کد خبر : 97115
تاریخ انتشار : چهارشنبه 11 دسامبر 2019 - 22:13
-

اختصاصی// چه دلایلی پشت سناریو توهین به مردم گیلان وجود دارد؛

ما کاسه صبریم، ولی این کاسه لبریزه 

ما کاسه صبریم، ولی این کاسه لبریزه 
.

گیلان تایمز:

ماجرا چیست؟ اول حسین دهباشی در صفحه اینستاگرام خود به میرزا کوچک جنگلی قهرمان انکار ناپذیر گیلانی تهمت می زند و او را تجزیه طلب و کمونیست خطاب می کند  و یک هفته بعد تب یک سریال تلویزیونی داغ می شود که تهمت های دیگر را به مردم گیلان می زند. بنظر می آید این خط سیر دنباله دار توهین به مردم، فرهنگ و تاریخ گیلان ابدا تصادفی ایجاد نشده است. ولی اینکه چه انگیزه یا دلایلی پشت این سناریو قرار دارد باید منتظر ماند تا پرده های دیگری از ماجرا اجرا شود.

ما البته منتظر واکنش طوفانی سیزده نماینده گیلانی حاضر در مجلس بودیم، واکنشی در خور فرهنگ، تاریخ و نجابت و بزرگ منشی مردم گیلان زمین نه از جنس واکنش های لات مسلکانه قاضی پور نماینده ارومیه، ولی گویا بجز جبارکوچکی نژاد و غلامعلی جعفرزاده همه را خواب برده و مجلس را آب . که گویا این بساط برای حضرات مجلس نشین و کاندیدا نانی ندارد آنچنان که برای ما آبی که از دیدگان می ریزیم.

البته که این واکنش نیم بند که از آقای رییس رسانه! خواهش کنیم که پخش فلان سریال را متوقف کن! چون به من پیامک زده اند و سرآخر هم از زحمات ایشان تشکر کنیم که مایه ناراحتی دو چندان ما شد.

البته که فرهنگ دوستی ما گیلانی ها با سانسور، تقطیع و بزیر کشیدن آثار هنری و سینمایی در تضاد آشکار است و ما را سر این کژتابی ها و هنرنادوستی ها نیست، آنچنان که فتیله، فتیله ها را پایین کشیدند ولی اینکه بخواهند میزان‌تحمل ما را و رواداری فرهنگی ما را با توهین و تهمت بسنجند دیگر به کت مان نمی رود که قطعا کت در خواهیم آورد اگر آن وکیل و آن مدعی و آن خطابه کننده بر صندلی سبز این کار را نمی کند.

انا لله و انا علیه راجعون، سایر مناطق و استان های ما شاید تصور کنند که مردم گیلان این ملت فهیم خزری، قدر خودش را پست کرده است. نمی دانند این رسانه ماست که میلی است و این مجلس ماست که باری بهرجهت است. این‌ نمایندگانی که ارتباطی با مطالبات حداقلی مردم خود ندارند و از هویت آنان دفاع نمی کنند. والبته کارشان این شده است که مدام از خبرنگاران و رسانه ها شکایت کنند و کار شکایت را به مشاوران خود هم برسانند!. مجلس ما که قرار بود امید ما باشد شده مجلس سرنیزه! این که نمی شود. ما سوال می کنیم‌ این مجلس و این آقایان نماینده چه ارتباطی با مردم دارند؟

معلوم می شود آقایان وکیل الدوله برای ما خواب ها دیده اند و نمی خواهند پرده ها بالا برود. از این بدتر چه می خواهد بشود؟ از ذلتی که به ما تحمیل کرده اند و‌ مهربانی و غرورمان را به هیچ انگاشته اند؟ دیگر چه می خواهد بشود که آقایان سکوت کرده اند؟ مگر میرزا کوچک خان از ما و ایران‌نبود؟ مگر گیلان‌ جزیی از این کشور نیست؟ چه خیالی دارند اینها؟ این مردم فقیر، فهیم و آرام که سالها و دهه هاست پای غم ها و افسردگی های دل های لبریز از گریه همه مردم ایران نشسته و چشمان مه آلود و دل های عاشق آنها را با آسمان کبود و همیشه ابری خود استقبال کرده آیا سزاوار این همه کژخلقی و توهین است؟ آقایان چه چیزی را معامله می کنند لااقل پاسخگو باشند؟ ما منتظر واکنش سخت، پیگیرانه و متحد همه سیزده نماینده مجلس هستیم، لطفا وکیل الرعایا باشید.

.

گزارش از علی دادخواه

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 1 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۱
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

فرزند گیلان زمینم از دیار میرزا مرد دلیر جمعه , 13 دسامبر 2019 - 1:34

از نماینده مجلس رشت آقایان جعفرزاده وکوچکی نژاد واستاندار وریس سازمان صداوسیمابسیار متشکریم که از دیارمیرزاکوچک ومردم شریف این سرزمین دفاع کرده اید
ازشما تقاضاداریم تاهمه ی تلاش خودرابرای جلوگیری از پخش سریال وارش بکارگیرید
امیدوارم خداوند ریشه ظالمانی که درصدد توهین وجریحه دار کردن قلب و قومیت گیلانی را دارد سرکوب کند
باسپاس فرزند گیلان زمین