کد خبر : 76495
تاریخ انتشار : شنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۷ - ۲۰:۴۲
-

پدافند غیر عامل و همایشی که خود را هم نمی توانست اقناع کند.

پدافند غیر عامل و همایشی که خود را هم نمی توانست اقناع کند.

نقد همایش استانی ” آشنایی و مقابله با تهدیدات زیستی ، با محوریت نظام سلامت ” همایشی که خود را هم نمی توانست اقناع کند. می خواهم شما را مواجه کنم با صورت مسئله ای که مدتهاست پاک شده است.امروز فیلم همایش دانشگاه علوم پزشکی گیلان با موضوع ” آشنایی و مقابله با تهدیدات زیستی

نقد همایش استانی ” آشنایی و مقابله با تهدیدات زیستی ، با محوریت نظام سلامت ” همایشی که خود را هم نمی توانست اقناع کند.

می خواهم شما را مواجه کنم با صورت مسئله ای که مدتهاست پاک شده است.امروز فیلم همایش دانشگاه علوم پزشکی گیلان با موضوع ” آشنایی و مقابله با تهدیدات زیستی ، با محوریت نظام سلامت ” را نگاه می کردم که یکی از دوستان برایم ارسال کرده بود. سخنران ها حرف های بزرگی می زدند در مورد تهدیدات زیستی دشمن! ‌و حتی آقای امیر محمد پور دبیر پدافند غیر عامل گیلان اظهار می کرد که :”به همه چیز مشکوک باشید! چون ممکن است تهدیدی باشد از جانب دشمن”.ولی من نگاه کردم یکی آن وسط  دارد با خبرنگار صدا و سیما در زمانی که آقای محمد پور سخنرانی می کند مصاحبه می کند، آنهم‌در میان حاضران و در سالن.در میان سخنرانی دکتر مقدم نیا دیدم که بعضی حاضران با هم صحبت می کنند و یا سالن را به بهانه های مختلف ترک کرده و یا مشغول مذاکرات دیگر هستند.خب ! همه اینها نشان می دهد این همایش خودش را هم نتوانسته اقناع کند.

حالا از من می پرسید این اقناع سازی توسط چه کسی یا کسانی باید ایجاد می شد؟ و یا این‌همایش باید چگونه برنامه ریزی می شد که بتواند محصولی در خور برای عموم مردم داشته باشد نه اینکه فقط جنبه آموزش حین‌خدمت داشته باشد برای مدیران‌دانشگاه.من به شما می گویم این وظیفه تیم رسانه ای و روابط عمومی دانشگاه میزبان بوده که همه این کارها را بکند.در همان موردی که به چشم هم نمی آید یعنی مصاحبه در صحن سالن ، این را باید روابط عمومی تذکر بدهد و سامان بدهد، مصاحبه ها باید قبل و بعد همایش صورت بگیرند نه در حین آن.

ولی من هر چه گشتم و سوال کردم از دوستانی که در همایش حاضر بودند ولی اثری شایسته و پررنگ از روابط عمومی دانشگاه ندیدم.جز اینکه مطلع شدم ایشان در صندلی های آخر سالن مدتی با همکاران خود حضور داشته است .

ما متاسفانه مشکل کم نداریم .چون در پی سیاست عقلانی و فهم بین اذهانی نیستیم ، همه چیز برایمان ساده است. یکی از پیچیده ترین مسائل امنیتی دنیای امروز و کشور را می آوریم داخل یک همایش به ابتذال آنرا مبدل می کنیم.روش برگزاری چنین همایشی به این شکل خودش مانع فهم است.اینکه ما نتوانیم از مخاطبان خود هیچ واکنشی دریافت کنیم جز خالی کردن صندلی هایشان این نشان می دهد که کار ما عیب دارد.روابط عمومی دانشگاه و تیم رسانه ای ایشان باید ترتیبی می داد که مثلا آقای محمدپور بجای یک سخنرانی چند دقیقه ای پاسخ گوی سوالات شرکت کنندگان در همایش باشد که البته فکر می کنم خود ایشان هم استقبال می کرد.و یا این همایش جنبه میزگرد پیدا می کرد که مخالفین و موافقین و یا منتقدان موضوع همایش با هم بحث می کردند.ببینید این اصلا موضوع پیش و پا افتاده ای نیست.همین حالا انواع اتهامات زیستی متوجه طرح های دفاعی خود نظام است ، که البته فاقد اسناد واقعی است .بحث دستگیری فعالین محیط زیستی مطرح است ‌.خب ! این همایش وقتی از محل بودجه عمومی استفاده می کند باید به این موضوعات هم بپردازد چون این تهمت ها خودشان قسمتی از همان طرح حمله دشمن بر علیه کشورمان محسوب می شوند.من همیشه گفته ام دفاع بد مصداق حمله به خودی است و این همایش متاسفانه مصداق همین دفاع بد بود.

ما در جهان امروز در بهترین وجه با دموکراسی به غایت کش آمده مواجه هستیم که یک کابوی تاجر را بعنوان رییس جمهور یکی از بزرگ ترین دموکراسی های جهان انتخاب می کند تا او بیاید و معاهده تغییرات آب و هوایی پاریس را زیر پا له کند و زمین را بیش تر از همیشه در معرض نابودی قرار دهد.تا بیاید و بگوید : ” ما ” ی آمریکایی در مقابل ” آنها “یی هستیم که همه جهان اند.حالا این جهان می خواهد ایران باشد و یا مکزیک.بله ! در دنیای امروز ما سیاست ورزی به شکل باور ناپذیری مانند دهه سی و‌چهل میلادی سقوط کرده و فاقد هر گونه وجه اخلاقی و ارزشمندی است.

 

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.