کد خبر : 101027
تاریخ انتشار : یکشنبه 19 ژانویه 2020 - 13:01
-

اختصاصی/هدایتی، رییس اسبق هیات کشتی گیلان:

آقای وزیر،آقای استاندار،تا دیر نشده فکری کنید/ ورود سیاسیون به ورزش گیلان،باعث آسیب های فراوانی شده است

آقای وزیر،آقای استاندار،تا دیر نشده فکری کنید/ ورود سیاسیون به ورزش گیلان،باعث آسیب های فراوانی شده است
.

گیلان تایمز:


رییس اسبق هیات کشتی گیلان،گفت: ورود سیاسیون به ورزش و استفاده از محبوبیت و اعتبار ورزشکاران و جامعه ورزشی برای اهداف شخصی و سیاسی، تبدیل به یک سیاست دایمی گردیده و مواضع وزیر ضعیف ورزش و جوانان و آن دسته از مدیران کل ورزشی که اختیاری از خود ندارند باعث شده تا بخش ورزش آسیب پذیری بیشتری پیدا کنند.

ابن بده و بستان سیاسی فقط برای حفظ میز مدیریت است و لاغیر

نقی هدایتی در گفتگو با گیلان تایمز،ادامه داد:به عنوان مثال خانم مدیرکل ورزش و جوانان گیلان به خاطر ضعف مدیریتی و ناتوانی در اداره ورزش و حفظ موقعیتش، اداره کل را در اختیار بعضی از نمایندگان قرار داده و اکثر روسای هیات های ورزشی بر اساس نظر آنان انتخاب می شوند . ابن بده و بستان سیاسی فقط برای حفظ میز مدیریت است و لاغیر.

خانم مدیر کل هم فضا را برای تعدادی از کاندیداها فراهم می کند

وی با اشاره به نزدیک شدن به زمان انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی اطهار داشت: الان زمان انتخابات مجلس است و خانم مدیر کل هم فضا را برای تعدادی از کاندیداها فراهم می کند تا در انتخابات پیروز شوند.من دوست ندارم فعلا اسامی کارمندان و روسای هیات های شرکت کننده در جلسه انتخاباتی شب پنج شنبه درخیابان ۱۷۷ گلسار با یکی از نماینده ها را بگویم اما خانم مدیرکل توضیح دهد که این جلسه توسط کدام یک از کارمندان شما هماهنگ شد؟ پیش سخنران جلسه کدام یک از پرسنل شما بود ؟ مسئول پذیرایی از میهمانان را کدام کارمند شما به عهده داشت ؟ نماینده پدرخوانده در این جلسه چه کسی بود؟ هزینه این جلسه را چه کسی داد؟ رابطه کارمندان اداره کل ورزش با بعضی از عناصرحاضر در این جلسه چیست؟
هدایتی تصریح کرد: آیا مدیرکل ورزش گیلان هیچ پروژه ای مهمی جز انتخابات ندارد ؟ چرا باید امکانات و نیروها و اعتبار و سرمایه ورزش هزینه پیروزی سیاسیون شود؟ امید است که خانم مدیرکل ورزش که نگران پیشکسوتان کشتی هستند به ابهامات فوق پاسخ گویند .
رییس اسبق هیات کشتی گیلان اضافه کرد:با خبر شدم دبیر، رییس فدراسیون کشتی در ادامه تحول بنیادین در کشتی و برکناری قهرمانانه من از هیات کشتی گیلان،عذر روسای هیات های زنجان و تبریز را نیز خواسته است. به نوبه خود لازم می دانم از آقای دبیر به خاطر این فتح الفتوح ورزشی؟! تشکر کنم که توانستند به چنین توفیقی دست یابند . خسته نباشید دلاور ؟!

دبیر، اصول جوانمردی و اخلاقی را رعایت نکرد

وی اظهار داشت در این راستا ذکر نکاتی به شرح زیر ضروری است: تغییر در ارکان فدراسیون از حقوق مسلم اقای دبیر است؛ اما نامردی و بی اخلاقی نه. حداقل در مورد خودم می گویم که دبیر، اصول جوانمردی و اخلاقی را رعایت نکرد .
روسای هیات های کشتی استان هایی که در دوره دبیر، حذف شدند از موافقان ابتدایی وی در مجمع نبودند اما در دور دوم به او رای دادند.
قبل ازانتخابات مجمع فدراسیون و در جلساتی که با من داشت می گفت اگر رئیس فدراسیون بشوم در اولین فرصت برای گیلان خانه کشتی می سازم که البته با برکناری من به این قولش عمل کرد؟!
دبیر می گفت که من عضو شورای شهر تهران بودم و این قدر آدم های پولدار دور و برم هستند و به خاطر خدماتی که در مدت عضویتم در شورای شهر برای اینها انجام دادم مدیون من هستند و قطعا درفدراسیون به من کمک خواهند کرد و من نیازی به کمک دولت ندارم و خودم به تنهایی از عهده مخارج فدراسیون برخواهم آمد. دبیر به این قولش هم عمل کرد و فدراسیون الان مشکل مالی ندارد و همه تیم ها به مسابقات اعزام می شوند و عوض ریال ، دلار به هیات های استان ها تزریق می شود ؟!
دبیر در جلسات پیشا انتخاباتی مجمع فدراسیون با من داشت می گفت شما و امثال شما از بچه های سپاه نور چشم‌ من‌هستید و هیچ وقت دیگران را بر شما ترجیح نخواهم داد. دبیرهم صادقانه،به این وعده خود عمل کرد و یک پاسدار موفق در اداره هیات استان گیلان را برکنار کرد.خداوند این کشور را از دروغ و خشکسالی ایمن بدارد.

این همه بلبشو در ورزش گیلان ریشه در ضعف مدیریت فردی دارد که نه بر اساس صلاحیت و تخصص و تعهد بلکه به صورت لابی و رانتی بر ورزش گیلان تحمیل شده است

هدایتی اضافه کرد: در ادامه شاهکارهای خانم مدیرکل ضعیف و ناکارآمد ورزش گیلان و پس از افتضاح مجمع هیات تنیس و اخراج رسانه ها از جلسه ، سایت خبری تحلیلی گیل خبر نوشت :
” تعدادی از اعضا و بازیکنان هیات گلف استان گیلان پس از اعلام نتایج مجمع انتخابات هیات گلف استعفای خود را اعلام کردند. اعضا علت این استعفا را انتصابی بودن انتخابات و خط دهی مستقیم ریاست فدراسیون گلف در چیدمان مجمع انتخابات گلف استان بیان نمودند. معترضین معتقدند پیش از برگزاری مجمع می دانستند که ریاست فدراسیون با تغییر در لیست رای دهندگان در روز های پایانی سعی دارد گزینه مورد نظر خود را که پیشتر نیز در سمت های مختلف در هیات گلف خودش و خانواده وی صاحب منصب بوده اند را به عنوان رئیس گلف استان تحمیل نماید. این مهم طی نامه ای ثبت شده چند روز قبل از برگزاری مجمع به مدیرکل اداره ورزش و جوانان استان گیلان و فرماندار رشت اطلاع داده شده بود”
رییس اسبق هیات کشتی گیلان خاطر نشان کرد: من در باره درستی یا نادرستی ادعاهای معترضین به انتخابات مجمع هیات گلف قضاوت نمی کنم اما یک چیز برایم از روز روشن تر است که این همه بلبشو در ورزش گیلان ریشه در ضعف مدیریت فردی دارد که نه بر اساس صلاحیت و تخصص و تعهد بلکه به صورت لابی و رانتی بر ورزش گیلان تحمیل شده است.

وضعیت ورزش گیلان در حال حاضر به نوعی است که هر اتفاقی می تواند در آن بیفتد و مسئولیت آن هم به عهده پدرخوانده و دیگرانی است که این شرایط را رقم زدند

وی افزود:وضعیت ورزش گیلان در حال حاضر به نوعی است که هر اتفاقی می تواند در آن بیفتد و مسئولیت آن هم به عهده پدرخوانده و دیگرانی است که این شرایط را رقم زدند . آقای وزیر آقای استاندار تا دیر نشده فکری بکنید.
هدایتی تاکید کرد: به تصریح همه مسئولان ، کشتی ورزش اول کشور است . محبوبیت فوتبال بی نظیر است و هزاران نفر در ورزش های رزمی و گروهی و انفرادی استان سازماندهی شده اند اما آقای دکتر نوبخت تاکنون در هیچ رویداد ورزشی گیلان حضور نیافته الا چهار بار در مسابقات زورخانه ای گیلان که حتما ورزشکاران تحت پوشش آن را مدیرکل ورزش و جوانان می داند شرکت کرده است ! واقعا برای من این یک معما شده که چرا معاون محترم رییس جمهور چهار بار در مراسمات ورزش زورخانه ای رشت حضور یافته و در رویدادهای رشته های دیگر ورزشی شرکت نمی کند ؟

گیلان در حال حاضر یکی از بدترین دوران های مدیریت ضعیف و ناکارآمد خود را سپری می کند

وی اظهار داشت: من به آقای دکتر نوبخت ایراد جدی نمی گیرم اما مشکل اصلی از استاندار و مدیرکل ورزش است که اولویت های ورزش گیلان را نمی دانند و تحت تاثیر لابی پدر خوانده و دیگران، این نوع برنامه ریزی می کنند.خدمت آقای دکتر نوبخت می گویم که ورزش گیلان هم از نظر زیربنایی و هم از لحاظ مدیریتی در شرایط سختی قرار دارد و حتی مرکز بزرگ ترین شهر شمال کشور یک خانه کشتی ندارد.گیلان در حال حاضر یکی از بدترین دوران های مدیریت ضعیف و ناکارآمد خود را سپری می کند و کسی هم به داد ورزش گیلان نمی رسد.


رییس اسبق هیات کشتی گیلان تصریح کرد:تاکنون بیست و پنج قسمت از سلسله یادداشت های چرا برکنار شدم را منتشر کرده ام که بازتاب فراوانی در رسانه های جمعی و شبکه های اجتماعی و ورزشکاران داشته است . این یادداشت به حول و قوه الهی به عدد صد خواهد رسید . از سوی دیگر اخیرا موفق شدم از پایان نامه کارشناسی ارشدم با “موضوع بررسی تاثیرشایستگی مدیریتی برعملکرد روسای هیات های ورزشی استان گیلان”، دفاع کنم . با توجه به تجربه۳۰ سال فعالیت در ورزش و موضوع پایان نامه ام و نیز یادداشت هایی که تحت عنوان چرا برکنار شدم منتشر کرده ام و تشویق و ترغیب فراوان دوستانم و نیاز جدی جامعه ورزش گیلان ، به زودی کتابی تحت عنوان “بررسی لزوم استقرار الگوی شایستگی های مدیریتی در اداره کل ورزش و جوانان گیلان” را چاپ و روانه بازار می نمایم .
وی افزود: این کتاب در برگیرنده مسایل اساسی در باره وضعیت ورزش، شایسته سالاری و شایسته گزینی، نقش گروه های سیاسی و پدرخوانده و لابی ها در انتخاب مدیران و هیات های ورزشی ، عملکرد صدا و سیما، و عملکرد دو مدیرکل قبلی و مدیرکل کنونی ورزش و جوانان و در نهایت معرفی الگوی موضوع این کتاب خواهد بود . باشد که بتوانم دینم را به جامعه ورزش و به ویژه جوانان با استعداد و با کیفیت ورزش گیلان اداء نمایم .
هدایتی خاطر نشان کرد:طبق خبرهای واصله زمین ورزشگاه سردار جنگل که تمرینات دو تیم سپیدرود و داماش و نیز مسابقات رسمی لیگ یک کشور در آن برگزار می شود و تنها زمین استاندارد فوتبال رشت است و ورزشگاه به صورت مزایده واگذار شده و برنده مزایده برای کسب درآمد و پرداخت هزینه های اجاره، این زمین را به تیم های محلی اجاره می دهد . وقتی تیم های مختلفی در این زمین تمرین می کنند و یا دهها نفر بازیکن محلی و غیرحرفه ای با هر نوع کفشی در این زمین بازی می کنند، سرنوشت این ورزشگاه جز تخریب و نابودی چیز دیگری نیست.

مگر می شود برنامه ریز فوتبال ابزار اصلی خود را در اختیار نداشته باشد؟

وی ادامه داد: رشت باداشتن دوتیم لیگ یکی ، دو استادیوم تقریبا‌ ناقص دارد و همین دو استادیوم هم از دست هیات فوتبال که متولی اصلی برنامه ریزی فوتبال استان است خارج و به صورت مزایده به اشخاص حقوقی و یا حقیقی واگذار شده است . مگر می شود برنامه ریز فوتبال ابزار اصلی خود را در اختیار نداشته باشد؟
وی ضمن ابراز نگرانی از عدم مدیریت در بخش ورزش استان گیلان گفت: در کدام استان کشور چنین بلایی بر سر فوتبالشان آورداند؟ آیا ورزشگاه فولاد اهواز ، فولادشهر اصفهان، ثامن مشهد و … هم زمین های استاندارد خود را این گونه به مزایده می گذارند ؟ آیا ادارات کل این استان ها جسارت وجرات چنین کاری دارند؟ ورزشگاه عضدی رشت هنوز پس از چندسال بلاتکلیف و بازسازی آن شروع نشده است و سردار جنگل فعلا که وضع البته بهتری دارد به سرنوشت عضدی دچار خواهد شد .
هدایتی اضافه کرد: مدیرکل ورزش امانتدار اموال عمومی است و نمی تواند به بهانه درآمدزایی ورزشگاه های اصلی شهر را که میلیاردها تومان برای آن هزینه شده با چنین تصمیمات غلطی در معرض تخریب قرار دهد. سکوت متولیان فوتبال و حتی سکوت باشگاه های حاضر در لیگ یک هم جای سوال وتعجب دارد. برگزاری لیگ استان و مسابقات لیگ شهرستان رشت و سایر مسابقات تحت تاثیر این عمل قرار گرفته است.
رییس اسبق هیات کشتی گیلان افزود: صدا و سیمای مرکز گیلان ظاهرا هیچ مسئولیتی نسبت به ورزش گیلان ندارد و سعی می کند هم چنان خنثی و نظاره گر مسایل باشد و در اکثر موارد هم ترجیح می دهد در حد روابط عمومی، اخبار ورزش استان را پوشش دهد و نشان دهد همه چیز گل و بلبل است؟!

مدیرکل رانتی و ضعیف ورزش گیلان بشدت از مدیران با سابقه و متخصص و بومی اداره کل در هراس است که جای او را بگیرند

وی تصریح کرد: مدیرکل رانتی و ضعیف ورزش گیلان بشدت از مدیران با سابقه و متخصص و بومی اداره کل در هراس است که جای او را بگیرند ؛ بنابراین سعی می کند آنان را به هر طریقی بایکوت کند که نمونه مشخص آن مدیران با سابقه ای چون آموزگار ، مودبی، حبیب جهانی، پیشوایی، سقراطی، یحیی مسروری یاورمسرور ،ستوده ، رضا رحیمی مقدم مسعود فلاح ،شاه محمدی .ورضا خلیلی فر،مجتبی علیپور ،حسین علیپور و…هستند.
هدایتی ادامه داد: وقتی یک نفر غیربومی – به رغم همه شایستگی هایی که ممکن است داشته باشد – بعد از یک روز انتقال به اداره کل ، سرپرست گروه قهرمانی و بعد از ۶ ماه معاون ورزشی استان می شود برای نیروهای با سابقه و متخصص و تحصیل کرده ورزش که بعضی ازاینها نیز درآستانه بازنشستگی هستند چه انگیزه ای برای خدمت باقی می ماند؟!
وی اظهار داشت:چرا بعضی از آقایان نماینده که برای تغییر رییس یک هیات، وزیر ورزش را تهدید به استیضاح می کردند و حتی بر روی تغییر آبدارچی هیات ها هم حساسیت دارند چرا در این باره سکوت کرده اند ؟ معتقدم خانم مدیر تا منافع اش تامین نشود دست به کاری نمی زند به همین دلیل به نظر می رسد که معاون ورزشی کنونی حتما باید از سوی کسی سفارش شده باشد که خانم مدیر برای حفظ خودش هم شده وی را به این سمت منصوب کرده است .ایا این نیروی سفارشی پدر خوانده و یا عوامل پدرخوانده در استانداری و وزارت ورزش است؟
رییس اسبق هیات کشتی گیلان اذعان داشت: در اداره کل ورزش و جوانان ، نیروهای توانمند و با تجربه بومی فراوانی وجود دارند که در رویدادها و بحران های مختلف زحمت کشیده اند اما تلاش شان دیده نمی شود. اگر مدیرکل رانتی ورزش گیلان این را نمی داند آیا ستاد وزارت ورزش نیز نمی داند که چگونه رفتار کند و در حق پرسنل خود اجحاف و ظلم نکند ؟

چرا صدا و سیمای مرکز گیلان در برابر مشکلات موجود در ورزش گیلان منفعل است؟

وی گفت: به طور مشخص می خواهم بدانم که صدا و سیمای مرکز گیلان در بخش ورزش چه وظایفی دارد؟ کدام رویداد ورزشی برای صدا و سیما مرکز گیلان اهمیت دارد ؟ صدا و سیمای مرکز گیلان چرا در برابر مشکلات موجود در ورزش گیلان منفعل است ؟ آیا صدا و سیمای مرکز گیلان به اداره کل ورزش متعهد شده که به مشکلات ریز و درشت ورزش ورود نکند و نقش خنثی داشته باشد؟
گزارش: مژگان شفاعتی،سردبیر

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.