کد خبر : 93159
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۶
-

اختصاصی/

واکنش قانع نسبت به شایعات پس گرفتن امتیاز”شهر خلاق خوراک “از رشت

واکنش قانع نسبت به شایعات پس گرفتن امتیاز”شهر خلاق خوراک “از رشت
.

گیلان تایمز:


مدیر برنامه های یونسکو ” در شهر خلاق خوراک “رشت، گفت: شایعات پس گرفتن امتیاز “شهر خلاق خوراک” بی پایه و اساس است.
علیرضا قانع طی گفتگوی اختصاصی با گیلان تایمز در خصوص این سوال که آیا عنوان شهر خلاق خوراک از رشت پس گرفته خواهد شد، گفت: یونسکو در این خصوص به شهرداری رشت نه تنها اعلام نکرده؛ بلکه تهدیدی هم نشده است. و من نمی دانم منبع این اخبار کجا و چه کسی است؟.
وی ادامه داد: یونسکو در این راستا دو بخش دارد. یک گروه از نمایندگان یونسکو که در ایران و در تهران مستقر است و بخش دیگری یونسکو شامل شبکه شهرهای خلاق که رشت زیر مجموعه این شبکه است و مستقیما با شهرداری رشت همکاری و مکاتبه دارد.
وی ضمن تاکید بر عدم اطلاع از اعلام و تهدید یونسکو در خصوص پس گرفتن امتیاز شهر خلاق خوراک از شهر رشت ادامه داد: نامه ای در این راستا به شهرداری رشت ارسال نشده است.
قانع خاطر نشان کرد: ما موظف هستیم طبق تعهدات و دستورالعمل هایی که یونسکو ارائه می دهد، هر ساله اقدامات بعمل آمده در این خصوص را به یونسکو گزارش داده و همچنین گزارش جامعی را هر ۴ سال یکبار نیز ارائه دهیم.
وی اضافه کرد: ما باید در این راستا در تاریخ ۸ آذر ماه سال جاری، گزارش نهایی را به یونسکو اعلام کنیم که این مقدمات اجرایی آن فراهم شده است.
مدیر برنامه های یونسکو “در شهر خلاق خوراک “رشت اظهار داشت: دو شهر رشت و اصفهان جزء اولین شهر های ثبت شده به عنوان شهر خلاق در کشور بودند و طی هفته گذشته دو شهر دیگر نیز در این لیست به ثبت رسیده است.
وی تصریح کرد: اعضای یونسکو در این خصوص علاوه بر تعهدات علمی و اجرایی، متعهد به حضور در نشست هایی است که یونسکو در کشورهای مختلف برگزار می کند و شهر خلاق خوراک رشت بر اساس زمانبندی اعلام شده، گزارشات خود را آماده کرده و به یونسکو ارائه خواهد داد.
قانع یادآور شد: شهر خلاق خوراک، متعلق به شهر و مردم است نه سازمان و نهادی . متولی و مسوول اجرایی این امتیاز، شهردار است و شهردار فردی را بعنوان رابط بین شهرداری و یونسکو تعیین می کند تا او امورات محوله را پیگیری کند.
مدیر برنامه های یونسکو ” در شهر خلاق خوراک ” یادآور شد: هم اکنون اقدام اجرایی خاصی مد نظر نیست و باید اقدامات صورت گرفته به صورت گزارش مکتوب به یونسکو ارسال شود.
وی افزود: در آینده نزدیک برنامه های متعدد و متنوع “شهر خلاق خوراک” اعلام خواهد شد.
گزارش: مژگان شفاعتی

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.