کد خبر : 81159
تاریخ انتشار : شنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۸ - ۲۰:۵۶
-

شهردار سنگر:

شورا از تمام ظرفیت های خود، برای خدمت به مردم استفاده کند

شورا از تمام ظرفیت های خود، برای خدمت به مردم استفاده کند

گیلان تایمز: شهردار سنگر طی گفتگوی اختصاصی با گیلان تایمز، ضمن ابراز تاسف از افزایش اختلافات شورای اسلامی شهر سنگر، از اعضای شورا خواست تا از تمام ظرفیت های خود، برای خدمت به مردم استفاده کنند. مجید زاد حسینی در خصوص زمینه های اولیه ایجاد اختلاف در شورای شهر سنگر گفت: شورای شهر سنگر در

گیلان تایمز:

شهردار سنگر طی گفتگوی اختصاصی با گیلان تایمز، ضمن ابراز تاسف از افزایش اختلافات شورای اسلامی شهر سنگر، از اعضای شورا خواست تا از تمام ظرفیت های خود، برای خدمت به مردم استفاده کنند.
مجید زاد حسینی در خصوص زمینه های اولیه ایجاد اختلاف در شورای شهر سنگر گفت:
شورای شهر سنگر در انتخابات سال ۹۶ با ۵ منتخب مردم، فعالیت خود را آغاز کرد و از همان زمان، دو نفر از اعضای شورای شهر سنگر با هم تفاهم نداشته و این عدم تفاهم به مرور زمان،منجر به درگیری های لفظی و فیزیکی شد و در نهایت با طرح دعوا در محاکم قضایی،برای یک عضو شورا،محکومیت ۱۳ ماهه زندان، صادر گردید.
وی ادامه داد: این عضو شورای شهر سنگر پس از گذراندن دو ماه از دوران محکومیت در زندان، مشمول عفو رهبری و آزاد شد.
زاد حسینی تصریح کرد: پس از بازگشت فرد مذکور,مجدد فضای شورای شهر دچار التهاب گردید و عملا اعضای شورا نتوانستند فعالیت کنند.
وی افزود:این عضو شورا، بر علیه رییس شورا و خرانه دار شورای اسلامی شهر سنگر ،شکایتی تنظیم و به دادگاه ارائه داد،مبنی بر اینکه در مدتی که در جلسات شورا حضور نداشته، دو ماه حقوق ماهیانه وی به مبلغ دو میلیون و ۶۰۰ هزار تومان، پرداخت نشده و در نتیجه شورا اضافه برداشت از خزانه و پرداخت حقوق بیشتر به اعضا داشت.
وی یادآور شد: رییس و خزانه دار شورای شهر سنگر،علت پرداخت نکردن حقوق وی را عدم حضور در جلسات و سپری کردن دوران محکومیت در زندان عنوان کرد.
مجید زاد حسینی اذعان داشت: به دنبال طرح این موضوع و درگیرهای لفظی متعاقب آن،مجدد شکایت نامه ای از سوی فرد مذکور، تنظیم و به دادگاه ارائه شد.
وی خاطرنشان کرد:طبق قانون و بخشنامه های سازمان شهرداری ها و وزارت کشور در شهرهایی مثل سنگر ۲ درصد از بودجه سالانه شهرداری،بعنوان حقوق،حق جلسه و هزینه های شورا ،باید از سوی شهرداری به حساب شورا واریز شود و طبق ماده ۵ قانون،نحوه و میزان پرداخت و هزینه کرد بعنوان حقوق،حق جلسه و هزینه ایاب و ذهاب،بر عهده رییس شورا است.
شهردار سنگر تصریح کرد: کل بودجه شهرداری سنگر در سال ۹۷، مبلغ هفت و نیم میلیارد تومان بود که ۲ درصد این مبلغ،۱۵۶ میلیون تومان، باید به حساب شورا واریز می شد؛ ولی شهرداری به علت کمبود منابع، مبلغ ۱۱۴ میلیون تومان علی الحساب به حساب شورا واریز کرد.
وی ادامه داد: کل مبلغ برداشتی۵ عضو شورای شهر سنگر در سال ۹۷ مبلغ ۹۳ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان بوده، یعنی هر عضو شورا حدود ۱۸ میلیون تومان در طی یکسال گذشته بعنوان حقوق،حق جلسه،ایاب و ذهاب دریافت کرده است.
وی با اشاره به اینکه اعداد و ارقام اعلام شده کاملا قانونی بوده و هیچ شک و شبهه ای وجود ندارد،خاطر نشان کرد:
نکته ای که مورد توجه بازرسان قوه قضاییه در طی رسیدگی به شکایت فرد مذکور، قرار گرفته این نکته بوده که مبلغ مذکور، قبل از برداشت و پرداخت به اعضای شورا به عنوان حقوق،باید بعنوان بودجه شورا در صحن علنی شورا به تصویب می رسید.
زاد حسینی متذکر شد:این ایراد یک ایراد شکلی است نه مالی که منجر به صدور حکم بدوی برای شورای اسلامی شهر سنگر شده و شورا این حق را دارد که ظرف مدت ۲۰ روز به این حکم اعتراض کرده تا در محاکم تجدید نظر،بررسی شود.
وی در خصوص حضور فرد مذکور در جلسات شورا علیرغم حکم محکومیت زندان گفت: برای این فرد،حکم ۱۳ ماه محکومیت در زندان صادر شد ؛ولی مدت حضور وی در زندان دو ماه بوده و ظاهرا با دادن تعهد کتبی در شورای حل اختلاف استانداری گیلان،مجدد اجازه حضور در جلسات شورای اسلامی شهر سنگر را کسب کرده است.
وی خواستار برقراری آرامش در شهرداری و شورای شهر سنگر شد و اظهار داشت: شورا و شهرداری در کنار هم می توانند مشکلات و کاستی های شهر را برطرف کنند؛ولی در مدت زمان درگیری اعضای شورای شهر سنگر،عملا از ارائه خدمت به مردم،عاجز شده ایم.
وی ضمن ابراز نگرانی از ادامه این روند در شورای اسلامی شهر سنگر گفت: شهرداری نهاد عمومی و غیر دولتی است و درآمد آن از محل کسب عوارض ساخت و ساز و جذب سرمایه گذار و … است،اما متاسفانه با شدت گرفتن اختلافات شورای شهر سنگر،مصوبه ای در این راستا نداشتیم و شهرداری بدون مصوبه شورا نمی تواند در اسرع وقت،اقدامات لازم را انجام دهد.
شهردار سنگر اضافه کرد: امیدواریم شورای شهر سنگر ،مناقشات و درگیری ها را کنار گذاشته و از تمام ظرفیت های خود برای خدمت به مردم خوب و نجیب سنگر، استفاده کنند.

گزارش:مژگان شفاعتی

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.