کد خبر : 62516
تاریخ انتشار : پنج شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۳
-

فروش دو میلیارد و ۵٠ میلیون تومانی کتاب در نمایشگاه کتاب گیلان

فروش دو میلیارد و ۵٠ میلیون تومانی کتاب در نمایشگاه کتاب گیلان

گیلان تایمز: فیروز فاضلی با اشاره به برگزاری سیزدهمین نمایشگاه کتاب گیلان و استقبال مردم از این نمایشگاه، گفت: در مجموع شش روز برگزاری این نمایشگاه بیش از ۵٢ هزار نفر از کتب ارائه شده این نمایشگاه در ٢٠٠ غرفه بازدید کردند. وی با بیان اینکه بیش از ۴٠٠ ناشر کشوری و استانی در نمایشگاه

گیلان تایمز:

فیروز فاضلی با اشاره به برگزاری سیزدهمین نمایشگاه کتاب گیلان و استقبال مردم از این نمایشگاه، گفت: در مجموع شش روز برگزاری این نمایشگاه بیش از ۵٢ هزار نفر از کتب ارائه شده این نمایشگاه در ٢٠٠ غرفه بازدید کردند.

وی با بیان اینکه بیش از ۴٠٠ ناشر کشوری و استانی در نمایشگاه حضور داشتند، تصریح کرد: در این میان ۵٠ ناشر گیلانی حضور داشتند که ٣٠ ناشر کتب خود را در غرفه های مستقل و ١۵ ناشر نیز به صورت تجمیعی به ارائه تازه های نشر خود پرداختند.

فاضلی اظهار کرد: بیش از ۴٨ هزار و ٣۵۵ عنوان کتاب با تخفیف ٣٠ درصدی در این نمایشگاه عرضه شد که غرفه های کتب کودک و نوجوان، کمک آموزشی و رمان بیشترین استقبال را داشته است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان تأکید کرد: سیزدهمین نمایشگاه کتاب گیلان با فروش دو میلیارد و ۵٠ میلیون تومان پایان یافت که ۶۵٠ میلیون تومان آن با استفاده از بن تخفیف ارائه شده در نمایشگاه بوده است.

وی با بیان این که ناشران کشوری حاضر در نمایشگاه، حضور در نمایشگاه های استانی را ضرورتی در جهت آشنایی مردم با تازه های نشر و اقدامات در حوزه کتاب می دانند، افزود: ناشران استانی نیز خواستار برپایی هر ساله نمایشگاه هستند تا بتوانند کتب بومی استان و فعالان عرصه کتاب گیلان را معرفی کنند.

فاضلی تصریح کرد: ناشران استانی ایجاد ارتباط با ناشران ملی را مهمترین دستاورد نمایشگاه کتاب می دانند و معتقدند: این نمایشگاه ها موجب می شود تا صدای کتاب در سراسر کشورمان شنیده شود و ناشران استانی دیده شوند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: این نمایشگاه هر روز میزبان برنامه های جانبی بود که در قالب شب شعر، جشن امضاء، معرفی و نقد کتاب، رونمایی کتاب و کارگاه های آموزشی تدوین شد.

ایلنا

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.