معاونین دانشجویی و فرهنگی مراکز و واحدهای دانشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی همچنین در زمینه تشکیل کانونهای زیست محیطی و گردشگری با توجه به وضعیت جغرافیایی و طبیعی خدادادی استان گیلان تلاش کنند.

 

به گزارش گیلان تایمز، رئیس دبیرخانه هیات امنا دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان در این جلسه با تاکید بر بهره مندی بیشتر از لحظه به لحظه ماه مغفرت و ماه میهمانی الهی و تبریک فرارسیدن عید فطر بر همه دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی،گفت: ماه مبارک رمضان ماهی است که در قرآن مجید نازل شده و درب های الهی برای پذیرایی از انسان گشوده است که باید از این فرصت بی بدیل به نحو شایسته برای تعالی استفاده شود.

دکتر شهاب شریعتی در ادامه بر اجرای صحیح بخشنامه های سازمان مرکزی در زمینه های دانشجویی و فرهنگی تاکید و اظهار کرد: اولین دوره اردوی فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی با مشارکت  واحد یادگار امام راحل در حرم مطهر بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی ایران حضرت امام خمینی(ره) برگزار می شود، که واحد های دانشگاهی در این زمینه باید با حضور خوب دانشجویان، در اجرای بهتر این اردوی سراسری اهتمام لازم را بعمل آورند.
وی افزود: معاونین دانشجویی و فرهنگی مراکز و واحدهای دانشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی همچنین در زمینه تشکیل کانونهای زیست محیطی و گردشگری با توجه به وضعیت جغرافیایی و طبیعی خدادادی استان گیلان تلاش کنند.
وی ادامه داد: تشکیل کارگروه های مجزا برای تسریع در روند تشکیل و فعال سازی کانونهای یاد شده، بسیار موثر است.
شریعتی گفت : باید از ظرفیت خلاقانه، پویا و بانشاط دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی برای توسعه برنامه های دانشگاه در زمینه های مختلف و ارائه خدمات ارزشمند به جامعه به نحو مطلوب بهره مند شد.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد فومن و شفت نیز در این جلسه با بیان اینکه ماه مبارک رمضان، فرصتی مغتنم و بسیار ارزشمند برای رسیدن به قرب الهی است، گفت: به حمدالهی دانشگاه آزاد اسلامی در برپایی هرچه باشکوه برنامه های معنوی این ماه پرفضیلت همیشه هدفمند برنامه ریزی کرده تا جامعه دانشگاهی بهترین بهره را از فیوضات ماه میهمانی خداوند باریتعالی در فضای بزرگترین دانشگاه حضوری جهان ببرد.
دکتر سید سجاد گشتی با ارائه گزارشی از عملکرد و فعالیت های این واحد دانشگاهی در زمینه های مختلف فرهنگی و دانشجویی عنوان کرد: در مسابقات استانی قرآن و عترت (ع) دانشگاه های آزاد اسلامی در سال جاری ، آرش رخشنده و میلاد پیرباوفا از دانشجویان این واحد دانشگاهی به ترتیب مقام نخست مسابقه ترتیل و مقام اول رشته اذان را از آن خود کردند، که جای خوشحالی و تقدیر دارد و این موفقیت گوشه هایی از موفقیت های دانشجویان این واحد در استان گیلان است.
دکتر رضا رجبی‌نژاد ، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی مرکز بین الملل بندر انزلی و رئیس شورای دانشجویی، فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان هم در این جلسه بر لزوم اجرای مناسب اردوی فرهنگی دانشجویی با مشارکت واحد یادگار امام راحل در حرم مطهر بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی ایران حضرت امام خمینی(ره)، تقویت نشریات دانشجویی و تشکیل و فعالسازی کانونهای دانشجویی تاکید کرد.