کد خبر : 68072
تاریخ انتشار : سه‌شنبه 13 فوریه 2018 - 2:09
-

مناظره پر تنش علی کریمی و ساکت در برنامه نود؛ از حق پخش مسابقات و در آوردن لباس بازیکنان تا آئین نامه بدون تایید فیفا و پسرخوانده سرمربی تیم ملی

مناظره پر تنش علی کریمی و ساکت در برنامه نود؛ از حق پخش مسابقات و در آوردن لباس بازیکنان تا آئین نامه بدون تایید فیفا و پسرخوانده سرمربی تیم ملی

گیلان تایمز: علی کریمی در این برنامه با عنوان پرسشگر حاضرشد و یک به یک سوالاتش را پرسید . او ماجرا را از کسری ۶۹ میلیاردی حق پخش تلویزیونی شروع کرد. حق پخش مسابقات لیگ برتر کریمی گفت: سال اول ۲۳ میلیارد تومن حق پخش پرداخت نشده بوده و در  سال دوم حدود ۴۰ میلیارد خسارت

گیلان تایمز:

علی کریمی در این برنامه با عنوان پرسشگر حاضرشد و یک به یک سوالاتش را پرسید . او ماجرا را از کسری ۶۹ میلیاردی حق پخش تلویزیونی شروع کرد.

حق پخش مسابقات لیگ برتر

کریمی گفت: سال اول ۲۳ میلیارد تومن حق پخش پرداخت نشده بوده و در  سال دوم حدود ۴۰ میلیارد خسارت دادید . در اصل شرک ایران نوین حق بیشتر رو پرداخت نکرد و حدود ۶۹ میلیارد تومن از حق باشگاه ها پرداخت نشده است.

 

ساکت در این مورد پاسخ داد:فدراسیون از منتقد مودب حمایت می کند و پاسخگوهست . تبلیغات محطیلی لیگ برتر پس از این بود که مزایده قانونی برگزار شد و یک قرارداد با حضور نهادها بسته شده اما در طول این اجرا قرارداد دچار مشکل شد که دچار اختلاف شد.این اختلافات ها در متن قراردادها مشخص می شود که اگر اختلاف ایجادشد چه که خواهند کرد. سازمان لیگ و فدراسیون این تخفبف را نداد و کارشناس قوه قضاییه این حکم را داد. ساکت در اصل توضیح داد که این ۶۹ میلیارد به خاطر بدی اجرای قرارداد پرداخت نشده است.

فردوسی پور در این قسمت بحث پرسید که آیا این قراردادها ترکمانچای بوده که فدراسیون نتوانسته اجرا کند و مجبور شده که ۶۹ میلیارد تومن جریمه پرداخت کند که ساکت این مساله را تکذیب کرد اما به نظر می رسدکه حرف فردوسی پور درست می گوید.

فردوسی پور دوباره اضافه کرد که قراردادهای فدارسیون فوتبال قبل از این هم مشکل داشته و همیشه هم با مشکل مواجه بوده است.

صحبت های ساکت در جواب علی کریمی و فردوسی پور قانع کننده نیست. او مدام به بندهای قراردادی اشاره می کند که خب توسط کریمی و فردوسی پور زیر سوال رفته است.

عادل فردوسی پور قراردادهای فدراسیون فوتبال را غیرقانونی می داند و کریمی هم می گوید که قانع نشده و باید به بحث بعد بروند.

منظاره پر تنش علی کریمی و ساکت در برنامه نود (گزارش لحظه به لحظه)‌

حق پخش مسابقات جام جهانی 

کریمی می پرسد که حق پخش این مسابقات به مبلغ ۷۲ هزاردلار بدون مزایده واگذار شده است و مبلغش به حسابی غیر از حساب فدراسیون فوتبال وارد شده است. سوال من این است که وقتی که بازی ایران و عمان ۱۵۰ هزار دلار فروخته بوده . ما چه جوری این بازی ها را کلا ۷۲ هزار دلار واگذار کرده ایم. تازه این پولی است که مشخص نیست به کدام حساب وارد شده است .

ساکت در شروع می گوید که در سال ۹۴ آقای تاج در سال ۹۴ مسوول نبوده اند اما سیستم مالی جدیدی داریم که می توانیم به طور کامل همه چیز را بررسی کنیم . این مساله در گزارش سالیانه بوده است و در حال حاضر در کمیته اخلاق در حال بررسی است.

کریمی می پرسد مگه آقای تاج نایب رییس فدراسیون نبوده است؟

ساکت می گوید که آقای تاج کمیته اخلاق را مامور کرده اند که این مساله را بررسی کنند.

علی کریمی می گوید که توی این مدت این مساله را بررسی نکرده اند؟

کریمی می پرسد:در ملوان یک مربی ۱٫۲ میلیارد از بازیکنان پول گرفته است. آیا این در کمیته اخلاق پرونده دارد

ساکت می گوید هر خبری باشد که مستند باشد رصد  و رسیدگی می کند.

فردوسی پور می گوید کمیته اخلاق خوب است اما به جای اینکه سراغ عکس گرفتن مهدی رحمتی باشد باید به این چیزها پرداخته شود نه مو و لباس بازیکنان . کمیته اخلاق باید رسانه ای کند.

ساکت می گوید باید همه چیز و ابعادش مطرح شود و بعد رسانه ای کرد.

فردوسی پور می گوید در همین برنامه بازیکنی داشته ایم که با سه تا شناسنامه بازی می کرده اما برخوردی نشده و سر و مر گنده می چرخد اما کمیته اخلاق سراغ خالکوبی و این چیزها میپردازد.

کریمی کمیته اخلاق از سال ۹۳ بوده اند. آقای محمدزاده این کمیته را تاسیس کرده اند.

ساکت : کمیته اخلاق با آقای تورک و آیین نامه جدید یک سال است فعالیت می کنند

منظاره پر تنش علی کریمی و ساکت در برنامه نود (گزارش لحظه به لحظه)‌

انتقاد علی کریمی به آیین نامه فدراسیون فوتبال

علی کریمی می گوید که آیین نامه فدراسیون طوری تنظیم می شود که به نفع شما باشد. مثلا رییس کسی می تواند باشد که ۱۰ سال مدیر باشد. من مثلا اگر بروم ۱۰ سال شرکت قلابی بزنم می توانم رییس فدراسیون بشوم اما اگر تجربه فوتبالی داشته باشم نمی توانم

ساکت جواب می دهد که آیین نامه ۸ ساله است و البته تغییری هم به نفع کسی نکرده .

قرارداد ۶۰۹۰

کریمی :می شود در مورد قرارداد ۶۰۹۰ صحبت کنید و چقدر در آمد داشته است برای فوتبال ایران ؟

ساکت :‌از سال ۹۳-۹۴ AFC  اعلام کرد که همه تولیدات با محتوی فوتبال برای فوتبال است . یکی از آنها ارزش افزوده بر بستر مخبارات است . در آن سال چون باشگاهها آشنایی بر درآمد از اس ام اس نداشتند. سازمان لیگ قراردادی با ایرانسل و همراه اول امضا کرد. این قرارداد سودش به باشگاه ها می رسید و باشگاه ها بعد از یک سال خودشان یاد گرفتند و تصمیم به جدا شدن گرفتند. اما درامد برای خودشان بود و قرارداد قطع شد. پرسپوایس و استقلال سرشماره اختصاصی گرفتند.

کریمی شما قبل از آن این قرارداد ۹۲/۸/۲۰ درآمد چقدر بوده و به جه کسی رسیده ؟

ساکت این درامد ۲میلیارد بوده و به باشگاه ها رسیده است.

کریمی یک بندی در قرارداد است در صورتی که ۱۰ ماه از قرارداد بگذرد و قرارداد به سود ۱۴ میلیارد نرسد طرفین می توانند قرارداد را فسخ کنند شما چطور می گویید بعد از یک سال قرارداد فسخ شده .اون هم فقط با ۲ میلیارد

فردوسی پور : وفتی که ان لاین از مردم پول کسر می شود چطور یک سال باید طول بکشد؟

در اصل علی کریمی و عادل مدعی هستند که سود کم دومیلیاردی با بیشتر بوده و یا زودتر باید معلوم می شده که ۱۴ میلیارد محقق می شده و نشده و قرارداد هم فسخ نشده . ساکت هم توپ را به زمین باشگاه ها می اندازد که چون تولید محتوی نکرده اند این طوری شده است. 

ساکت اعتقاد دارد که فدراسیون فوتبال مورد انتقادهایی است که غیرمنصفانه است. او می گوید که فدراسیون موفق بوده و به همه مسائل متعهد است و انتقادها غیرمنصفانه جوری شرایط را نشان می دهند که فدراسیون را زیر سوال ببرد . ساکت می گوید که آمده در برنامه که به کریمی بگوید که در این شرایط چیزی بگویید که در فدراسیون و سازمان لیگ مورد رصد اعضا است و از هیچ کدام گذشت نمی‌کنند.او می گوید نگاه فدراسیون این است که شفافیت از دل فدراسیون به وجود بیاید که برای همین تاکید می کنم که مجمع به صورت باز برگزار شد و گزارش مالی در اختیار خبرنگاران قرار گرفت و وزارت ورزش رصد کرده و البته ما از هر انتقاد استفاده می کنیم . ساکت در انتهای ماجرا اعتقاد دارد که کریمی باید با فدراسیون مهربان تر باشد.

علی کریمی از تعریف های از خود ساکت بسیار عصبانی شده و میمیک صورتش نشان می دهد که خیلی تحمل تملقی که ساکت از فدراسیون و تاج می گوید را ندارد. در اصل ساکت به نظر می رسد که مظلوم نمایی می کند و علی کریمی از این مساله خنده اش می گیرد و به صورت خاص عصبانی هم شده.حالا هم اعتراض کرد.

فدراسیون ۵ ستاره و پول فدراسیون در جیب اشخاص غیر

کریمی : به نظر شما یک فدراسیون ۵ ستاره باید لباس بازیکنان جوان شان را در فرودگاه لخت بکنند و لباس‌شان را در بیاورند.

کریمی آقای ساکت شما از آقای صفایی فراهانی نام می برید من می گویم اگر ایشان نبود ما هیچ چیزی برای تیم ملی نداشتیم . آقای ساکت شما پول هایی به حساب هوشنگ مقدس ریخته‌اید چرا باید پول جام جهانی به حساب شخصی برود؟

ساکت ما این کاررا نکرده ایم. هیچ پولی در طول مسوولیت آقای تاج خارج از چارت پرداخت نشده. اون پول هم در زمان آقای کفاتشیان به خاطر تحریم ها به حساب آقا یمقدس ریخته شده است.

کریمی : مگر می شود آقای تاج نایب رییس باشد و از همه چیز بی خبر باشد؟

ساکت : مسوولیت مسائل مالی در حیطه اختیار ایشان بود. و به آقای تاج ربطی نداشت. در این زمان اما هیچ پولی به حساب شخصی واریز نشده . در آن زمان هم اگر پولی به حساب آقای مقدس ریخته شد به حساب فدراسیون بازگشته شد.

کریمی از ساکت تاییدیه فیفا برای آیین نامه را می خواهد که ساکت همراهش نیست

فردوسی پور : فدراسیون ۵ ستاره تیتر ژورنالیستی است که فیفا داده است. فدراسیون نیمه پرداشته و ..

کریمی : نیمه پر چی بوده؟ قهرمانی در فوتسال؟ ایران باید برای قهرمانی در جهان شرکت کند آسیا که افتخار نیست.

جمع کردن پیراهن لباس ها

کریمی : فدراسیون ۵ ستاره ایران نه تنها لباس بازیکنان جوانان که لباس بزرکسالان را جمع می کنند.

ساکت : این که ایرادی نداره خوب هم هست.

کریمی : کجاش خوب است؟ که پیراهن را تحویل بگیرند؟ که پیراهن نداشته باشند. ما قبل از این پیراهن های ایرانی را هم با خود می بردیم.

کریمی : فدراسیون ۵ ستاره کجای دنیا این طور است که لباس هایش را از بازار بخرد؟این درست است

ساکت بله

کریمی : من دیگه حرفی ندارم

 

قراردادهای فدراسیون فوتبال 

فردوسی پور : قراردادهای فدراسیون نیمه پر را گفتید ما قرارداد خوبی نبستیم در سال های اخیر ، از جیووا ، ایران نوین ، آدیداس و … قراردادهایی که همه به ضرر بود

ساکت : چرا این طوری شد؟

فردوسی پور:‌چون ماپرداختیم و نور به فساد تابوندیم

ساکت :‌ما مفید بودن نود را قبول داریم اما این مساله را قبول ندارم که نود انجام داده

فردوسی پور: اگر ما ورود نمی کردیم هنوز هم ۳۵ درصد حق پرداخت می شد

ساکت این طور نبوده فرآیند بلیط عوض شده و بلیط در اختیار باشگاه ها گذاشته شده. امروز اخرین اتفاقی که افتاد این بود که تجهیزات نصب شده را از شرکت می گیرند.

 

در آوردن لباس بازیکنان 

فردوسی پور : مصاحبه های بازیکنان پورغلامی است که لباسشان را درآورده اند.

ساکت ما نگفتیم نه

کریمی مصاحبه خود بازیکن است که در هتل نبوده است و در فرودگاه بوده است.

 

چرا خطیر اخراج شد؟

کریمی : این مساله شببه ماجرای خطیر است. آقای خطیر جرا پس از مشکل با دستیار کی روش اخراج شد.

ساکت : شما عادت دارید که همه چیز را قاطی مطرح کنید

کریمی : نه به هرحال همه چیز بسیار به هم شبیه است و جواب بدهید جه چرا ایشان اخراج شده است؟

پسرخوانده کی روش و ماجراهای …

فردوسی پور : چند تا مساله را کریمی در میکسدزون در مورد تیم ملی مطرح کرد. در مورد مرخصی های کی روش ، در مورد دستیاران ایرانی تیم ملی و حضور ایشان در مشهد برای اسپانسرینگ همراه می شد با دیدن بازی پدیده . و بحث مهم در مورد سباستین پسرخوانده آقای کی روش .

ساکت : آقای تاج ماجرای پسرخوانده را تکذیب کرده است.

کریمی :‌سمت آقای پسرخوانده جیست در تیم ملی؟‌چرا مربیان ایرانی اخراج شدند و چرا پی گیری بازگشتشون نشدن.

ساکت : آقای نکونام همچنان در ارتباط هستند با کی روش.

فردوسی پور : سر کنار رفتن افشین پیروانی ، جوادنکونام ما هم باید زیاد می پرداختیم اما نپرداختیم

ساکت : آیا سرمربی حق دارد که دستیارانش را انتخاب کند.

کریمی : بله حق طبیعی هر مربی است من قبول دارم اما حق طبیعی سرمربی هست که مدیررسانه‌ای را انتخاب کند.

ساکت :‌اما رییس فدراسیون فوتبال اگر مصلحت بداند که انتخابی داشته باشد این کار را می کند.

ساکت : از آقای آزمون بپرسید که کدام مربی ایشان را آماده کرد برای بازی سوریه

کریمی : به خاطر اینکه قرارداد آقای سباستین روزمزد هست برای همین بازیکنان تیم ملی می روند آماده می شوند که سباستین حقوق بگیرد.

ساکت : این حرف درست نیست . کی روش به عوان فردی که بهترین پلن را دارد که برای بازیکنانی که آسیب دیدن و در آستانه آسیب دیدگی هستند در مجموعه پک آماده شوند. کی روش اونجا را ایجاد کرد که آنها را به آمادگی برسونند آیا این خدمت هست. آیا باید تقدیر کنیم یا نه

مربیان ایرانی چرا اخراج شدند؟

کریمی : من دلیل اخراج مربیان ایرانی را می خوایم . آقا فرافکنی نکنید دلیل اخراج را بگویید

ساکت : اخراج نکردند اما حق دارند دستیار انتخاب کنند.

کریمی : یک مربی ایرانی قرارداد بستن که در اتریش ماجراهای عجیب و غریب به وجود اومد و اتریش از ایران استعلام کردند.

ساکت سعی می کند از کارنامه کی روش مایه بگذارد و کریمی را رو به روی کی روش بگذارد

فردوسی پور : چرا مدیررسانه ای باید اخراج شود؟

بازی تدارکاتی 

کریمی : ما فدراسیون ۵ ستاره هستم اما جرا هیچ تیم خوبی با ما بازی نمی کند

ساکت : فوتبال ما به خاطر ظلم هایی که در عرصه های سیاسی می شود تحت ظلم است. در این ارتباط تیم های بزرگ پول های بزرگ می خوان. اما امروز که در کنار شما هستیم علی رغم همه مشکلات و پشت پرده ها  . برای آماده سازی تیم ملی کلیه بازی ها هماهنگ شده است تاریخ ها بسته شده است و اطلاعاتش اعلام شده است. ایران لیبی ایران تونس ایران الجزایر  ایران سوریه ایران ازبکستان ایران ترکیه ایران یونان و ایران لیتوانی . ما تلاش کردیم بهترین ها را داشته باشم

جریمه های کمیته انضباطی

ساکت : من ازکمیته انضباطی توضیح خواستم که چرا برای پرتاب بطری ۴۰ میلیون جریمه بریده اند. خب جواب داده اند که ۷ بار تکرار شده است.

کریمی : یعنی باید این تا ۱۰۰ میلیون هم برود؟

ساکت: این ها پیش گیرنده است و باید جلوی اتفاقات بعدی را بگیرد.

کریمی : کی روش در هر بازی پاداشش را می گیرد و دریافت می کند حقوقش را می گیرد اون وقت قسمتی از پاداش صعود به جام جهانی را هم می گیرد. این کجای دنیا اتفاق می افتد؟

ساکت : قرارداد ایشون محرمانه هست

کریمی :‌آقای ساکت باور کنید فقط مونده است که شما و آقای تاج کنار بروید و آقای کی روش رییس فدراسیون فوتبال بشود

مرخضی های کی روش

کریمی : مرخصی های آقای کی روش چقدر باید باشد؟ ۶ هفته بیشتر است

ساکت : همه با هماهنگی بوده است.

کریمی : ولی برعکس بوده و ایشون اکثرا خارج از ایران بوده است

ساکت : همه روزهایی که ایشان خارج از ایران بوده اند مرخصی نبوده و بازیکنانی خارج از ایران داریم که رسیدگی می خواهند.

کی روش روی خط عادل

کی روش به عادل فردوسی پور مسیج داد و فردوسی پور آن را خواند:« شما می توانید استعداد را بخرید اما شخصیت ها را نمی توانید بخرید. جواب  بی احترامی دروغ ها و اتهام های بزدلانه را خواهم داد. این شخص احترامش را از دست می دهد و احترام ۱۲۴ بازی را بین همبازیان و هم باشگاهیانش از دست می دهد.

کریمی : اگر صدای من را می شنوی الان جوابم را بده . اگر بزدل بودم اینجا نبودم . من بی احترامی  نکردم .من گفتم ایشون با چند عنوان سباستین را آورده اند کرده اند سرمربی . آقای ساکت آقای کی روش به شما رزومه دادند یا بعدا رفتند مدرک گرفتند. من نمونه به شما گفتند. عملکرد سباستین را باید آقای آزمون و محمد بگویند.

اساسنامه فیفا

کریمی اساسنامه ایران تایید فیفا دارد؟

ساکت فرستادیم و مخالفتی نداشته اند پس تایید شده

اما آنچه مشخص است که ایران تاییدیه اساسنامه فیفا را نه از دولت دارد و نه از فیفا .

کریمی :چه کسی اساسنامه را فرستاده؟

ساکت : دکتر براتی

کریمی : یادمه ایشون از منتقدان فدراسیون بودند

کریمی :‌مگر برکناری سرپرست یک تیم در اختیار سرمربی است ؟‌مثل پیروانی یا ترابیان؟

ساکت: اتفافاتی که رخ داد آقای تاج در جریان بودند

کریمی : هیچ زمان سرمربی تیم ملی از بازیکنان نخواسته بودند علیه برانکو حرف بزنند و چون نشد این اخراج ها انجام شد؟

ساکت : هیچ زمانی این طور نبوده است .

فردوسی پور در برنامه مصاحبه ای از ساکت با ایسنا را نشان می‌دهد که ساکت از اخراج مربیان ایرانی انتقاد کرده است مساله که ساکت آن را تکذیب می کرده است . 

ساکت :  این برای چه سالی است . می خندد ساکت . چرا من بعدش این مصاحبه را تکذیب کرده است.

کریمی : خبرگزاری ها همه مصاحبه ها را ضبط می کنند

کریمی : آقای ساکت اون موقع در فدراسیون نبودند من نمی دونم چرا فدراسیون اینجوریه که هر کسی می رود می چسبد.آقای ساکت تا زمانی  که شما هستید فوتبال ایران روی خوش نخواهد دید.

بزدل من نیستم که این طوری با من صحبت می کند. آقای ساکت شما طوری با ایشون رفتار کردید که که ایشون به خودشون اجازه داده اند با من این طوری صحبت کنند. من امیدوارم روزی که ایشون با من رو در رو شد جرات این را داشته باشد که این مساله بزدلی را تکرار کنند. بزدل کسی است که سباستین را می آورد. و البته ناراحت می شوند.

ساکت به جای پاسخ در این مورد اعلام کرد که فوتبال ایران روزهای حساسی را پشت سر می گذارد و باید به تیم ملی کمک کرد.

عصر ایران

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.