کد خبر : 84169
تاریخ انتشار : یکشنبه 11 آگوست 2019 - 10:18
-

اختصاصی/مریم رفیعی،عضو شورای شهر جیرنده:

متاسفانه در شهرداری جیرنده،شاهد چشم هایی هستیم که خود را به خواب زده اند

متاسفانه در شهرداری جیرنده،شاهد چشم هایی هستیم که خود را به خواب زده اند

گیلان تایمز: روز خبرنگار شاید تنها روزی است که اکثر همکاران قدیمی در شهرستان های دیگر را بتوان دید و دقیقا  یکی از اتفاقات خوب در این دید و بازدیدها، رقم خورد. در آستانه روز خبرنگار،توفیق دیدار و گفتگو با مریم رفیعی،خبرنگار دیروز و فعال فرهنگی و عضو شورای امروز، دست داد. مریم رفیعی،دارای مدرک

گیلان تایمز:

روز خبرنگار شاید تنها روزی است که اکثر همکاران قدیمی در شهرستان های دیگر را بتوان دید و دقیقا  یکی از اتفاقات خوب در این دید و بازدیدها، رقم خورد.

در آستانه روز خبرنگار،توفیق دیدار و گفتگو با مریم رفیعی،خبرنگار دیروز و فعال فرهنگی و عضو شورای امروز، دست داد.

مریم رفیعی،دارای مدرک کارشناسی مدیریت و برنامه ریزی آموزشی و دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت و توسعه شهری وروستایی است و سابقه  ۱۴ سال خدمت به فرزندان انقلاب و  فعالیت  های فرهنگی و خبرنگاری را در کارنامه خود دارد و اکنون افتخار خدمت به عنوان منتخب مردم در شورای اسلامی شهر جیرنده ،شهرستان رودبار را دارد.

آنچه پیش رو دارید،ماحصل گفتگو با مریم رفیعی است که از نظرتان می گذرد.

وی در ابتدا با تبریک روز خبرنگار گفت: در اهمیت کار خبر و رسانه همان بس که خداوند در قرآن به قلم سوگند یاد کرده است.قسم به قلم و آنچه می نویسد. نوشته های خبرنگاران طلوع حقیقت و بیانگر دردهای کسانی است که فریادشان،بی صداست و این زبان حال ماست..و به قول آن یگانه روزگار،چه خوش گفت،که زبانم را میبرم اما قلم را به بیگانه نمی دهم.

وی ادامه داد: جیرنده سرزمین قومی اصیل و دارای سابقه فرهنگی و اقتصادی درخشانی است که متاسفانه در این سالها قربانی نامهربانی و مدیریت ضعیف شده است و با توجه به تمام تلاش هایی که خود مردم نموده اندو اشاره خواهد شد همچنان در غربت انواع نابسامانی ها،دست و پنجه نرم می کند.

امیدوارم در آینده ای  نزدیک، طی نشستی با همه اعضای شورای اسلامی شهر جیرنده،اقدامات و عملکرد  این شورا به سمع و نظر عموم برسد،ولی به شخصه علاقه مندم دغدغه های خود را بازگو نمایم.

عضو شورای اسلامی شهر جیرنده،اضافه کرد:مردم ولی نعمت ماهستند و در کنار همین مردم  در دوسال گذشته افتخار داشتم در کنار خیرین و نخبگان جیرنده اقدامات قابل توجهی انجام دهم ،که البته من در کنار فرهیختگان و خیرین بودم و این بزرگواران منت نهاده و به بنده در کنار خود ،جایی دادند.از آنجاییکه که همیشه اولویت بنده به عنوان خدمتگذار و اولویت  قشر فرهیخته، فرزندان این آب و خاک هستند،لذا  در این راستا با کمک خیرین، چند مدرسه و باشگاه  ورزشی شهر جیرنده، تا حدودی تجهیز ودربعضی مدارس با کمک همین خیرین نوسازی و فضاسازی  صورت گرفت.

مریم رفیعی ادامه داد:همچنین با کمک خیرین و جهت رفاه حال مردم نوسازی در اماکن مذهبی و بعضی مساجد در جیرنده و میانکوشک پیگیری و انجام شد.

عضو شورای اسلامی شهر جیرنده اهمیت دادن به مسایل فرهنگی را ضروری دانست و گفت:باتوجه به اینکه ریاست کمیسیون فرهنگی را بر عهده داشتم ،فعالیت در مسائل فرهنگی جهت ارتقاء سطح فرهنگی به خصوص نونهالان شهر همیشه از دغدغه های اینجانب بوده،لذا در کنار بسیج محترم برادران و خواهران شهر جیرنده، در راستای برگزاری مراسمات و اعیاد مذهبی  و بزرگداشت مناسبت های فرهنگی و ساماندهی مراسمات،فعالیت داشتم.

رفیعی تصریح کرد: جهت ایجاد شادی و نشاط برای مادران و بانوان شهر جیرنده،به مناسبت میلاد حضرت فاطمه معصومه،(س)طرح پیاده روی اجرایی شد.

وی از تاسیس یک کارگاه خیاطی در شهر جیرنده خبر داد و ابراز امیدواری کرد که در آینده ای نزدیک اتفاقات خوبی در زمینه ایجاد اشتغال های کوچک و خانگی در جیرنده و با تکیه به تلاش بانوان به منصه ظهور خواهد رسید.

رفیعی در خصوص اجرایی شدن یکی از بزرگترین طرح های عمرانی  شهر جیرنده که با تکیه بر همت مردم انجام شده، اذعان داشت:تعریض و تسطیح راه بین باغات یکی از بزرگترین دغدغه های من و آرزوی مردم بودواهالی برای حمل و نقل چوب،میوه هایشان از باغ ها،با مشکل مواجه بوده و اکثرا اینکار طاقت فرسا را به روش سنتی انجام می دادند.لذا برای رفع این مشکل،پس از برگزاری چندین نشست  با اهالی ،این پروژه ،که نشان از همدلی مردم است،فقط با تکیه بر همکاری مردم و بدون بودجه دولتی،خوشبختانه کلید خورد و تا الان در حدود ۸۰ درصد کار انجام شده است.

به دلیل پیش بینی ، پروژه های گردشگری در آینده در همین مسیر،سعی کردیم از نمای سنگ چین برای دیواره باغات استفاده شود.

عضو شورای شهر جیرنده از بهسازی کانال های آب باغات جیرنده و میانکوشک خبر داد و گفت: با همکاری مهندس پور خانعلی،مدیر جهاد کشاورزی شهرستان رودبار،طرح بهسازی کانال اب باغات جیرنده و میانکوشک در دست اقدام است.

وی از طرح مشترک تحقیقاتی خود با کلینیک جوانه سبز جیرنده و مرکز ترویج کشاورزی جیرنده خبر داد و افزود:گردو محصول استراتژیک منطقه و شهر جیرنده میباشد و اخیرا کل باغستان های گردوی منطقه دچار افت  دارواش  شده اند،که در راستای مبارزه باآفت «دار واش»،تحقیقات و بررسی های لازم انجام شده و چند روستا بعنوان پایلوت مشخص و با فرا رسیدن فصل سرد،طرح مبارزه علمی و عملی با این آفت آغاز خواهد شد.

رفیعی گفت: برای اولین بار در کل منطقه عمارلو،فعالین محیط زیست یکدیگر را شناسایی کرده و گروه منسجمی در راستای حفاظت از محیط زیست تشکیل داده اند.زیرا منطقه عمارلو دارای پوشش گیاهی بکر و بی نظیری است و این طبیعت زیبا در اثر سهل انگاری در حال نابودی است.با همکاری دهیاران و شوراها و علاقمندان و فعالان محیط زیست  منطقه عمارلو،انجمن مردم نهاد «اورس سبز عمارلو» با هدف احیا،حفظ و نگهداری و بهره وری مناسب از محیط زیست منطقه عمارلو در حال ثبت می باشد.

توزیع نهال رایگان در بین باغداران در بهار ۹۸ و نهال کاری  با هدف توسعه فضای سبز،با همکاری پایگاه مقاومت بسیج خواهران و برادران  از دیگر برنامه های موفقی بود که با اقبال مردم روبرو شد .و برنامه هایی نیز در آینده جهت توسعه باغات، البته با هدف ترویج فرهنگ طبیعت دوستی و شعار،طبیعت مادر ماست، پیش بینی شده است.

وی از طرح های آتی خود در این زمینه،با عنوان طرح های سبز،نام برد.

رفیعی مشکلات  موجود در اداره شهر را یکی از دغدغه های مهم دانست و گفت:شورا نهادی اجتماعی و از بطن مردم است و اعضای شورا بازوان توانمند دولت در شهرها و روستا هستند.اما متاسفانه در مدیریت شهری، با فقدان مدیریت انگیزشی و فقدان مدیریت  پیوند دهنده و پیشرو و با نوعی مدیریت سلیقه ای و سنتی مواجه هستیم .

وی ضمن ابراز ناخرسندی از نوع مدیریت شهر ،گفت: تک روی ها و رفتارهای پوچ سیاسی ،عدم سیاست کاری،عدم برنامه ریزی های کوتاه مدت و بلند مدت ونداشتن اولویت بندی سبب نارضایتی مردم و اعضای شورا شده است.لحاظ نشدن پیشنهاد و درخواست اکثریت اعضای شورا در رابطه با شفاف شدن موضوع کشتارگاه در تصویب بودجه،عدم پاسخگویی و عدم اجرای مصوبات شورا به کرات، مصداق همان نوع مدیریت نامبارک است.

وی اضافه کرد: ما نگران  سلامت و بهداشت شهروندان خود هستیم.

ورود فاضلاب به باغات و به کانال اب کشاورزی، و عدم رعایت استاندارد ها درتنها پارک جیرنده،از مهم ترین مشکلات ماست.

جهت نوسازی پارک شهر جیرنده،در سال گذشته،شورا ضمن مصوبه قاطع در این رابطه،با هماهنگی کارشناس مربوطه طرحی مطابق با استاندارها و با هزینه شورا تهیه و جهت اجرا در اختیار شهرداری قرار داد که متاسفانه با مقاومت شهرداری مواجه شد.

آسفالت معابر،بدون اولویت بندی و برنامه ریزی،بدون  زیرساخت مناسب ،بدون تایید فنی ،عدم ساماندهی آب های سطحی و ورود این آب ها به آسفالت و شستن و از بین بردن آسفالت ،نشانگر عدم برنامه ریزی در استفاده از بودجه ، و نمونه بارز نابودی بیت المال است .

این عضو شورای اسلامی شهر جیرنده ادامه داد: از مهم ترین دل مشغولی من ،سفره های خالی کارگران و سفره های رنگین افرادی است که دستشان در جیب مردم است و چشم هایی که باید ببینند و قلم هایی که باید این مسائل را بنویسند و زبان هایی که حافظ حقوق مردم باشند و متاسفانه به حاشیه ها می پردازند.

و اما درد دل:مردم شهرم،مردمی متمدن و ریشه دار و اصیل هستند و اینجانب همیشه در کار و نسبت به مردم صداقت را سرلوحه کار خود قرار داده ام ولی گاهی گرفتار بازار داغ شایعات از طرف افرادی می شوم که در بین مردم جایی ندارند و مردم آنها را طرد کرده اند و منافع شان در خطر است و با نمایش های دلقک گونه پوپولیسم می خواهند اذهان مردم را منحرف کنند. در رابطه با تجهیز مدارس و باشگاه به وسایل ورزشی،در سال گذشته و تاسیس کارگاه خیاطی و تعریض و تسطیح راه باغات وکار تحقیقاتی در کلینیک جوانه سبز جیرنده، باید تاکید کنم کاملا با تکیه بر مردم و خیرین و نخبگان بوده که اسناد و مدارک آن نیز موجود میباشد، و به عنوان فرزند این مردم ،تمام شایعات مبنی بر تکیه بر بودجه های دولتی و دریافت بودجه و غیره را به شدت تکذیب می کنم.

وی در پایان،ضمن تشکر از مردم،مردم و مردم، همچنین از حمایت های دکتر جمالی،نماینده مردم  و تلاش مهندس پور خانعلی،مدیر لایق جهاد کشاورزی شهرستان، راهنمایی های سرکار خانم رضایی معاونت، توسعه و برنامه ریزی فرمانداری، اعضای شورای شهر جیرنده به خصوص حسن همکاری و تلاش آقای رویین تن، ریاست شورا و خانم مجیدی،نماینده جیرنده در شورای فرادست، قدردانی کرد.

و افزودند، از سعه صدر فرماندار نسبت به عملکرد افرادی که موجب تضعیف شورا شده اند تقدیر می کنم و تقاضای رسیدگی به مصوبات بدون اجرای شوراکه در شهرداری بایگانی می شود و اعمال قانون در این مورد رانیز، به عنوان مرجع ذی صلاح، دارم.

همچنین نهایت تشکر از همکاری مسوول و  کارشناس  مرکز ترویج جیرنده و پایگاه مقاومت بسیج برادران و خواهران، هیات امنا،نخبگان و خیرین و حمایت های جامعه فرهنگی و همکاری و امانت داری اصحاب رسانه و مدیران کانال های محلی را می نمایم.

گزارش:مژگان شفاعتی(سردبیر)

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.