کد خبر : 64649
تاریخ انتشار : یکشنبه 7 ژانویه 2018 - 12:50
-

بنزین ۲ نرخی در سال ۹۷ منتفی شد؟

بنزین ۲ نرخی در سال ۹۷ منتفی شد؟

گیلان تایمز: در جلسه روز گذشته کمیسیون تلفیق نمایندگان با افزایش قیمت حاملهای انرژی مخالفت کردند و بر این اساس افزایش قیمت بنزین به ۱۵۰۰ تومان عملا منتفی شد. با افزایش مخالفتها با افزایش قیمت بنزین پیشنهاد بنزین ۱۲۰۰ تومانی از سوی نمایندگان دولت نیز مطرح شد که این پیشنهاد هم با مخالفت کمیسیون تلفیق

گیلان تایمز:

در جلسه روز گذشته کمیسیون تلفیق نمایندگان با افزایش قیمت حاملهای انرژی مخالفت کردند و بر این اساس افزایش قیمت بنزین به ۱۵۰۰ تومان عملا منتفی شد.

با افزایش مخالفتها با افزایش قیمت بنزین پیشنهاد بنزین ۱۲۰۰ تومانی از سوی نمایندگان دولت نیز مطرح شد که این پیشنهاد هم با مخالفت کمیسیون تلفیق رو به رو شد. این در حالی است که دولت در نظر داشته با افزایش قیمت بنزین به ۱۵۰۰ تومان و گازوییل به ۴۰۰ تومان زمینه را برای تامین ۱۷۴۰۰ میلیارد تومان منابع جدید برای اشتغال زایی در سال ۹۷ فراهم کند.

از سوی دیگر در برخی محافل بازگشت سهیمه بندی بنزین و در نتیجه بنزین دو نرخی برای سال ۹۷ مطرح شده بود که با عدم طرح این پیشنهاد در کمیسیون تلفیق عملا پرونده بنزین دو نرخی یا بازگشت سهمیه بندی در سال ۹۷ بسته شد.

یکی از اعضای کمیسیون تلفیق در گفتگو با خبرنگار اقتصادی تسنیم گفت: دولت در نظر داشت بیش از ۱۷ هزار میلیارد تومان از منابع ۷۴ هزار میلیارد تومانی طرح اشتغال زایی را از منابع حاصل از افزایش قیمت بنزین فراهم کند اما نه پیشنهاد بنزین ۱۵۰۰ تومانی و نه پیشنهاد  ۱۲۰۰ تومانی مورد قبول نمایندگان قرار نگرفت.

بر این اساس با توجه به مطرح نشدن موضوع بازگشت سهنیه بندی سوخت به نظر میرسد این طرح در صحن علنی مجلس نیز مطرح نشده بنابراین پرونده بنزین دو نرخی در سال ۹۷ باز نخواهد شد. با توجه به مصوبات کمیسیون تلفیق، پیش بینی می‌شود طرح دولت برای اشتغال زایی که مفاد آن در تبصره ۱۸ لایحه بودجه ۹۷  گنجانده شده به همان نحو سابق اما با منابع کمتر از سوی دولت دنبال شود.

تسنیم

برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ،

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.