کد خبر : 64756
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۳
-

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان: بهره برداری از سالن تئاتر سردار جنگل رشت، در اولویت طرح های عمرانی

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان:  بهره برداری از سالن تئاتر سردار جنگل رشت، در اولویت طرح های عمرانی

گیلان تایمز: فیروز فاضلی افزود: با توجه به میزان تخصیص بودجه های عمرانی در قالب ردیف های بودجه، رئیسان اداره های شهرستان ها تمام نیازهای خود را اولویت بندی کنند. وی مجتمع های فرهنگی و هنری را مکانی برای ارائه فعالیت های مهم فرهنگی و هنری در شهرستان ها عنوان کرد و گفت: بایستی تمام

گیلان تایمز:

فیروز فاضلی افزود: با توجه به میزان تخصیص بودجه های عمرانی در قالب ردیف های بودجه، رئیسان اداره های شهرستان ها تمام نیازهای خود را اولویت بندی کنند.
وی مجتمع های فرهنگی و هنری را مکانی برای ارائه فعالیت های مهم فرهنگی و هنری در شهرستان ها عنوان کرد و گفت: بایستی تمام تلاش به کار گرفته شود تا هنرمندان هنگام بهره برداری از مجتمع ها از بهترین امکانات استفاده کنند.
فاضلی با اشاره به این که سالن آمفی تئاتر سردارجنگل رشت با توجه به نیاز جامعه هنری در اولویت پروژه های عمرانی قرار دارد، افزود: در همین راستا، همه تلاش بر این است تا این پروژه در سریع ترین زمان، آماده بهره برداری شود.
پیش تر فعالان عرصه تئاتر گیلان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ،بزرگترین چالش فراروی تئاتر استان را مشکلات سخت افزاری از جمله نداشتن سالن تئاتر مناسب ذکر کرده بودند.
رئیس انجمن تئاتر گیلان ضمن تایید مطلوب نبودن فضای ارائه تئاتر استان گفت: در گیلان ۲۵گروه رسمی وجود دارد که امکاناتشان از محروم ترین استان ها نیز پایین تر است.
وحید محبوب بشری با تاکید بر اهتمام به اقتصاد هنر افزود: حمایت شهرداری ها و شورای شهر از تئاتر در استان های دیگر بارز است اما گیلان نه استان صنعتی است که دلخوش به حمایت صنعتگرانش باشد، و نه از حمایت های دولتی مطلوب بهره مند است.
وی خاطرنشان کرد: تنها یک سالن رشت در اختیار هنرمندان تئاتر برای اجرا قرار می گیرد که آن هم به مهدکودک ها ، همایش ها ، کنسرت ها و … اختصاص می یابد.
بشری ادامه داد: منصفانه نیست که هنرمندان تئاتر پس از ۳۰ روز تمرین، بدلیل نبود فضای اجرا، تنها به پنج روز اجرا و کمتر قناعت کنند.
پیشینه تئاتر در گیلان به بیش از یک قرن می رسد و در زمان حاضر ۲۵ گروه تئاتر بصورت در رسمی در استان مشغول فعالیت هستند.

ایرنا

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.