کد خبر : 59797
تاریخ انتشار : جمعه ۱۹ آبان ۱۳۹۶ - ۲۳:۳۴
-

نگاه ها در انتظار همت دکتر همتی جهت اصلاح وضعیت گروه قلب دانشگاه علوم پزشکی

نگاه ها در انتظار همت دکتر همتی جهت اصلاح وضعیت گروه قلب دانشگاه علوم پزشکی

گیلان تایمز: تبعیض و رانت در هر جایی مسئله ای زشت و نکوهیده و خلاف ارزش های انسانی بوده و هر اندازه مجموعه ای که در آن عدالت فراموش می شود از اهمیت بالاتری برخوردار باشد طبعاً وجود تبعیض در آن بیش از دیگر مجموعه ها فجیع و حائز اهمیت بیشتری خواهد بود. گروه قلب

گیلان تایمز:

تبعیض و رانت در هر جایی مسئله ای زشت و نکوهیده و خلاف ارزش های انسانی بوده و هر اندازه مجموعه ای که در آن عدالت فراموش می شود از اهمیت بالاتری برخوردار باشد طبعاً وجود تبعیض در آن بیش از دیگر مجموعه ها فجیع و حائز اهمیت بیشتری خواهد بود.

گروه قلب دانشگاه علوم پزشکی گیلان به عنوان اساس و پایه و زیربنای تشکیلات حال و آینده بیمارستان حشمت، مرکز قلب استان، از اهمیت ویژه ای در خصوص درمان بیماران قلبی استان برخوردار است و کمرنگ شدن دانش و عدالت و بروز اقدامات تبعیض آمیز در سال های اخیر، این گروه را از حالت عادی خارج کرده و بی شک آسیب آن را مردم استان گیلان متحمل خواهند شد.

اقدامات این گروه آموزشی در سال های اخیر به قدری مبتذل گشت که از یک سو با پذیرش پزشکان متخصص ممتاز کشوری با رتبه های برتر آزمون بورد مخالفت و از یک سو متخصصینی با درجات ضعیف علمی تا حد مردودی در آزمون بورد اول، جذب شدند! گروهی که زمانی نخبه پزشکی کشور، دکتر چینی کار نفر اول آزمون بورد کشور در آن جذب شد، در سال های اخیر چنان متزلزل  و غیر علمی و با ضعف مواجه گشت که با وجود تقاضای نفرات ممتاز، صرفاً افراد ضعیف جذب می گردند که این خود شائبه های زیادی را در اذهان ایجاد می کند!

بیمارستانی که با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می کند و شیفت بیماران از آن بیمارستان به مراکز خصوصی یکی از معضلات با اهمیت این مرکز است. یکی از نمایندگان گیلان و عضو کمیسیون بهداشت مجلس بارها به شیفت بیماران از آن مرکز به مراکز خصوصی اشاره کرده است. در ایامی که نهادهای نظارتی نسبت به تخلفات این چنین با اهمیتی، حساسیت سابق را ندارند، کار به جایی رسیده که برخی از پزشکان فعال در بخش خصوصی، علاوه بر پرسنل، از برخی از متخصصین تازه کار نیز جهت شیفت بیمار به بخش خصوصی بهره می گیرند! یعنی پزشکی که در مقام معلمی برای دانشجویان پزشکی قرار می گیرد خود آشکارا تخلف می کند و این چنین امیدها از آینده اخلاق در پزشکی را کمرنگ می کند.

بهره گیری از گروه های آموزشی و مراکز دولتی در جهت کسب ثروت های نجومی در مراکز خصوصی، منحصر به گروه قلب نیست و متاسفانه در برخی از گروه ها و مراکز دولتی دیگر نیز وجود دارد و در آینده به آن پرداخته خواهد شد، اما به عنوان مثال و طبق ادعای یکی از مسئولین نظارتی و بر اساس مستندات متقن، دریافتی یکی از پزشکان متخصص قلب گیلان تنها و تنها از یکی از سازمان های بیمه ای، ماهیانه به طور میانگین پانصد تا هفتصد میلیون تومان است و این امر نشان دهنده درآمد ماهیانه چند میلیاردی این پزشکی است که در ارتباط تنگاتنگ با برخی پزشکان بیمارستان حشمت قرار دارد و این خود از عمق فاجعه خبر می دهد! و اساساً این سئوال پیش می آید که چگونه یک پزشک غیر جراح با محدودیت زمانی موجود می تواند تا این حجم به اقدامات درمانی بپردازد و قطعاً با این حساب، یک جای کار می لنگد!

اکنون که در آستانه انتخاب مدیر گروه قلب این دانشگاه قرار داریم، نگاه ها در انتظار تصمیم درست و همت دکتر حسین همتی پزشک خوشنام استان در جهت اصلاح وضعیت گروه قلب این دانشگاه است. همتی که با انتخاب ارزشمند دکتر یوسف زاده از خرداد سال جاری معاونت آموزش دانشگاه علوم پزشکی گیلان را بر عهده گرفت در روزهای آینده جهت انتخاب مدیر گروه قلب، نقش آفرینی خواهد کرد که انتظار است این نقش آفرینی بر اساس مصالح گروه، بیمارستان، دانشجویان، مردم استان و ارزش نهادن به علم و دانش صورت گیرد.

گیلان آنلاین

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.