کد خبر : 50850
تاریخ انتشار : جمعه 28 جولای 2017 - 12:47
-

شروع ناامیدکننده بودجه ۹۶/کسری ۱۰هزار میلیارد تومان شد/بودجه عمرانی فقط ۳۰ میلیارد

شروع ناامیدکننده بودجه ۹۶/کسری ۱۰هزار میلیارد تومان شد/بودجه عمرانی فقط ۳۰ میلیارد

گیلان تایمز: بانک مرکزی گزارش مربوط به عملکرد بودجه عمومی دولت را منتشر کرده است که بر این اساس، در نخستین ماه سال با عملکرد نامطلوب در بخشهای درآمدی مانند نفت و مالیات، تراز عملیاتی و سرمایه ای کشور منفی ۶۶۰۰ میلیارد تومان شد. بر این اساس، در فروردین ماه امسال درآمدهای مالیاتی کشور عدد

گیلان تایمز:

بانک مرکزی گزارش مربوط به عملکرد بودجه عمومی دولت را منتشر کرده است که بر این اساس، در نخستین ماه سال با عملکرد نامطلوب در بخشهای درآمدی مانند نفت و مالیات، تراز عملیاتی و سرمایه ای کشور منفی ۶۶۰۰ میلیارد تومان شد.

بر این اساس، در فروردین ماه امسال درآمدهای مالیاتی کشور عدد ۳۹۰۰ میلیارد تومان را ثبت کرده که نسبت به عملکرد یک ماهه سال گذشته با ۱۲٫۸ درصد کاهش رو به رو بوده است. این در حالی است که بر مبنای درآمد مصوب یک ماهه باید عدد ۹۹۰۰ میلیارد تومان محقق می شد.

در این ماه پرداختهای هزینه ای دولت رقم ۱۴٫۶ هزار میلیارد تومان بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته با دو هزار میلیارد تومان افزایش رشد ۱۶٫۷ درصدی را نشان میدهد. بر این اساس کسری بودجه عملیاتی در فروردین امسال به مرز ۱۰ هزار میلیارد تومان رسید.

همچنین در ماه مذکور منابع حاصل از نفت و فرآورده های نفتی ۳۲۰۰ میلیارد تومان بوده که نسبت به درآمد نفتی ماه مشابه سال گذشته رشد ۸۸۱ درصدی را نشان میدهد.

در ماه مورد اشاره پرداختهای عمرانی دولت تنها ۳۰میلیارد تومان بوده که نسبت به رقم مصوب یک ماه بودجه ۹۶ فاصله نجومی دارد.

تسنیم

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.