کد خبر : 104524
تاریخ انتشار : یکشنبه 1 مارس 2020 - 22:17
-

اختصاصی//نایب رییس کمیسیون بهداشت درمان مجلس:

 همزمان با شیوع ویروس کرونا،زالو صفت هایی،اقلام بهداشتی و پزشکی مورد نیازمردم را احتکار و انبار می کنند

 همزمان با شیوع ویروس کرونا،زالو صفت هایی،اقلام بهداشتی و پزشکی مورد نیازمردم را احتکار و انبار می کنند
.

گیلان تایمز:

نماینده مردم آستانه اشرفیه و بندر کیاشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: متاسفانه زالو صفت هایی در شرایط بحرانی که کشور با شیوع ویروس کرونا مواجه است، با احتکار و انبار اقلام  بهداشتی و پزشکی مورد نیاز مردم ، عرصه را بر مردم و مسوولین تنگ تر کرده اند، تا  خود به منافع مادی بیشتری، دست یابند.

نایب رییس کمیسیون بهداشت درمان مجلس با اشاره به کمبود ماسک، دستکش و سایر اقلام بهداشتی مورد نیاز برای مبارزه با ویروس کرونا، اذعان داشت: تولید دستکش، ماسک و مواد ضدعفونی کننده و … داخل کشور،تامین کننده نیاز مردم کشور بوده و چنانچه دست سودجویان داخلی از احتکار و انبار این اقلام کوتاه شود، درکوتاهترین زمان ممکن این اقلام به وفور در دسترس مردم قرار خواهد گرفت.

وی خاطر نشان کرد:همه مسوولین نهادهای نظارتی و قوه قضاییه در این راستا وارد عمل شده و با سودجویان این شرایط بحرانی، طبق قانون ،برخورد کرده و خواهند کرد.

دکترمحمد حسین قربانی افزود:مسوولیت کنترل سلامت و بهداشت مردم در این شرایط بحرانی تنها بر عهده وزارت بهداشت، کادر درمان،پزشکان و پرستاران،نیروهای سپاهی، بسیجی و … نیست و در این راستا همه باید احساس مسوولیت کرده و اقدامات لازم را انجام دهند.

رییس فراکسیون خیرین سلامت مجلس تصریح کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور و به ویژه استان گیلان باید بپذیریم که دچار شرایط بحرانی حساس ترو شدیدتر از دوران جنگ شده ایم و لذا بر همه مسوولین و مردم واجب است که همانند دوران جنگ دست به دست هم داده تا این شرایط بحرانی،سپری شود.

وی  ضمن ابراز نارضایتی از به موقع وارد عمل نشدن مسوولین در راستای شیوع ویروس کرونا در کشور یادآور شد:با توجه به اعلام شرایط بحرانی از سوی سازمان بهداشت جهانی جهت شیوع ویروس کرونا در اکثر کشورهای جهان، کشور ما موظف بود  کنترل بیشتری در مبادی ورودی و خروجی کشور اعمال می کرد که متاسفانه این اقدام صورت نگرفت.

نایب رییس کمیسیون بهداشت درمان مجلس ادامه داد:از هفته گذشته در ستاد بحران استان تصویب شد که ورودی های استان گیلان کنترل شده و اعلام گردید تا هموطنان از سفرهای غیر ضرور به استان گیلان پرهیز کنند.

قربانی ضمن ابراز نگرانی از ادامه این روند تصریح کرد: هموطنان باید بدانند که متاسفانه استان گیلان یکی از استان های درگیر با ویروس کرونا است و اکثر مردم شهرستان های این استان و حتی شهر رشت برای مبارزه با این ویروس، با کمبود امکانات بهداشتی و پزشکی مواجه هستند، سفرهموطنان در این شرایط بحرانی سبب می شود تا امکانات موجود بهداشتی و پزشکی نیز، کافی نباشد.

وی یادآور شد:کنترل مبادی ورودی استان یکی از موثرترین راهکارهای لازم در این شرایط بحرانی است که امیدوارم با تدابیر مسسولین ذیربط، این مهم محقق گردد.

نماینده مردم آستانه اشرفیه و بندرکیاشهردرمجلس شورای اسلامی درخصوص پذیرش مبتلایان ویروس کرونا دراستان گیلان وبیمارستان های اختصاص داده شده به این افراد، گفت:علاوه بر بیمارستان رازی، بیمارستان رسول اکرم ، بیمارستان امیرالمومنین و بیمارستان ارتش( با ظرفیت ۷۰ تخت) در شهر رشت، بعنوان بیمارستان پشتیبان تعیین شده است.

وی ادامه داد:با توجه به شیوع این ویروس دراستان گیلان و ارائه خدمات شبانه روزی از سوی پزشکان و پرستان در بیمارستان های دولتی و خصوصی، نیاز به همکاری افراد بیشتری در این راستا است و لذا از سوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان برای جذب پرستاران بازنشسته و پزشکان، فراخوان عمومی اعلام شد.

قربانی از مردم استان گیلان خواست جهت جلوگیری از شیوع بیشتر این ویروس از رفت و آمد غیر ضرور امتناع کرده و در خانه بمانند.

گزارش: مژگان شفاعتی، سردبیر

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.