دارند ؛اما نشد که نشد و هنوز هم نمی شود که نمی شود.
و آغاز سناریوی تعدادی از شورا نشینان آنجاست که دیگر نقاب از چهره برداشته و شمشیر را از رو بستند. گویی دیگر برایشان اهمیت نداشته و ندارد که با همان چهره اصلی بدون گریم لبخند مهربان و الفاظ خیرخواهانه ، ظاهر شوند.
فشارهای مداوم و اعمال نظر تعدادی از شورا نشینان بر شهردار جدید شهررشت برای انتصابات همسوی آنها و نفوذ بیشتر در بدنه شهرداری رشت را می توان در پوستین “اعتراضات به ظاهربه نفع مردم” واضح و آشکارشان دید.
جالب است به این نکته نیز اشاره گردد؛ حاج محمدی ، شهردار شهر رشت، گزینه انتخابی تک تک اعضای همین شورای پنجم است. ولی آنگاه که آهنگ انتصاباتش بعد روی کار آمدن با ساز بعضی از اعضاء شورا کوک نبود،سمفونی وامصیبتا سردادند:
که ای وای کارگران حقوق نگرفته اند و شرمنده خانواده هایشان هستند.
تصمیمی برای حقوق معوقه رانندگان استیجاری شهرداری رشت گرفته شود.
و …
کسی منکر مشکلات ذکر شده و مشکلات دیگر این شهر نیست. ولی سوالی که مطرح می شود، این است که به قول این اعضای محترم شورا حقوق معوقه ، مربوط به چند ماه و حتی ماه ها و سال های قبل از روی کار آمدن شهردار جدید است.

پس چرا آنگاه صدایشان برای احقاق حق کارگران و مشکلات دیگر درنیامد؟!.
چرا آن زمان نگاه تیزبین وگوش شنوای اکنون را نداشتند؟!.
جواب این سوال برای مردم شهر رشت و بسیاری از آنهایی که حتی کوچکترین سررشته ای از سیاست و دنیای هزار رنگش هم ندارند،واضح و آشکار است.
بهتر است برای روشن شدن دامنه اختلافات گسترده تعدادی از شورا نشینان با اعضاء وهمچنین با شهردار جدید شهر رشت به اتفاقات چند ماه گذشته،مروری داشته باشیم.

سید امیر حسین علوی:متاسفانه از سوی ریاست شورا اطلاعی به بنده داده نشده است
اوج اعتراضات وی نسبت به حاج محمدی از آنجا آغاز شد که شهردار رشت برای در امان بودن از اختلافات شورانشینان و رسیدگی به امور شهر، متوسل به یکی از نمایندگان شهر رشت می شود.
علوی در اعتراض به نوشتن چنین شکواییه ای گفت: نامه‌ای از سوی یکی از نمایندگان شهر رشت در مجلس خطاب به وزیر کشور نوشته‌ شده است که در آن این نماینده مدعی شده اعضای شورا با یکدیگر اختلاف داشته و این اختلاف باعث کارشکنی در کار شهردار می‌شود.
وی ادامه داد:: متاسفانه از سوی ریاست شورا اطلاعی به بنده داده نشده است که نامه‌ای از سوی وزارت کشور خطاب به بنده و آقای حاجی پور به شورا ابلاغ شده است و قطعاً پاسخ ندادن به چنین نامه‌هایی با مشکلات بعدی همراه خواهد شد.
عضو شورای اسلامی شهر رشت تأکید کرد: در خصوص ارسال چنین نامه‌ای به وزارت کشور شهردار رشت باید پاسخگو باشد که چطور چنین مسائلی به یکی از نمایندگان اطلاع داده شده است؟ در این خصوص باید آقای حاج‌ محمدی در صحن شورا حاضر شود و موضوع را کاملاً روشن و واضح تشریح کند. زیرا ممکن است چنین موضوعاتی توسط شهردار مطرح نشده و این مسائل حاصل تراوشات ذهنی آن نماینده باشد که در این صورت نیز باید نماینده مذکور به شورا فراخوانده شود.
علوی همچنین تصریح کرد: اگر ریاست شورا پاسخی از شهردار در این خصوص نخواهد، بنده شخصاً از آقای حاج‌ محمدی طرح سوال خواهم کرد.
اینکه شهردار از کوچکی نژاد ( نماینده ای که به وزارت کشور عریضه گلایه نوشته ) خواسته که نامه بنویسد یا کوچکی نژاد آستین همت را بالا زده و بالاخره پا در گود شورانشینان گذاشته تا شاید اندکی آرام گیرند؛هنوز در پرده ای از ابهام است.
اماعلوی و گروه هم پیمانش حاضر به ترک میدان نبرد نشده و همزمان با معرفی سرمایه گذار پارک آبی شهر رشت، تلاش کردند تا سرعت حرکت موتورتوسعه شهردار رشت را کُند کنند.
در جلسه یکصد و هفتم شورا، ناصر حاج محمدی شهردار رشت به همراه تعدادی از کارشناسان شهرداری رشت به منظور ارائه توضیحاتی در خصوص پروژه پارک آبی رشت در ساختمان شورا حاضر شد؛اما قبل از ورود شهردار و هیات همراهش به صحن علنی شورا، سید امیرحسین علوی، رضا رسولی، بهراد ذاکری و فاطمه شیرزاد ،صحن شورا را ترک کردند.

روند توسعه شهری و پیگیری و رسیدگی و به سرانجام رساندن مشکلات این شهر در سایه بلند اختلافات شورای پنجم شهر رشت گم شده است
زیرا روند توسعه شهری و پیگیری و رسیدگی و به سرانجام رساندن مشکلات این شهر در سایه بلند اختلافات شورای پنجم شهر رشت گم شده است.
و متاسفانه شورای پنجم به جای ارائه کارنامه عملکرد خود از روزهای آغازین تاکنون ،تیر هدف را به شهردار و عملکرد چند ماهه اش نشانه کرده اند، تا شاید در بین هیاهوی سابقه دارو همیشگی شان،ذهن مردم را از خود و آنچه کرده و نکرده اند، منحرف سازند.
همان مردمی که دعواها و اختلاف های اعضای شورای شهرشان را در نهایت تاسف و ناامیدی دنبال می کنند.
همان مردمی که به گفته حاجی پور با شورا نشینان شهرشان، قهر کرده اند.
و در این میان حلقه تنگ توسعه شهر رشت و تحول در مدیریت شهری (از شعارها و دغدغه های لفظی نه عملی ) به انگشتان هیچکدام از دستهای شورا نشینان اندازه نشد و لاجرم با عملکرد ضعیف آنان در دالان های تاریک فراموشی، مفقود گردید.
حاجی پور درپی اظهارات خود بارها و بارها اختلافات شورای پنجم شهر رشت را اعلام کرد. ولی با اعلام او نه تنها پیله اختلافات به پروانه ای زیبا تبدیل نشد؛ بلکه بستر ساز روزها و لحظاتی ابریشمی شد.

بهراد ذاکری: کذب اطلاعات مطرح‌ شده توسط شهردار رشت مشخص شد
وی در این جلسه رفتارهای شهردار شهر رشت را منافی منافع عمومی شهروندان می داند و می گوید:
باگذشت بیش از سه ماه از مدت ‌زمان حضور شهردار رشت، تاکنون برنامه مشخصی در راستای افزایش درآمد شهرداری از سوی وی ارائه نشده است.
بهراد ذاکری با بیان اینکه برکناری مدیران با نمایش خدمت‌رسانی در شان شهرداری رشت نیست، افزود: شهردار حق انتصاب مدیران بر اساس تشخیص خود را دارد؛ اما نیروهای توانمندی که دارای سال‌ها تجربه و آموزش در شهرداری رشت هستند حتی ابلاغ جدید ندارند.
وی با تأکید بر اینکه استفاده از عبارات نامناسب از سوی شهردار رشت با پرسنل شهرداری از دیگر مباحث تأسف‌ برانگیز است، تصریح کرد: شهردار رشت باید متوجه سخنان خود باشد؛ حاج محمدی در جلسه کمیسیون بهداشت و محیط‌ زیست شورای رشت نیز از عبارات نامناسبی در تشریح وضعیت شهرداری استفاده کرد.
ذاکری با انتقاد از ارائه اطلاعات نادرست توسط شهردار رشت به مردم بیان کرد: شهردار رشت در گفت‌وگو با صداوسیما از افزایش ظرفیت کارخانه کمپوست خبر داد که در بازدید هفته پیش کمیسیون به همراه مشاورین تخصصی این حوزه، کذب اطلاعات مطرح‌ شده توسط شهردار رشت مشخص شد. وی با تأکید بر اینکه تمامی ماشین‌آلات و دستگاه‌های واحد اعم از بخش دریافت، جداسازی و پردازش پسماند در شهرداری رشت غیرفعال است، افزود: در سوله تخمیر نیز پشته‌ها به‌صورت مخلوط شامل مقادیری پسماند تر، پلاستیک، ظروف یک‌بارمصرف، بطری‌های پلاستیکی و سایر اجزای پسماند خانگی مشاهده‌شده و به دلیل اختلاط، پشته‌های مذکور عملاً فاقد هرگونه شرایط مناسب برای تولید کود آلی بودند.
عضو شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به اجاره محل سکونت شهردار رشت گفت: در شرایطی که امروز نیروهای رسمی، قراردادی و شرکتی شهرداری رشت به علت عدم دریافت حقوق و مزایا و حق بیمه در وضعیت ناگواری هستند شهردار رشت حدود یک میلیارد تومان به‌منظور اجاره محل سکونت خود هزینه کرده است.

حاجی پور:از عضویت در شورای پنجم شهر رشت پشیمان شده‌ام.
اما با ورق زدن از هر برگ شورای پنجم، حاجی پور نیز تغییر موضع در مورد شورانشینان می دهد و در جلسه تعیین تکلیف کمیسیون‌های تخصصی شورای رشت می گوید:
حرف زدن دیگر تمام شد از این به بعد باید کار کنیم تا مردم شاد شوند. دیگر دعوا در شورا تمام شد و همه باید کار کنند.
و برای اعلام این خبر تاریخ مصرف گذشته، اینبارازجماعت رسانه ای رشت به بهانه روز خبرنگار دعوت می کند. جلسه ای که در ابتدا با خنده ها و داعیه پدر بودن برای اعضای شورا و جماعت رسانه ای حاضر، گاهی به فارسی و گاهی به زبان گیلکی صحبت می کند. جلسه مذکور با خنده شروع و در نهایت به تهدید و تطمیع اصحاب رسانه ختم می شود. تهدیدی که نه تنها در جلسه مذکور، بلکه در سایت ها و پایگاه های خبری استان واکنش های متعددی را در پی داشت.
حاجی پور تهدید کرده بود که چنانچه رسانه ای از شورا انتقاد کرده و برخلاف نظرات وی، مطلبی بنویسد، طبق قانون از ورد خبرنگار آن رسانه به شورا ممانعت خواهد کرد.
تهدیدی که پس از چند روز عملی واز چند رسانه استان ، بر اساس رسالت “رسانه بودن” ( نه برای خوش آمدن تعدادی از مسوولین،فعالیت می کند) در جلسات شورا دعوت نشد.
و این روش اعمال شده برخلاف گفته های اوست که اعلام کرده بود: هیچ رسانه ای را پشت در نمی گذارم که انتظار بکشد و رسانه‌ها نیز می‌خواهم که مثل آئینه باشند و اختلافات بین اعضا را نادیده بگیرند.
انتشار این اخبار، نشان دهنده ناکار آمدی، بی تدبیری،عدم توانایی و مدیریت صحیح در شورای شهر پنجم رشت است.
شورایی که وظیفه و رسالت اصلی خود را به سویی افکنده و آنچه که برایشان در درجه اول اولویت است،خودشان هستند و منافعشان.
شورایی که اگر چه می گوید از انتقادات و پیشنهادات در جهت رفع مشکلات استفاده می کند؛ اما گفته هایشان مانند شعارهای انتخاباتی شان،مدتهاست که خاک خورده و حتی نشانی از آن در راهروهای ساختمان شورا هم نیست و فقط زمانی مانند شعبده بازان از آن به عنوان طرح دستی استفاده می کنند که ببینند تعداد زیادی از مردم منتظر رفتار و یا گفتار جدیدی از آن هستند.
و در این میان اعضای شورای پنجم شهر رشت،فاطمه شیرزاد نیز طرحی نو در انداخته و
برای اینکه از قافله معترضین به عملکرد شهردار رشت عقب نماند،با شعار احقاق حق کارگران شهرداری رشت وارد عرصه شد.

فاطمه شیرزاد خطاب به شهردار:از درگیری با اعضای شورا چیزی به‌غیراز پشیمانی برایتان رقم نخواهد خورد.
وی با بیان اینکه طی چند ماه اخیر از زمان حضور حاج محمدی شهردار رشت، انتظارات اعضای شورا و شهروندان توسط وی برآورده نشده است، گفت: متأسفانه شهردار رشت در انجام ابتدایی‌ترین وظایف ازجمله پرداخت حقوق و مزایای کارکنان این مجموعه عملکرد مناسبی از خود بر جای نگذاشته و این موضوع موجب گلایه پرسنل شهرداری رشت شده است.
عضو شورای اسلامی شهر رشت گفت: انتظارات بحق شهروندان و اعضای شورای شهر رشت تا کنون توسط ناصر حاج محمدی شهردار رشت برآورده نشده است.
فاطمه شیرزاد با تأکید بر اینکه اعضای شورا دلسوز مردم و شهر هستند اظهار کرد: شهردار رشت با رأی منتخبین مردم برای خدمت در این جایگاه انتخاب‌شده و نباید تحت تأثیر برخی از فشارها به‌جای همراهی با اعضای شورا نسبت به ایجاد تنش و درگیری اقدام کند.
وی با بیان اینکه شهرداری رشت محل تلافی کردن خصومت‌های شخصی نیست، تصریح کرد: برکناری مدیران شهرداری رشت که سوابق خوب اجرایی در کارنامه خود دارند به ‌واسطه نزدیکی با برخی از اعضای شورای رشت که بنا به دلایلی نسبت به عملکرد شهردار رشت معترض هستند رفتاری غیرقابل‌پذیرش و توهین به منتخبین مردم رشت در شورا است.
عضو شورای اسلامی شهر رشت با مخاطب قراردادن ناصر حاج محمدی شهردار رشت بیان کرد: آقای شهردار به‌عنوان یکی از منتخبین مردم رشت در شورا به شما تذکر می‌دهم که نسبت به رویه‌ای که در پیش ‌گرفته‌اید، تجدیدنظر کرده و خود را بازیچه دست عده‌ای منفعت‌طلب قرار ندهید و یقین بدانید از درگیری با اعضای شورا چیزی به‌غیراز پشیمانی برایتان رقم نخواهد خورد.
با کمی دقت در گفته های شیرزاد، باید اندیشید، شورایی که خود را منتخب مردم و دلسوز شهر معرفی می کند،شهردار رشت را بازیچه دست عده ای منفعت طلب می داند؟!.
همان شهرداری که منتخب شورای پنجم است.

آیا منظور شیرزاد از منفعت طلبان، احیانا اعضا و همکار شورایی خودش نیست؟!.
آیا منظور شیرزاد از منفعت طلبان، احیانا اعضا و همکار شورایی خودش نیست؟!.
پس چگونه است که منفعت طلبان شورای شهر را دلسوز مردم اعلام می کند؟!.
چه کسی که نداند هر کسی که در برابر طمع ،سهم خواهی و منفعت طلبی شورا نشینان شهر رشت بایستد، هدف و آماج انواع توهین ها، تهدیدها و تحقیرها قرار نگرفته است؟ همچنان که شیرزاد به شهردار رشت اطمینان می دهد که از درگیری با اعضای شورا چیزی به غیر از پشیمانی درانتظارش نیست.

درسی از نوع باج ندادن و تسلیم نشدن در برابر زیاده خواهی های شورای پنجم شهر رشت
اما شهردار رشت، پس از روی کار آمدن با راه انداختن کارناوال انتصاب ها، به شورا نشینان شهر رشت درس بزرگی داد.
درسی از نوع باج ندادن و تسلیم نشدن در برابر زیاده خواهی های شورای پنجم شهر رشت.
شهردار رشت در دایره انتصابات جدیدش راه را بر نفوذ مدعیان دروغین حق خواهی و حق گیری ،تنگ تر کرده و همین عامل باعث شد تا داد تعدادی از منفعت طلبان سابقه دار شورای پنجم درآمده و فریاد وامصیبتا سر دهند.
فریادی از نوع خودخواهی که نه تنها برای مردم؛ بلکه برای اطرافیان آنها نیز چون حنای رنگ باخته ، بی مصرف است.

اعتبارتعدادی از شورا نشینان شهر رشت به واسطه رفتارها و گفتارهای ضد و نقیض و همچنین سهم خواهی های بی حدشان، دچار خدشه شده است
اگر چه اعتبارتعدادی از شورا نشینان شهر رشت به واسطه رفتارها و گفتارهای ضد و نقیض و همچنین سهم خواهی های بی حدشان، دچار خدشه شده است، اما در جواب باید گفت: “خود کرده را تدبیر نیست”.زیرا آنها قدم در بیراهه ای گذاشته اند که خود ترسیم کرده و همچنان درآن مسیر گام بر می دارند.
حال این گروه اقلیت شورا در برابر طیف اکثریت شورا نه تنها حاج محمدی را از مسیر توسعه شهری دور نکرده ،بلکه او را مصمم کرده اند، تا در مسیر پیش رو ابایی از گفتارها و تصمیمات آنان نداشته ،بلکه با عزمی راسخ، نوید بخش روزهای بهتری برای مردمان شهری باشد که از سابقه تاریخی ، فرهنگی، اجتماعی و … ارزشمندی برخوردار هستند.
مژگان شفاعتی، سردبیر

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.