کد خبر : 90294
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۸ - ۹:۴۷
-

اختصاصی/میثم موسوی:

نهادینه شدن فرهنگ استفاده از دوچرخه به جای ماشین در رشت،ضروری است

نهادینه شدن فرهنگ استفاده از دوچرخه به جای ماشین در رشت،ضروری است

گیلان تایمز: گاهی بعضی از انسان ها با ایده ها و تفکراتی که دارند ،برای دیگران راحتی و آرامش را به ارمغان می آورند. در این راستا یکی از شهروندان شهر رشت ایده جالبی را اجرایی کرده که در این خصوص با وی گفتگویی داشته ایم که در ادامه می خوانید. گیلان تایمز: لطفا خودتان

گیلان تایمز:

گاهی بعضی از انسان ها با ایده ها و تفکراتی که دارند ،برای دیگران راحتی و آرامش را به ارمغان می آورند. در این راستا یکی از شهروندان شهر رشت ایده جالبی را اجرایی کرده که در این خصوص با وی گفتگویی داشته ایم که در ادامه می خوانید.
گیلان تایمز: لطفا خودتان را معرفی کنید.
میثم موسوی هستم. طراح صحنه و بازیگر در تئاتر، تلویزیون و سینما و اولین کسی هستم که آموزش حفاظت از محیط زیست را طریق هنر تئاتر در گیلان نهادینه کرده است.
گیلان تایمز: در مورد ایده و طرح تان توضیح دهید.
میثم موسوی : این طرح جهت تشویق مردم برای استفاده از دوچرخه به جای ماشین است.در خصوص ویژگی های این طرح باید بگویم که به متقاضی یک دوچرخه داده و در کنارش فرد دیگری با دوچرخه دیگر، اسکورت دوچرخه سوار اولی را برعهده دارد؛ تا علاوه بر همراهی از مبدا تا مقصد ، دوچرخه را در مقصد تحویل بگیرد. مبلغ اجاره دوچرخه را ۵۰۰ تومان در نظر گرفته ام.
گیلان تایمز: دلایل خود را برای اجرای این طرح ذکر کنید.
میثم موسوی: ما در این طرح تلاش داریم تا مردم را به استفاده از دوچرخه بجای ماشین تشویق کنیم.زیرا استفاده از ماشین علاوه بر آلودگی هوا و ایجاد ترافیک آزار دهنده، اتلاف وقت را به همراه دارد.ولی با استفاده از دوچرخه علاوه بر اینکه موارد مذکور وجود ندارد، دوچرخه سواری به نوعی ورزش محسوب شده که برای سلامتی مفید بوده و مردم زودتر هم به مقصد خواهند رسید.
گیلان تایمز: طرح و ایده تان را به کدام و نهادها برای حمایت ارائه داده اید؟آیا حمایت های لازم صورت گرفت؟ توضیح دهید.
میثم موسوی : تاکنون نهاد یا سازمانی دراین راستا حمایت و اعلام آمادگی نکرده است ؛ اما من در این خصوص مکاتبات و مذاکراتی با شورای اسلامی شهر رشت و سازمان ایمنی و ترافیک داشته ام ،که امیدوارم ثمربخش باشد.البته برای تحقق اهدافمان منتظر اقدامات مسوولین نمانده و این طرح را در مناطقی از سطح شهر رشت اجرایی کرده ایم.
گیلان تایمز: کارآیی های ایده خود را شرح دهید.
میثم موسوی: با ترویج فرهنگ استفاده از دوچرخه، شهری پاک ، سبز و زیبا ، بدون دود و سرب و آلودگی و ترافیک خواهیم داشت ، همچنین برای سلامت شهروندان اهمیت دارد؛ زیرا ورزش نیز محسوب می شود.معتقدم همچنین از این طرح برای بوم گردی و جذب توریست نیز می توان بهره گرفت
گیلان تایمز: حرف آخر.
میثم موسوی : امیدواریم نهادها و سازمانها از این طرح حمایت کنند تا شهری بدون ترافیک و آلودگی داشته باشیم و مسیرهای ویژه دوچرخه و ایستگاه هایی برای تحویل و ثبت نام دوچرخه در شهر ایجاد شود تا مردم تشویق شوند از دوچرخه استفاده کنند، تا این فرهنگ که جهانی شده است در رشت نیز نهادینه شود.
گزارش: مژگان شفاعتی

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.