کد خبر : 85051
تاریخ انتشار : یکشنبه 25 آگوست 2019 - 12:09
-

اختصاصی/ روئین تن انتخابات؛

آمده ام که سر نَهَم!

آمده ام که سر نَهَم!
.

گیلان تایمز:
مدت زمان زیادی به زمان برگزاری یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی باقی مانده،اما این زمان برای ما زیاد است نه برای کاندیداهای احتمالی مجلس شورای اسلامی.
انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی درتاریخ ۲ اسفند ۱۳۹۸برگزار خواهد شد و از آنجا که مردم نقش مهمی در انتخابات داشته و دارند؛ از مدت زمانی خیلی پیشتر،هدف وآمال کاندیداهای احتمالی مجلس شورای اسلامی قرار گرفته اند.
البته ناگفته نماند که از معتمدین،بزرگان و سیاسیون هر شهر و استانی گرفته تا کارخانه داران بزرگ و کوچک ، فعالین اقتصادی و حتی دانش آموزان از تیررس نگاه تیز مشاوران انتخاباتی کاندیداهای احتمالی مجلس یازدهم دور نمانده اند.
این روزها شاید برای من شما یکی از روزهای گرم تابستان باشد که مثل همه تابستان های دیگر از گرما و شرجی بودن هوایش گله کنیم و یا شاید روز پرکار و طاقت فرسای کشاورزان پررنج برنج در گوشه گوشه این استان باشد، اما برای داوطلبان و کاندیداهای احتمالی مجلس شورای اسلامی اینگونه نیست.
بنا به گزارش های موثق از اکثر شهرستان های استان گیلان، نامزدهایی که از مدتها پیش آستین همت را بالا زده اند، این روزها دیگر تمام هم و غم خود را به دید و بازدیدهای چهره به چهره با تمامی اقشار جامعه گذاشته اند.
کت و شلوار اتو کشیده، ادکلن خارجی، ساعت دور مچ گران قیمت مارک فلان کشور، کفش های برق افتاده و ماشین تمام اتوماتیک کاندیدای مورد نظر از یک سو و خیل عظیم جمعیت هوادار وهوا خواه فرد مذکور از طرف دیگر، برای خیلی ها علامت سوال و تعجب است.
با نگاهی اجمالی به شجره نامه خانوادگی او می توان دریافت کیست و از بهرچه آمده است؟!
او و افراد نظیر او به عمر خود در مزرعه برنج زیر آفتاب سوزان نبوده اند.
او و امثال او در تمام طول عمر خود یک لحظه دغدغه معیشت و شرمندگی حاصل از نداشتن پول و درآمد را برای همسر و فرزند نداشته اند.
ولی از آنجایی که صندلی چرخان مجلس به ذائقه شان خوش آمده است و دوست دارند در بین انبوه تجربیاتشان از صندلی قدرت، تجربه صندلی مجلس را هم زیر دندان حس کنند، در بوق و کرنا کرده اند که من آمده ام.
من آمده ام که حق و حقوق قانونی و از دست رفته شما را برگردانم.
آمده ام که سر نهم!
آمده ام نهضت آسفالت به پا کنم.
آمده ام کمپین نه به فساد، رانت ، مشکلات اقتصادی و معیشتی را شکل دهم.
آمده ام که بگویم با شما و برای شما با مفسدین اقتصادی مبارزه می کنم.
نهضت ازدواج آسان،نهضت ایجاد اشتغال و درآمد پایدار، نهضت و نهضت…
و… و…
این روزها اکثر مردم این سرزمین با توجه به شدت تورم و گرانی های ناشی از تحریم و غیر تحریم،جان نفس کشیدن ندارند.
گرانی های داخلی که دشمنان خارجی و فضایی نقشی در آن نداشته و ندارند. بلکه اکثر این کمبودها و گرانی های خود خواسته، ناشی از حمایت قدرت طلبان از آقازداه ها و اطرافیان آنان است تا خدای نکرده از مسافرت تابستانی جا نمانند یا اینکه هر طوری شده خود را به کنسرت فلان خواننده پاپ درفلان کشور خارجی برسانند.
حمایت از آقازاده هایی که دستشان در جیب مردم است.
همان هایی که دقیقا در زمان برداشت محصول برنج فریاد آزادی واردات برنج خارجی را سر می دهند تا کشاورز هر روز بیشتر از گذشته کمرش خم شود و جیب آنها پر پول تر.!
همان هایی که برای خوش رقصی برای ارباب های داخلی شان چشم بر روی انسانیت بسته اند و کر و کور و لال شده اند برای منفعتی زودگذر.
دراین دوران طاقت فرسا که فقط مردم آن را تجربه می کنند نه مسوولین عافیت طلب، فرزندان این آقا زاده ها و حتی نزدیکانشان، سودای نماینده مجلس در سر می پرورانند.
با یک نگاه اجمالی به کارنامه و رزومه کاری که از خود گفته و ارائه داده اند؛ می توان دریافت که از اول پشت میز نشین بوده و آخر ماه هم حقوق نجومی خود را دریافت کرده اند.
رزومه او شامل:
مدیر فلان اداره
رییس یا رییس هیات مدیره
صاحب کارخانه فلان
مشاوره مدیرکل فلان اداره
و…
البته این گفته به این معنی نیست که همه مدیران و افرادی که کانیدای احتمالی بوده و خواهند شد در این گروه قراردارند،نه. بلکه هستند دلسوزان دود چراغ خورده ای که با کار و تلاش شبانه روزی و همت بازوهای خود راه سخت پیشرفت را طی کرده اند.
همان هایی که از برادر جانباز، عموی شهید و پدر آزاده شان چیزی نگفته و نمی گویند.
همان هایی که در بسیاری از امورات خیر به دنبال فلش های دوربین عکاس و خبرنگار نبوده و نیستند.
همان هایی که برای بوق و کرنا کردن دستگیری از خانواده بی سرپرست از مدتها قبل با فلان رسانه هماهنگی ندارند.
همان هایی که به عشق نصب پوسترو بنرهایی درسایزبزرگ از خود و آنچه که وظیفه شان بوده و هست، سرو دست نمی شکنند.
آنانی که عشق به خدمت داشته و دارند و قبل از اینکه نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی باشند، نماینده خودشان هستند در بین مردم.
و مردم در این میان نقش مهمی را ایفا خواهند کرد بعنوان انتخاب کننده.این مردم هستند که با هر انتخاب خود سرنوشت چهار ساله شهرستان و درنهایت استان خود را رقم می زنند.
همان مردمی که این روزها برای تامین حداقل ها نیازهای خود و خانواده شان، شب و روز را گم کرده اند.
همان مردمی که برای تامین هزینه دانشگاه فرزندانشان،از خواب و خوراک افتاده اند.چرا؟ چون نمی خواهند فرزندانشان مثل خودشان کاسه چه کنم چه کنم در دست بگیرند.
و این روزها این مردم در فضای مجازی با سیل خروشان اسامی کاندیداهای احتمالی مجلس شورای اسلامی روبرو هستند.
افرادی که هر باردر نقشی جدید وعکسی زیباتردر صفحه گوشی تلفن همراه ،عرض اندام می کنند تا به خیال خودشان نکند از قافله تبلیغات انتخاباتی پنهان و آشکار،عقب بمانند.
و این در حالی است که این افراد آنچنان که خود می گویند، تحصیلکرده و به قانون اشراف کامل دارند؛ ولی از هم اکنون خود به عنوان یکی از نقض کنندگان قانون شناخته شده اند.
طبق قانون، تبلیغات انتخاباتی قبل از آغاز اعلام رسمی زمان آن جرم محسوب می شود؛ پس چگونه است این کاندیداها با اشکال مختلف خودشان این قانون را زیر پا می گذارند؟!
مجلس شورای اسلامی رکن اصلی نهاد قانون‌گذاری در کشور است که از نمایندگان منتخب مردم تشکیل شده‌است و آنچه آشکار است این کاندیداها که قرار است منتخب همین مردم باشند، برای رسیدن به نهاد قانون گذاری عجله و شتاب بسیاری دارند.!
شتاب برای سرکشیدن از جام قدرت نه سیراب کردن مردم از جام بی سرانجام خدمت!

مژگان شفاعتی(سردبیر)

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 4 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۴
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

رامین یکشنبه , 25 آگوست 2019 - 12:50

آقایون تبلیغات شون رو شروع کردند الان می گند باید برای مردم کار کنیم بعد از انتخابات دیگه نمیشه پیداشون کرد مردم هم که به درک هر چی شد مهم نیست

ع.ب.ا.س دوشنبه , 26 آگوست 2019 - 12:13

ما هم بودیم واسه منفعتمون سر می دادیم

مسعودی دوشنبه , 26 آگوست 2019 - 12:16

آقایون دنبال چاه نفت اند شاید یه دکل دیگه هم گُم بشه

یوسف دوشنبه , 26 آگوست 2019 - 14:29

به جای این آقایون یه خرده درباره کارگرها و سفره های خالیشون و کودکان کار خبر تهیه کنید این به اصطلاح نمایندگان آینده که همیشه همه جا هستند