کد خبر : 99421
تاریخ انتشار : شنبه 4 ژانویه 2020 - 10:41
-

اختصاصی/ هدایتی،رییس اسبق هیات کشنی گیلان:

تاوان اظهار نظرمنطقی و منصفانه در اداره کل ورزش و جوانان گیلان، تحریم و برکناری است

تاوان اظهار نظرمنطقی و منصفانه در اداره کل ورزش و جوانان گیلان، تحریم و برکناری است
.

گیلان تایمز(زمان گیلان):

علیرضا دبیر،رئیس فدراسیون کشتی بیستم آذر ماه در حکمی غیر منتظره، نقی هدایتی، سکاندارهیات کشتی گیلان را برکنار و سرپرست هیات کشتی استان گیلان را منصوب کرد.
این خبر برای بسیاری از ورزشکاران و ورزش دوستان گیلان،عجیب بود وعلیرغم اینکه هیات کشتی گیلان،دومین هیات برتر استان در سال گذشته معرفی شده بوده؛ به دنبال آن سوال های بسیاری نیزمطرح شد.
گیلان تایمز در این خصوص گفتگوی اختصاصی با هدایتی ترتیب داده که مشروح قسمت دوم و پایانی را در ادامه می خوانید.

هدایتی  گفت:  انتخابات مجلس نزدیک است و  تحرکات بعضی از نمایندگان مجلس برای استفاده از اعتبار جامعه ورزش برای رای آوری بیشتر است . البته من اعتقاد دارم شورای محترم نگهبان باید به این نوع سوء استفاده ها از موقعیت نمایندگی ورود کند . وقتی نماینده ای حتی در انتصاب یک رییس هیات از موقعیت خود سو استفاده می کند آیا می شود اعتماد کرد که در جاهای دیگر و در موضوعات دیگر می تواند از حقوق ملت دفاع کند ؟ …

وی ادامه داد: دو هفته قبل و بدون زمینه قبلی نامه ای از اداره کل ورزش درریافت کردم، مبنی بر این که چون شما مفاد فلان مصوبه را رعایت نکرده اید، آقای … هم چنان رییس هیات خواهد بود . من طی نامه ای که مستقیما برای مدیرکل ورزش نوشتم، یادآور شدم که مستندات نامه واقعی نیست و نه در دوره مدیریت آقای … و نه در دوره مدیریت کنونی ، مکاتبه ای دال بر رضایت از عملکرد آقای … دریافت نشده است.

رییس اسبق هیات کشتی گیلان ادامه داد: اگر رضایت وجود داشت اداره ورزش و جوانان رسما  جایگزین ایشان را معرفی نمی کرد . مضافا، آقای … در حال حاضر احکام رسمی نایب رییس ، پیشکسوتان ، عضو هیات رییسه را از رییس هیات کشتی دارد و هیچ یک از این احکام لغو نشده است. از سوی دیگر طی ۱۷ ماه حضور وی ، یک کار مثبتی نداشته است و صریحا نوشتم که من اعتقادی ندارم که اعتبار اداره کل  ورزش و جوانان و هیات کشتی استان که باید برای انباشت سرمایه اجتماعی و تقویت کارآمدی هیات های ورزشی هزینه شود ، با قلب واقعیت های روشن ، صرف حفظ فردی شود که جز هزینه ، هیچ آورده ای برای کشتی استان ندارد؟

وی یادآور شد:  واقعا می شود به پرسش های فراوان اهالی رسانه و کشتی برای حفظ آقای … پاسخ داد ؟ انتظار دارم که با تهیه کنندگان این نامه غیرواقعی برخورد قانونی انجام شود تا اجازه نیابند اعتبار یک دستگاه حاکمیتی و فرا بخشی و غیر سیاسی را هزینه منافع شخصی و یا سیاسی خود نمایند .  ملاحظه می فرمایید این نوع ایستادگی در باره رویه های غلط مدیریتی در اداره کل ورزش و جوانان و یا مطالبه ناحق و غیر قانونی و غیر شرعی بعضی از نمایندگان هزینه دارد و آن هم برکناری کینه جویانه ؟!

هدایتی اذعان داشت: پس از برکناری مدیرکل متخلف ورزش، افراد زیادی برای جانشینی وی مطرح بودند و من با وضعیتی که اداره کل ورزش داشت مدیرکل فعلی که آن زمان معاون ورزشی اداره کل بود را مناسب دوره گذار و سرپرستی می دانستم به همین علت تمام تلاشم را برای تحقق این امر به کار بستم و از کانال های مختلف هم تلاش کردم که خود خانم بخشی هم این موارد را می داند. اما با توجه به فضای مردانه ورزش، مدیرکلی ایشان را به مصلحت نمی دانستم اما به هر شکلی بود وی مدیرکل ورزش و جوانان گیلان شد.

وی  خاطر نشان کرد: روزی به همراه جمعی از دوستان خدمت آیت الله فلاحتی نماینده ولی فقیه در گیلان  رسیدیم و درباره ورزش صحبت کردیم و بدون این که شخصیت مدیرکل کنونی را نقد و خدای ناکرده اهانتی کنم انتصاب ایشان را به عنوان مدیرکل ورزش نادرست دانستم. گزارش این جلسه به گوش خانم مدیر رسید که ای خانم چرا نشسته ای که هدایتی آبروی ات را نزد نماینده ولی فقیه برده است. من دیدم پس از آن روز رفتار مدیرکل با من تغییر کرد و باید بگویم نه با من جلسه ای گذاشت و نه از هیات کشتی حمایت کرد و به معاون ورزش قهرمانی خود پیغام داد که من نزدایشان نروم و ماموریت هیئت رو با معاون ورزشی هماهنگ کنم و بلافاصله شمشیر انتقامش را بلند کرد و به همراه پدر خوانده نزد اقای دکتر بنی تمیم سرپرست فدراسیون کشتی رفتن و تقاضای برکناری مرا مطرح کرد اما دکتر بنی تمیم از عملکردم قاطعانه دفاع و به آنان پاسخ منفی داد.

رییس اسبق هیات کشتی گیلان ادامه داد: خانم مدیر و پدرخوانده آرام ننشستند و به تلاش های خود ادامه دادند تا این که با حوادث دوران مجمع و تغییراتی که در راس فدراسیون به وجود آمد و با مناسب دیدن فضا با هماهنگی آقای رئیس فدراسیون جدید رای به برکناری ام داد و نشان داد که منتقم قهاری است و  به هیچ منتقد منصفی هم رحم نمی کند و تاوان یک اظهار نظر کاملا منطقی و منصفانه نزد نماینده ولی فقیه در استان گیلان تحریم و برکناری است.

وی تاکید کرد: سه هفته قبل از برکناری ام و پس از ماه ها با خانم مدیرکل ورزش استان ملاقات کردم . در این دیدار خیلی حرف ها و گله ها مطرح شد و در نهایت به ایشان گفتم اگر علاقه ای به همکاری با من ندارید ویا فشاری ازسوی پدرخواندهای ورزش روی شما هست کافی است به من زنگ یا پیامی بفرستید و بگویید حتما استعفا می دهم و ایشان هم به من گفتند که شما عملکرد خوبی داشته اید و هیچ حواشی درکشتی نیست  به کارتان ادامه دهید

هدایتی یادآور شد:  البته عین همین تقاضا را از آقای دبیر  بوسیله ای آقای عزیزی رئیس هیت تهران که باآقای دبیر ارتباط تنگا تنگی داشته کرده بودم اما او نیز همانند مدیرکل ورزش گفتند به کارتان ادامه دهید،پس من از نظر عملکردی از سوی فدراسیون و اداره کل ورزش گیلان مشکلی نداشتم ؛ بنابراین ، دلیل و معنای برکناری ام نه فساد مالی است و نه بدمدیریتی و نه خواسته مجمع هیات کشتی استان بلکه  کینه شخصی پدرخواندهای ورزش که هیچ سمتی در و ورزش استان نداشته وندارن مدیرکل و آقای دبیر؛ یکی به جرم عدم تبعیت و حفظ استقلال و دیگری اعلام نظر نزد نماینده ولی فقیه و آن اخری هم به اتهام رای ندادن در مرحله اول انتخابات فدراسیون ،برای ماندن باید هزینه بدهید ؛؛ گربه صفتی و خوش رقصی ؛وگرنه باید کوله بارت را جمع کنی و بروی ! .

وی افزود: ۳سه روز  پس از برکناری ام ،آقای دبیر که مدعی اصولگرایی و اخلاق مداری و  پهلوانی است ، با من تماس گرفت و قسم و آیه و ..‌. که من مایل به برکناری شما نبودم و دو ماه مقاومت کردم اما آن قدر به من فشار آوردند و از ۶۰ جا به من زنگ زدند و ناچار شدم شما را برکنار کنم .به وی گفتم آیا درطول این دو ماه نباید جهت اطلاع  هم شده  به من خبر میدادید و یا سوال می کردید که اینها چه می گویند؟ آیا اینها در کشتی سمتی داشته و یادارند  ؟ آیا اینجانب حدود ۸ سال برای کشتی گیلان زحمت نکشیدم که جناب عالی ظرف کمتر از یک ساعت ناچار شدی حکم برکناری ام را امضا کنید؟ بعد خودتان را اصولگرا می دانید؟

وی اضافه کرد: به ایشان گفتم اگر خودتان از من می خواستید که استعفا بدهم اطاعت می کردم ولی وقتی حرمت نمی نهید و برایم پیام تهدیدآمیز می فرستید که اگر استعفا ندهم برکنارم می کنید، من استعفا ندادم . سوالم ازآقای دبیر این است آیا رییس هیات ضعیفی بودم؟ یک ریال مشکل مالی داشتم و یا خدای ناکرده فساد اخلاقی داشتم ؟ پس اگر هیچ کدام از این اتهامات را ندارم چرا برکنارم کردید ؟ آن ۶۰ دستگاه و شخصی که به شما زنگ زدند لااقل یک نفر را نام ببرید تا بگویم علت مخالفتشان با من چیست؟

هدایتی ضمن اشاره به بی اخلاقی های صورت گرفته  بیان داشت: مگر می شود رییس فدراسیون ورزش اول کشور که آوازه ملی و جهانی و المپیکی دارد به همین سادگی دست به اقدامی بزند که هیچ توجیهی ندارد ان هم در شرایطی که اردوی تیم ملی در گیلان برگزار می شد . مگر می شود به صرف ادعا ، با آبرو و اعتبار کسی بازی کرد ؟

رییس اسبق هیات کشتی گیلان تصریح کرد: به هر صورت هم مدیرکل ورزش و آقای دبیر می دانند و هم من می دانم که چرا برکنار شده ام و حتی شماره  ماشینی که پدرخوانده و یکی از ملیجک ها را به تهران برد  تا به اصطلاح کارم را تمام کند را می دانم .بگذریم این نوع بازی های اغفال کننده هم، تاثیری ندارد و گذشت زمان مشخص خواهد کرد که چه کسی سیه روی خواهد شد.

وی ادامه داد:  مدتی پس از انتخاب آقای دبیر نامه ای از فدراسیون کشتی مبنی بر کاهش آمار جمعیت بیمه شده کشتی استان دریافت کردم. این شیطنت از مخالفان ما در استان انجام شده بود و آقای دبیر هم برای این که قاطعیت خود را نشان دهد و بدون این که حتی بررسی کند نامه عتاب آمیزی برای من ارسال کرد. من این برخورد آقای دبیر را آغازی برای حذفم از کشتی دانستم اما بی توجه به هر آن چه که قرار است اتفاق بیفتد طی نامه ای مکتوب به ایشان نوشتم :

” آماری که به جناب عالی از وضعیت کشتی گیلان ارایه شده ، غیر دقیق و غیرمستند است؛ به استناد نامه هیئت پزشکی ورزشی استان گیلان آمار ورزشکاران بیمه شده تحت پوشش هیئت کشتی استان گیلان در سال ۱۳۹۶ تعداد ۳۱۲۹ نفر بوده که از این تعداد ۳۱۲۴ نفر مرد و ۵ نفر خانم و در سال ۱۳۹۷ تعداد ورزشکاران بیمه شده تحت پوشش هیئت کشتی استان گیلان ۳۰۹۹ بوده که از این تعداد ۳۰۸۴ نفر مرد و ۱۵ نفر خانم بوده است؛ در واقع تعداد ۴۱ نفر از جمعیت بیمه شده هیئت کشتی استان ، کاهش یافته است؛ بنابراین،  سپاسگزار خواهم بود دستور فرمایید که منبع قانونی و مستند کاهش ۱۱۳۱ نفر جمعیت بیمه شده هیئت کشتی استان(۳۷درصد؟!)، اعلام شود. البته در برخی از شهرستان ها بیمه شدگان هیئت کشتی به نام هیئت فوتبال ثبت شده اند که در حال پالایش این تداخل آماری هستیم” .

هدایتی گفت: در این نامه گزارشی از وضعیت کشتی استان در طول ۷سال گذشته به همراه پیشنهاداتی برای رشد و توسعه کشتی ارایه دادم.

چنان که ملاحظه می شود آقای دبیر منتظر یک بهانه ای بودند که انتقام رای من در مجمع را بگیرد چنان که یک خبر مجعول را وسیله ای برای تخریبم قرار داد اما موفق نشد نتیجه دلخواهش را بگیرد .

رییس اسبق هیات کشتی گیلان بیان داشت: استان گیلان از جمله استان هایی است که در بخش توسعه زیرساخت های ورزش و به عبارت دیگر در حوزه سخت افزاری با مشکلات فراوانی مواجه است و به رغم تلاش هایی که شد ، ورزش استان نتوانسته است به جایگاه مناسبی در سطح ملی دست یابد.  به عنوان نمونه بیش از ۶۵۰ هزار نفر درکلان شهر رشت اسکان دایمی دارند و ۵۰۰ هزار نفراز مردم استان به صورت روزانه به کلان شهر رشت تردد می کنند، اما این کلان شهر فاقد حتی یک خانه کشتی ۱۰۰ متری است . در زمان مدیریت هیات های گذشته، شورای اسلامی و شهرداری رشت یک قطعه زمین برای احداث خانه کشتی تخصیص داده شده بود که از این ملک استفاده شخصی شد! ( جهت اطلاع آقای دبیر) و به رغم پی گیری های فراوان به ویژه از استانداری ، نمایندگان مجلس ، شورای اسلامی و شهرداری رشت برای دریافت قطعه زمینی جهت ساخت خانه کشتی، هنوز نتیجه ای حاصل نگردید.

هدایتی با اشاره به  حواشی برکنارش اش از ریاست هیات کشتی گیلان گفت: طی ۹ پستی که در اینستاگرام و سایر شبکه های اجتماعی منتشر نمودم بیش از ۹۹٪ از مخاطبان عزیز از این پست ها استقبال کردند و بازخوردها، مثبت بوده است. یکی از مطالب دریافتی مخاطبان بعنوان نمونه دکر می شود.

…آقای دبیر رئیس فدراسیون کشتی وخانم مدیر کل خود را سیاستمدار حساب می کنند، و فکر می کنند سیاست بلد هستند اما نمی دانند سیاستمدار چند شاخص دارد: صبر و پرحوصله است، سعه صدر دارد، حرمت دیگران را رعایت می کند ، قدرشناس و واقع نگر است و…

انسان های عجول و کینه ورز وقتی به قدرت می رسند اولین کارشان انتقام گرفتن از مخالفین هست .اقای هدایتی شما تنها کسی نیستید که این گونه برکنار شدید بلکه رییس هیات کشتی اردبیل همانند شما مجبور به ترک هیات شد. کشتی ورزش پهلوانان هست نام پوریای ولی و آقا تختی وجهان پهلوان دکتر رسول خادم  به همین سبب هست که جاودانه تاریخ شده اند . قهرمانی ها فراموش و مردانگی ها ماندگار می مانند .به نظرم فدراسیون دبیر  ومدیریت خانم مدیر با این نوع عملکرد۴ ساله نخواهد بود اما اگر باشند خدا به داد کشتی کشور و ورزش استان گیلان برسد!

وی با اشاره به عملکرد خود طی فعالیت از سال ۹۲ اضافه کرد: زمانی که در سال ۹۲ به عنوان رییس هیئت کشتی از مجمع عمومی کشتی رای اعتماد گرفتم  می توانم بگویم که فقط حکم ریاست هیئت کشتی به من تحویل شد ؛ در واقع می توانم بگویم که یک مخروبه تحویل من شد. در دوره مدیریت من ۳۰۹۹ کشتی گیر، سازماندهی شدند . ۶۸ باشگاه در سطح استان فعالند . سه سالن اختصاصی کشتی در فومن، صومعه سرا و لاهیجان با کمک خیرین ورزشی و مساعدت شهرداری های این سه شهرستان ساخته وراه اندازی شد . لیگ کشتی استان در کلیه رده های سنی در سه سال همراه با پخش تلویزیونی برگزار شد . در رنکینگ کشوری ، رتبه  دهم  را کسب نمودیم . ۷ نماینده در تیم ملی نوجوانان و جوانان کشور و ۳ داور بین المللی داریم .

رییس اسبق هیات کشتی گیلان اذعان داشت:  با این کارکرد و بدون هیچ دلیلی، خانم مدیرکل ورزش و جوانان صرفا با یک اظهار نظر نزد نماینده محترم ولی فقیه و تحت تاثیر پدرخوانده و اقای دبیر رییس فدراسیون کشتی به این دلیل که در مرحله اول مجمع فدراسیون کشتی به او رای ندادم  ، حکم به برکناری ام دادند . بسیار علاقمندم که شهامت داشته باشند و بیایند علت برکناری ام را اعلام کنند .

هدایتی  با اشاره به کسب رتبه ۱۰ کشوری هیات کشتی گیلان در سال ۹۷ یادآور شد:  با توجه به شاخص های ارزیابی هیات ها، اینجانب هیئت کشتی استان را در وضعیتی که رتبه ۲۶ کشوری را داشت تحویل گرفتم و وقتی که سکان کشتی را به سرپرست  جدید تحویل دادم با بهبود شاخص های ارزیابی در رتبه ۱۰ کشوری قرار داریم. و در رتبه بندی هیئت های ورزشی گیلان در سال۹۷ به عنوان دومین هیئت برتر استان معرفی شدیم .

وی ادامه داد: مهم ترین مشکلی که هیئت کشتی با آن مواجه بود فقر مالی و تدارکاتی است . در طول ۷ سالی که در هیئت کشتی گیلان به فعالیت  مشغول بودم تنها ۱۰ تشک کشتی سهم گیلان شد؟! . کمک های های اداره کل ورزش و جوانان چیزی نبود که بتوان با آن نیاز جامعه کشتی استان را مرتفع ساخت و برای توسعه آن برنامه ریزی آینده نگرانه انجام داد البته اجازه کمک به هیات کشتی را هم نداشتد؟!

وی بیان داشت:  وظیفه اصلی ام به عنوان رییس هیئت، توسعه کشتی گیلان از طریق برنامه ریزی، اجرای برنامه های مختلف لیگ، حمایت از باشگاه ها، تجهیز سالن ها، ساخت خانه های کشتی، تقویت ارتباطات ورزشی، نظارت بر حسن اجرای قوانین و ارزیابی و دفاع از هیئت ها ، تحکیم موقعیت ملی کشتی گیلان بوده و می توانم صادقانه بگویم که با حضور مداوم در هیئت کشتی، پاسخگویی به مراجعات و … به رغم تحریم ها؟! و محدودیت های مالی و فراهم نبودن زیرساخت های کشتی در سال های گذشته توانستم در حدود مقدورات و امکانات موجود از حیثیت کشتی گیلان دفاع و فضای مناسبی را برای توسعه کشتی فراهم سازم،اما شاید باور نشود من چنین دغدغه ای در مدیرکل ورزش و جوانان گیلان ندیدم . ایشان فقط دغدغه حفظ خود را دارد . به نظر شما مدیرکلی که به من می گوید من به هیچ کس جز پدرخوانده مدیون نیستم و شما هم او را راضی کنید و یا به فلان رییس هیات می گوید پدرخوانده از شما راضی نیست بروید رضایتش را جلب کنید،یعنی توسعه ورزش اهمیت ندارد و تنها چیزی که مهم است حفظ جایگاه مدیریتی است که خون بهای ۸۲۰۰ شهید گیلان است و باید چنین مدیرانی بر مسند ان قرار گیرند؟!

وی ضمن انتقاد از به پخش نشدن کامل مصاحبه اش در صدا و سیمای مرکز گیلان گفت:  چند روز قبل آقای وهابی مجری ورزشی شبکه باران با من تماس گرفت و گفت می خواهم در باره اتفاقات اخیر  کشتی با شما گفت و گو کنم و البته گفت که برنامه زنده نداریم . من با این شرط که مصاحبه ام کاملا پخش شود با ضبط مصاحبه ام موافقت کردم ولی آن چه که در برنامه ورزش سیمای گیلان پخش شد با توافق ما فاصله زیادی داشت و من فعلا قصد پاسخ به سیمای مرکز گیلان را ندارم ،اما در خصوص اظهارات خانم بخشی مدیرکل  ورزش و جوانان باید توضیح دهم .

هدایتی ادامه داد: در مصاحبه ضبط شده مدیرکل ورزش دو خلاف اشکار؛ درگیری ام با پیشکسوتان و فدراسیون مطرح شد که اگر اقای وهابی مصاحبه ام را با سانسور پخش نمی کرد جواب وی را داده بودم و اینک ناگزیرم از طریق شبکه های اجتماعی پاسخ  او را بدهم .

رییس اسبق هیات کشتی گیلان تصریح کرد: پیشکسوتان سرمایه های معنوی و تجربه و پشتوانه عملی کشتی به حساب می ایند. من از روزی که وارد کشتی شدم کمیته پیشکسوتان را فعال کردم و اقای خوش کردار مسئول این کمیته بودند. با صراحت و قاطعیت می گویم هیچ هیاتی به مانند کشتی از پیشکسوتان استفاده نکرده است . ابتدای عید به خانه تک تک پیشکسوتان رفته ام . در مسابقات از انان رسما دعوت و حتی از آنان استفاده می کردم و برای انها مراسم تجلیل گرفتم . اظهارات خانم بخشی یک خلاف اشکار و روشن بوده است و متاسفم بگویم که مدیرکل ورزش و جوانان مستقیما به دوربین سیما نگاه می کند و واقعیت را انکار و خلاف می گوید و جرات ندارد در مقابل من بنشیند و از خودش دفاع کند.

وی خواستار پاسخگویی مدیر کل ورزش و جوانان استان گیلان به چند سوال شد و ادامه داد: مدیرکل ورزش و جوانان ناتوان و ضعیف گیلان که این همه دغدغه پیشکسوتان را دارد لطف کند و بیاید بگوید برای پیشکسوتان ورزش چه کرده است ؟ برای پیشکسوتان کشتی چه کرده است ؟ کدام نامه را در حمایت از پیشکسوتان به هیات کشتی نوشته است ؟ چرا پشت پیشکسوتان سنگر گرفته است ؟ چند بار با هیات کشتی سرکشی کرده است؟  چرا نمی گوید منظورش از پیشکسوتان فقط پدرخوانده ای است که او مدیونش می باشد؟! چه دلیلی دارد برای این که کینه شخصی اش را توجیه کند پای پیشکسوتان را به میان آورد؟

هدایتی  گفت:  مصاحبه ضبط شده و سفارشی خانم بخشی آن روی چهره اش را هم نشان داد . از یک طرف از طریق دوستان مختلف برای من پیام می فرستد و به جان فرزندش قسم می خورد که من در برکناری هدایتی نقشی نداشتم و اصولا با او مشکلی نداشتم اما  از سوی دیگر در مصاحبه اش مغلطه می کند و پای پیشکسوتان و فدراسیون را به میان می کشد ؟ خانم بخشی ظاهرا درس دو رویی را از رییس سابق و معزولش خوب یاد گرفته است.

وی با اشاره به دلایل برکنارش اش خاظر نشان کرد:  من هنوز با قدرت و استدلال می گویم که برکناری ام از هیات کشتی ثمره یک اظهار نظر در یک جلسه خصوصی با ایت الله فلاحتی نماینده ولی فقیه در باره مدیرکل ورزش و رای ندادن در مرحله اول مجمع عمومی فدراسیون به شخص اقای دبیر بوده است . اگر بنده مشکل مالی و یا اخلاقی داشتم لطفا بیایید به مردم بگویید اما دروغ نه. خانم بخشی می داند که مغلطه و سفسطه می کند و جسارت ندارد واقعیت را بگوید و به همین دلیل به انکار واقعیت  روی اورده است . من با هیچ پیشکسوتی مشکل شخصی نداشته و ندارم اما به صرف این کسی پیشکسوت است و حق جامعه کشتی را حیف و میل کند سازش نکرده و نمی کنم حتی وابسته به پدر خوانده، فلان نماینده و قهرمان جهان و المپیک باشد.

اگر خانم بخشی دلش برای پیشکسوتان می تپد بگویند به چه دلیلی من پیشکسوت ورزش و جانباز و جبهه دیده و وفادار به نظام و انقلاب از حق قانونی حمایت مالی وزارت ورزش در کشتی محروم بودم؟ چه کسی به شما دستور داد که کشتی گیلان را تحریم کنید. این تناقض را چگونه حل می کنید؟  لطفا دروغ نگویند و نفاق نورزند و با مردم و جامعه ورزش صادق باشند . شهامت و جسارت رک گویی داشته باشند . خداوند انسان های ناتوان و دروغگو را رسوا خواهد کرد .

وی با اشاره به  وضعیت مدیریت در ورزش گیلان  تصریح کرد: در کانال تلگرامی منتسب به حامیان آقای حسن کربلایی از چهره های اصولگرا و از فعالان سیاسی و فرهنگی گیلان که به عنوان کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی حوزه انتخابیه شهرستان رشت و به صورت مستقل و آزاد و  با شعار امربه معروف و نهی از منکر و مبارزه با فساد و مسئولین نالایق ثبت نام کرده ، در خصوص وضعیت مدیریت ورزش گیلان چنین آمده است : “… دو دوره مدیرکل های ورزش و جوانان گیلان که توسط نمایندگان نالایق حمایت شدند  به دلیل فساد دستگیر شدند والان هم با حمایت همان نمایندگان وپدرخوانده ورزش استان ، مدیرکلی منصوب شده که اتهام شراکت و همراهی با  مدیران قبلی  را دارد. چرا این گونه به این استان مظلوم لطمه می زنید ؟” آیا اداره کل ورزش و جوانان هم چنان ترجیح می دهد سکوت کند و یا این که لب به سخن گشوده و پاسخگوی افکار عمومی خواهد بود ؟!

وی گلایه های ورزشکاران از مدیریت ورزش گیلان را به حق دانست و اذعان داشت: آرمین هادی پور قهرمان ملی تکواندو از اداره کل ورزش و جوانان گلایه کرده است. خواستم به خانم بخشی بگویم شما که به بهانه غیرواقعی بی توجهی من به پیشکسوتان کشتی به عزل من رای دادید چرا به قهرمانی ملی و المپیکی تکواندو گیلان بی توجهی می کنید؟ تناقض و مغلطه و سفسطه شما را باید در گینس ثبت کرد. تعارف نکنید احتمالا هادی پور برای گرفتن حق خودش باید به پدرخوانده مراجعه کند؟!

وی ادامه داد: به‌عنوان یک رشتی جام‌های متعددی کسب کرده‌ام ولی مسؤولین شهر رشت تاکنون هیچ استقبالی از بنده انجام نداده‌اند، هر بار وعده‌ و وعید می‌دهند و مدت‌های مدیدی است که می‌خواهند یک مراسم تقدیر و قدردانی برای بنده برپا کنند!.هر بار به مسؤولین زنگی زده می‌شود در کمال تعجب می‌گویند که یک ورزشکار نباید به مادیات فکر کند! .بنده با ۲۵ سال به‌هیچ‌وجه آینده روشنی از لحاظ مالی ندارم .مطمئنم پس از پایان دوران قهرمانی حتی جواب سلام بنده را هم نخواهند داد.آینده ورزشکاران رشته‌های رزمی در ایران تضمین‌شده نیست و تبعیض عجیبی به این ورزشکاران روا داشته می‌شود، ورزشکاران رشته‌های رزمی با مشکلات بسیاری دست‌وپنجه نرم می‌کنند.آرزویم حضور مسؤولین در فرودگاه پس از کسب مدال در بازی‌های آسیایی و جهانی است؛ این حضور در فرودگاه ارزش مادی ندارد ولی دست‌کم به ورزشکار این‌طور القا می‌کند که برای تلاشش ارزش قائل شده‌اند.

وی اضافه کرد: غم‌انگیز است که برخی مسؤولین پس از کسب نشان در برخی تورنمنت‌های مهم، تماس می‌گیرند و می‌پرسند در چه مسابقاتی شرکت کرده‌ای! به مرحله‌ای در زندگی رسیده‌ام که مدال‌هایم را کنجی آویزان کرده و دیگر برایم ارزشی ندارند.در دوره مدیر کل سابق، وی قول تقدیم یک واحد آپارتمان را داد ولی هرگز به این قول جامه عمل نپوشاند.خانم مدیر کل هم قول دادند که پس از بازگشتم از المپیک توکیو یک واحد آپارتمان به من اهدا کند! اگر قرار است این واحد داده شود چرا پیش از حضور در المپیک داده نمی‌شود؟

وی خواستار پاسخگویی مسوولان به مهم ترین سوالاتی که برای جامعه ورزش استان گیلان مطرح است و گفت: جامعه ورزشی خواستار پاسخگویی به سوالات ذیل می باشد:

* چرا هیات ورزش های همگانی سه سال است که به صورت سرپرستی اداره می شود؟ در حالی که طبق قانون اجازه سرپرستی بین سه ماه تاشش ماه داده شده است .

*چرا سرپرستان این هیات توسط معاونین و یا از نزدیکان مدیران کل انتخاب می شوند؟

* چرا انتخابات این هیات برگزار نمی شود؟ دلایل عدم برگزاری چیست؟ چرا به طور شفاف با مردم سخن نمی گویند ؟ چرا رسانه ها بر روی این موضوع حساسیتی ندارد؟

* دستگاه های نظارتی که بر روی ریاست بازنشستگان برهیات های ورزشی  حساسیت دارند و به گفته خانم مدیر کل ورزش ، تحت فشار انها هستند چرا بر روی این موضوع حساسیت ندارند ؟

* ایا طبق آن چه که ما در عملکرد دو مدیرکل پیشین ورزش استان در جا به جایی پول دیدیم آیا در هیات همگانی خبری هست که خانم مدیرکل ورزش حساسیتی برای برگزاری مجمع انتخاباتی ان ندارد؟

* این همه تاکید بر همگانی شدن ورزش می شود چرا خانم مدیرکل ورزش گیلان هیچ گونه توجه ای به ورزش همگانی نمی کند؟

* شاید گزینه مورد تایید پدرخوانده ورزش گیلان وجود ندارد که این هیات بر خلاف قانون و سال هاست به صورت سرپرستی اداره می شود ؟

هدایتی بیان داشت: در نهایت باید بگویم که اداره کل ورزش و جوانان جسارت پاسخ گویی به برکناری ام را ندارد اما یک ملیجک دست نشانده مامور شده است که به دیگران زنگ بزند که پست های مرا تایید نکنند؟!

وی با اشاره به اینکه در خبرها آمده بود:مجمع انتخاباتی ریاست هیات تنیس استان گیلان روز چهارشنبه در سالن اجتماعات اداره ورزش و جوانان رشت در مجموعه ورزشی شش هزار نفره شهدای این شهر برگزار شد که در نهایت این مجمع بدون انتخاب رئیس جدید به کار خود پایان داد،گفت:” در جریان این انتخابات، ۱۲ عضو از ۱۵ اعضای مجمع عمومی هیات تنیس حضور یافتند که در نهایت هشت عضو به تنها کاندیدای احراز پست ریاست هیات تنیس رای نداده و فقط چهار عضو به تنها کاندید این هیات که عنوان سرپرستی این هیات را نیز برعهده داشته، رای دادند.

هدایتی خاطر نشان کرد: با توجه به عدم حدنصاب رسیدن آرای ماخوذه برای ریاست هیات تنیس گیلان، برای اولین بار در تاریخ ورزش این استان، تنها کاندیدای احراز ریاست یک هیات نتوانست از اعضای مجمع رای اعتماد کسب کند و انتخابات ریاست یک هیات ورزشی، بدون معرفی رئیس جدید به کار خود پایان داد تا حاشیه های انتخابات تنیس گیلان فراتر و بیشتر از این رشته ورزشی باشد” .

رییس اسبق هیات کشتی گیلان در ادامه به چند موضوع مهم اشاره کرد و گفت:باید افسوس خورد که سرنوشت یکی از هیات های برتر ورزش گیلان در دوره مدیریتی خانم مدیر به چه روزی افتاده است ؟

هدایتی ادامه داد: آیا ورزش گیلان باید به مرحله ای از نابودی برسد که استاندار گیلان و وزارت ورزش مداخله کنند و برای تقویت ورزش استان فردی که قابلیت و توانایی مدیریتی لازم را داشته باشد و زیر یوغ پدرخوانده و فلان نماینده مجلس نباشد، انتخاب کنند؟

وی به نقش مهم رسانه ها در ورزش اشاره وخاطرنشان کرد: ورزش گیلان متاثر از ضعف های ساختاری ، سیاست زدگی و ناتوانی مدیریتی موجود در اداره کل ورزش و جوانان دوران قهقرایی را سیر می کند و اگر برای حل این مشکل تدبیر نشود باید آینده تاریکی را برای ورزش استان انتظار داشت.ورزش با رسانه تعریف می شود . این که در مجمع انتخاباتی یک هیات ، رسانه ها را راه نمی دهند بدعتی است که در دوره خانم مدیر اتفاق افتاده است.

گزارش: مژگان شفاعتی، سردبیر

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.