کد خبر : 99641
تاریخ انتشار : سه‌شنبه 7 ژانویه 2020 - 11:28
-

اختصاصی/ سرداری که خودساخته خاک ریزهای جنگی است

موجی که از آغاز تا پایانش”ناخدا سردار سلیمانی”راه بلد مسیر پر تلاطم آن است

موجی که از آغاز تا پایانش”ناخدا سردار سلیمانی”راه بلد مسیر پر تلاطم آن است
.

گیلان تایمز، زمان گیلان:


نوشتن از او و همه آنهایی که مثل او “انگشت شمار”هستند،قدرتی میخواهد که اگر یاریشان نباشد، نمی شود که نمی شود.!
ولی او طی همه این سال ها، نتوانستن ها” و” نشدن ها”را برای خودش و دیگران بی معنی کرده بود.
این روزهای ایران و سایر کشورهای دنیا، تقریبا حال و هوای همسانی دارد.همسان به لحاظ “غم نبودن سردار”.
سرداری که برای ایران و ایرانی، نشانه ای از دورانی است که درسالهای اخیر کمتر و انگشت شمار، مردانی مثل او و همرزمانش را به خود دیده است.
سوال هایی که این روزها به شدت ذهن ها را درگیر کرده، این است که ” چرا این چنین محبوب است”؟!
همه با هر سن و سالی ، هر فرقه و آیینی از او که می گویند، بغض شان پیشتر و جلوتر از گفته هایشان است.
براستی،چه کرده که دوستان و دشمنانش نمی توانند از او نگویند؟!
محبوبیت او ناشی از رفتارها و گفتارهایی است که همه او را “سرداری از جنس مردم” می دانند. همان مردمی که قبل از شروع انقلاب با رهبر کبیر هم پیمان شدند که “بمانند” و “ماندند “.

فقط رابطه حزب‌اللهی با حزب‌اللهی معنا ندارد
یکی از تاثیرگذارترین حرفهایش که سبب شد، محبوبیت او در اکثر قشرهای داخل و حتی خارج از کشور،بیشتر شود این گفته تاریخی اوست”
سردار سلیمانی:
“من و آدم‌های خودم. من و رفقای خودم. من و مریدهای خودم. این بی‌حجاب است، این باحجاب است. این چپ است، آن راست است، این اصلاح طلب است، او اصولگراست، خب پس چه کسی را می‌خواهید حفظ کنید؟ همان دختر کم‌حجاب، دختر من است. دختر ما و شماست؛ نه دختر خاص من و شما، اما جامعه ماست.
فقط رابطه حزب‌اللهی با حزب‌اللهی معنا ندارد. رابطه حزب‌اللهی با کسی که دینش ضعیف‌تر است موضوعیت دارد. جامعه ما خانواده ماست. این‌ها همه مردم ما هستند. این ها بچه های ما هستند”.
او از مرزبندی ها و تقسیم بندی های “خواص” و “سیاسیون” جدا بود که اینچنین ماندگار است.
مردم ، جامعه و کشور، برایش در درجه اول اولویت بود. همان مردمی که همیشه با مسوولین همراه و همپا شدند، اما؛
اما امان از آن روزی که سهم خواهی هایشان ،گوش فلک را پر کرد و  راهشان را از “راه مردم” جدا کردند.
سهم خواهی نه تنها برای خود؛ بلکه برای نسل هایی از خودشان که هنوز نیامده اند.
و این نقطه آغاز روزهای مردمی شد که تعدادی از مسوولانش “کاخ نشینی” را برگزیدند.
مسوولانی که امام خمینی (ره) و رهبر انقلاب بارها در این زمینه تذکراتی داده و می دهند که در ادامه، اشاره می گردد:

 امام خمینی(ره):

روزی که مسئولان کشور خوی کاخ نشینی پیدا کنند باید فاتحه کشور را بخوانیم
“آن روزی که دولت ما توجه به کاخ پیدا کرد، آن روز است که باید ما فاتحۀ دولت و ملت را بخوانیم. آن روزی که رئیس جمهور ما خدای نخواسته، از آن خوی کوخ ‏نشینی بیرون برود و به کاخ ‏نشینی توجه بکند، آن روز است که انحطاط برای خود و برای کسانی که با او تماس دارند پیدا می‌‏شود. آن روزی که مجلسیان خوی کاخ ‏نشینی پیدا کنند خدای نخواسته، و از این خوی ارزندۀ کوخ ‏نشینی بیرون بروند، آن روز است که ما برای این کشور باید فاتحه بخوانیم(۰۱ فروردین ۱۳۶۲)”.
اگر از خودتان شروع نکنید، نمی‌‏توانید اصلاح کنید
“دولت‌ها بفهمند که قدرت به این نیست که ظرف طلا باشد و ظرف نقره باشد، قدرت به این نیست که پرده ‏های کذا باشد، بزرگی و عظمت به این نیست که پرده ‏های کذا باشد و مبل های کذا باشد از مال این ملت ضعیف! خود ملت توی این غار‌ها زندگی بکند و شما در کاخ های دادگستری و در کاخ های نخست ‏وزیری؟! تعدیل کنید خودتان را؛ اگر از خودتان شروع نکنید نمی‌‏توانید اصلاح کنید(۱۵ اسفند ۱۳۵۷)”.

مقام معظم رهبری :

حکمرانی مثل طاغوت  و در همان ساختمان ها، شدنی نیست
“همچنین مقام معظم رهبری در دیدار با مسوولان نظام نیز فرموده اند:
” اینکه ما در همان ساختمانی که آن طاغوت، حکمرانی می کرد ،حکمرانی کنیم، مثل او هم عمل بکنیم که نشد”.
این روزها همان مردمی که برای سردار محترم بودند،از او بعنوان”سردار دلها” یاد می کنند.
براستی، سردارچه کرده با دل مردم که اینچنین در فراقش می نالند و بر سر و سینه می زنند؟!
جواب این سوال هم سخت نیست. چون او پرورش یافته مکتب عاشورایی است. همان مکتبی که رهبرش، امام خمینی(ره) بارها و بارها بر این موضوع تاکید داشت که مسوولان خود را از مردم برتر ندانسته و برای رفاه کشور و مردم تلاش کنند.
او خود را همردیف مردم می دانست. در میدان جنگ، مرد نظامی بود و در جامعه کنار مردم.
مردم هر استان و شهرستان های کشور از او و رشادت هایش خاطره گویی های فراوان دارند که د ر ادامه به یکی از این موارد اشاره می شود:


فراخوان دادن به مدافعان حرم برای خوزستان
شاید تاریخی‌ترین جمله او در ایام سیل خوزستان و هنگام حضورش در کنار روستاهای سیلاب گرفته، فراخوان دادن به مدافعان حرم برای کمک به مردم سیل‌زده خوزستان و لرستان بود که گفت: مدافعان حرم برای کمک به مردم سیل‌زده به خوزستان بیایند.
فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران در همان فروردین‌ماه ۱۳۹۸ و در روزهایی که در خوزستان سیل‌زده حضور داشت در مصاحبه‌ای تاریخی گفت: در حال حاضر بسیاری اصرار می‌کنند که برای دفاع از حریم اهل‌بیت به سوریه اعزام شوند اما خوزستان در این حادثه نوعی دفاع از حرم است زیرا دفاع از حرم چه چیزی بالاتر از این است که کرامت یک انسان را حفظ کنید تا از خانه‌اش آواره نشود یا اینکه در اردوگاه‌ها کرامتش حفظ شود.وی گفت:اگر با حفظ کرامت مردم و بدون خسارت انسانی این کارها را انجام دادیم بدون شک نتیجه مهمی می‌توانیم بگیریم.
او مرد “دفاع مقدس” است که سال ها در عرصه های نظامی زبانزد خاص و عام بوده و هست. مرد سیاستمداری که خود را محدود به حزب، باند و گروهی در دولت و نظام نکرد و کسی که برای راندن و ریشه کن کردن داعش لباس رزم پوشید و مبارز و مدافعی نستوه و خستگی ناپذیرشد.

فقط شهادت می توانست بهترین پاسخ خدای او باشد

او قهرمان ملی ایران است که خصلت های بی مانندش از او چهره ای بین المللی نیز ساخته، ولی او در بین همه هیاهوهای تبلیغاتی مسموم داخلی و خارجی به دنبال یک چیز بود: شهادت
براستی فقط شهادت می توانست بهترین پاسخ خدای او باشد. برای او که در ازای همه در جنگ بودن هایش فقط سرش پایین بود به گریه کردن برای جدایی از همرزمان شهیدش.
از آنچه بود، برای خود و اطرافیانش “سهم خواهی”، “استفاده” یا “سوء استفاده” نکرد. مانند تعدادی از مسوولین که نه تنها خود بلکه آقازاده هایشان را با عنوان” ژن برتر” به تمام بدنه های حکومت تزریق کرده اند که مبادا از قشون سهم خواهی ها، عقب بمانند.
او مرد عمل بود واستکبار ستیز. نه همچون تعدادی از مسوولین “صف اول نشینان” که فرزندانشان در همان کشورهایی که مرگ بر آنها می گویند به دنیا آمده ، تحصیل و گاها عیاشی می کنند.
همان “مرگ بر استکبار جهانی” گویانی که با مشت های گره کرده در برابر فلش چندین دوربین، فقط شعار می دهند و برای مردم از بدی ها و جنایت های رهبران کشورهای مستکبر می گویند، اما خود و خانواده هایشان برای تعطیلات و تفریح،اولین کشور و کشورهایی که انتخاب می کنند برای تفریحات زمستانه و تابستانه ،همان کشورها است.
او معتبرترین نظامی ایران بود که بارها و بارها از او خواسته شده بود تا لباس سیاست ، به تن کند، اما نپذیرفته بود.
نپذیرفت، چون نمی خواست این پذیرفتن از او چهره ای به نام “میراث‌خوار سابقه درخشان نظامی اش” بسازد.
او مرد خودساخته در خاک ریزهای جنگی است. همان خاک های نشسته بر سر و صورت و لباسش می توانند شهادت دهند که او سالهاست که منتظر است،منتطر شهادت.
و شهادت او نیز همچون سایر سجایای اخلاقی و رفتاری اش به موجی خروشان تبدیل شد . موجی که از آغاز تا پایانش خود او ناخدا و راه بلد مسیر پر تلاطم آن است.

سردار، شهادت مبارک.
مژگان شفاعتی، سردبیر

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.