کد خبر : 100707
تاریخ انتشار : چهارشنبه 15 ژانویه 2020 - 14:14
-

مریم رفیعی میانکوشکی،شورای اسلامی شهر جیرنده

الف…مثل،انتخاب…ش،مثل،شورا

الف…مثل،انتخاب…ش،مثل،شورا
.

گیلان تایمز(زمان گیلان):

چه خوب بود همه میتوانستند،درس های دوران کودکی را یک بار مرور کنند.
در هفته اخیر شورای اسلامی شهر جیرنده در آستانه انتخابی مهم و سرنوشت ساز برای شهر جیرنده و حیاتی و حساس برای بعضی مسولین دغدغه مند،بودندکه البته عملکرد همکاران بنده در شورای اسلامی شهر جیرنده،ان شاءالله که حاصل تیز بینی و نشانه شایسته سالاری باشد.هر چند که مواضع بنده در این انتخاب مشخص است،اما خود را خادم مردم و امانت دار رای آنان میدانم.
به طور کلی در باب انتخاب،چه در حیطه شورا و چه در سطح کلان با توجه به اینکه در آستانه انتخابات مجلس شورای اسلامی قرار داریم ،نکاتی به نظر اینجانب رسید که شنیدن آن برای مردم بزرگوار که رای ما امانت آنان است، قطعا خالی از لطف نخواهد بود:
۱)اعضای شورا و نمایندگان مجلس، منتخب مردم میباشند و عملکرد آنان بازتاب این گزینش بوده و قطعا اثرات این تصمیم ،مستقیم یا غیر مستقیم گریبانگیر مردم خواهد شد.بر عملکرد منتخبین خود نظارت کامل داشته باشید و قاطعانه موئید یا منتقد انتخاب های آنان باشید که ان شاءالله،با نظارت کامل پیشرفت جامع ،حاصل گردد.
۲)مردم هرزمان که اراده کرده اند،با هوشیاری کامل، راه را بر بروز جریان های ناسالم و قدرت نمایی های منفی واتحادهای نامبارک و منفعت طلبی های زبونانه،سد نموده اند که نمونه این بصیرت مردمی را بارها مشاهده کردیم و مصداق بارز این شعور سیاسی در مسائل اخیرو جدا کردن فتنه ها از خواسته های به حق مردم بود و صد البته که ذهن بیدار مردم و قشر فرهیخته و خردمندان،داستان رفیق دزد و شریک قافله را درهرپوشش و اسمی و سطحی از انتخاب که باشد،هرگز فراموش نمیکنند
۳)سخن رهبر فرزانه انقلاب را فراروی خود قرار دهیم که فرمودند و البته تاکید کردند: هر سِمَتی، در کنارش، یک تعهّدی دارد. باید دید که آیا می‌توانید آن تعهّد را انجام بدهید یا نه؟ این خیلی درسِ بزرگی است».
وهر کس بی تعهد و با ول انگاری اجتماعی دست به انتخاب و انتصاب بزند،قطعا خائن به خون شهدا خواهد بود و هیچ عذر و بهانه ای پذیرفتنی نیست و حرف زدن از شهدا بسیارآسان است….امادر این میدان،، مرد عملم آرزوست…
۴)و اما انتخاب،یعنی برگزیدن شایسته ترین ها و یافتن شایستگی ها،چه در انتخاب های کوچک و چه درسطح کلان. در انتخابات پیش رو،از پیش تعیین کردن بدون شنیدن برنامه های افراد شایسته تر و قربانی کردن شایستگان جامعه،و قول و قرار های پشت پرده به بهانه،مصلحت،و انتخاب از نوع قرون وسطایی،نشانه عدم بلوغ سیاسی است،سعی کنیم در انتخابات از افرادی شایسته با سابقه عملکرد صحیح و با صبغه پایبندی به مردم سالاری دینی،یعنی جمهوری اسلامی بهره ببریم و با استناد به زندگی و منش امام راحل(قدس ره)که انتخابات را ترسیمی روشن از آزادی و استقلال کشور میدانستند،علاوه بر انتخاب،چگونه انتخاب کردن و انتخاب اصولی را نیز بیاموزیم.

گیلان تایمز: انتشار مطالب خبری و یادداشت های دریافتی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.