کد خبر : 69025
تاریخ انتشار : دوشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۸
-

گفت و گوی گیلان تایمز با مدیر آموزشگاه بازیگری؛ سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری و شورای شهر رشت در حال حاضر هیچ کمکی به گروه های تئاتری نمی کنند

گفت و گوی گیلان تایمز با مدیر آموزشگاه بازیگری؛ سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری و شورای شهر رشت در حال حاضر هیچ کمکی به گروه های تئاتری نمی کنند

گیلان تایمز: تئاتر یکی از رشته های هنری است که همیشه در گیلان که قطب تئاتر کشور بوده و است از اهمیت به سزایی برخوردار است، و ما درباره مشکلات و جذابیت های این رشته هنری پرطرفدار در گیلان با ابراهیم نیکنام مدیر آموزشگاه بازیگری نیکنام گفتگویی تفضیلی داشته ایم؛ مشروح این مصاحبه را در

گیلان تایمز:

تئاتر یکی از رشته های هنری است که همیشه در گیلان که قطب تئاتر کشور بوده و است از اهمیت به سزایی برخوردار است، و ما درباره مشکلات و جذابیت های این رشته هنری پرطرفدار در گیلان با ابراهیم نیکنام مدیر آموزشگاه بازیگری نیکنام گفتگویی تفضیلی داشته ایم؛

مشروح این مصاحبه را در ادامه مطالعه کنید:

گیلان تایمز: چرا تئاتر گیلان دچار آشفتگی شده است؟
نیکنام: از لحاظ کمی یعنی تعداد کارها، تعدادسالن های اجرا و گروه های اجرایی از همه سالها حتی بیشتر هم شده، از لحاظ کیفی هم دچار افول نشده ایم! اما تداخل و اختلاف در تمامی طیف ها وجود دارد.
گیلان تایمز: دربحث خصوصی سازی در تئاتر به چه شکل عمل شده است؟

نیکنام: ارشاد در سال های گذشته به گروه های نمایشی بودجه اختصاص می داد و به تمامی گروه ها برای اجرای نمایش بودجه اختصاص می داد. ولی از یک سالی به بعد این بودجه کلا قطع شد، بهتر بیان کنیم این بودجه فقط به گروه های خاصی داده می شد.

بودجه در تمامی حوزه ها که حوزه فرهنگی و هنری هم شامل یکی از این حوزه ها می شود بودجه کم شد؛ مسئله دیگر این است که بودجه ای که به برخی از گروه های نمایشی داده شد بحث عدالت در مورد آنها هم رعایت نشد. یک گروه سالی سه بار اجرا می کرد اما به گروه دیگری اجازه سالی حتی یک اجرا هم نمی دادند؛ این مسائل بحث هایی است که برای ارشاد هم محل مناقشه است.

گیلان تایمز: برای اینکه گیلان پایتخت تئاتر کشور شود پیشکسوتان و آموزشگاه ها چه نقشی باید ایفا کنند؟

نیکنام: گیلان در حال حاضر یکی از قطب های تئاتر کشور است و قرار است شهر رشت پایتخت تئاتر ایران شود و طرحیست که تئاتری های رشت و گروه های تئاتری که از تهران به رشت می آیند و دانش تئاتری را از تهران به رشت می آورند بر روی این مسئله تمرکز کرده اند که رشت پایگاه تئاتری ایران شود؛ کمااینکه در گذشته به این شکل بوده و بهترین هنرمندان از شهر رشت به تهران رفته اند.

گیلان تایمز: برای پیشرفت هر چه بیشتر تئاتر گیلان به چه زیربناهایی نیاز داریم؟

نیکنام: سالن تئاتر، کمک برای تبلیغات شهری گروه ها که یک بخشی از این مسئله را سازمان فرهنگی شهرداری و شورا می تواند ورود کند.

سازمان فرهنگی و شورا در حال حاضر هیچ کمکی به گروه های تئاتری نمی کنند گذاشتن چند بار که کمک محسوب نمی شود؛ وقتی یک تئاتر در شهر اجرا می شود در کل شهر بنر ها و پوسترهای آن تئاتر باید دیده شود اما کمک این ارگان ها در حد نصب ۵ تا بنر است در صورتی که پنج تا بنر یک محله را هم نمی تواند پوشش دهد چه برسد به کل شهر رشت که یک کلان شهر محسوب می شود.

گیلان تایمز: سپاس بابت وقتی که در اختیار ما قرار دادید.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.