کد خبر : 72182
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۶
-

روحانی فرزند خلف اصلاحات/ امیر اردلان

روحانی فرزند خلف اصلاحات/ امیر اردلان

گیلان تایمز: با وجود تلاش های دولت های گذشته پیرامون بهبود اوضاع کشور در وجوه داخلی و بین المللی که قابل تقدیر است، لیکن زمانی که دولت تدبیر و امید روی کار آمد اوضاع مطلوبی که نوید بخش بهبود نسبی شرایط باشد وجود نداشت. لذا این حقیقت که در آن برهه ی زمانی همزمان با

گیلان تایمز:

با وجود تلاش های دولت های گذشته پیرامون بهبود اوضاع کشور در وجوه داخلی و بین المللی که قابل تقدیر است، لیکن زمانی که دولت تدبیر و امید روی کار آمد اوضاع مطلوبی که نوید بخش بهبود نسبی شرایط باشد وجود نداشت. لذا این حقیقت که در آن برهه ی زمانی همزمان با وجود  فشارها و تحریم های مهلک اقتصادی، شاهد سایه افکندن خطر جنگ بر سر کشور بودیم امری غیر قابل انکار است. لیکن به یقین می توان گفت که برداشتن سایه ی جنگ از سر کشور مهم ترین خدمت دولت روحانی در چند سال اخیر است. کشور ما قبلا یک بار در جنگ تحمیلی خسارت های فراوانی را متحمل شده و یقینا دوبار گزیده شدن از یک خطر عاقلانه نبوده و نیست. لغو قطعنامه های شورای امنیت و شورای حکام که دو رکن اساسی سیاستگذاری سازمان ملل هستند، دستاورد ساده ای نبود. لیکن صرف نظر از تمام امتیازات حاصله ی موجود، دستاورد مهم روحانی  در عرصه ی روابط خارجی را می توان در دو حوزه ترسیم کرد:

✅مقابله و مواجهه ی منطقی با پروسه ی ایران هراسی: برکسی پوشیده نیست که جنگ تبلیغاتی عظیمی در جهان و منطقه با هدف انزوای ایران در منطقه و جهان و به خطر انداختن موقعیت ژئوپولتیک و نفوذ آن به عنوان بازیگر اصلی و تاثیر گذار در منطقه به بهانه های واهی در جریان بود که با وقوع توافق هسته ای و فتوای هوشمندانه ی مقام معظم رهبری  مبنی بر حرام دانستن سلاح های هسته ای باشکست مواجه شد.

✅مقابله هوشمندانه با پروسه ی  انزوای کشور در عرصه ی سیاسی، اقتصادی و موادرات بین الملل: راهکار گسترش روابط با کشور های همسایه و حضور فعال در برجام درجه ی اول و همراهی و مشارکت فعال در مقابله با  گسترش خطر تروریسم در منطقه در درجه ی دوم، موجب بهبود وجهه ی اقتصادی و سیاسی کشور در جهان و منطقه شد. اما از عرصه ی بین الملل و روابط خارجی که بگذریم، در عرصه ی داخلی نیز با وجود تمام ضعف های موجود که منکرش نیستم، دستاوردهای گسترده ی مهمی وجود داشته و دارد که به دو حوزه اشاره می کنم:

✅کنترل مقوله ی رکود اقتصادی و تورم: با این که شاید لمس بهبود شرایط اقتصادی برای توده ی مردم دشوار باشد، لیکن فراموش نکنید که کاهش چشمگیر نرخ تورم و خروج از رکود را می توان دستاورد مهمی قلمداد کرد.

✅استفاده از زنان و جوانان در سطوح مدیریت کشور: بی شک جوان گرایی و حضور پر رنگ زنان در دولت روحانی، نسبت به دولت های گذشتهامری بدیهی و قابل تقدیر است. لذا حضور دهه شصتی ها و بانوان در سطح وزرا و معاونین شاهد روشنی بر صحت این ادعا است.

در انتها بر حمایت همه جانبه ی احزاب، گروه ها و قشر جوان از روحانی تاکید می کنم، چرا که روحانی را نه تنها فرزند خلف اصلاحات، بلکه فرزند خلف یک ملت بزرگ می دانم.

امیر اردلان- فعال دانشجویی

گیلان تایمز: انتشار مطالب خبری و یادداشت های دریافتی لزوما به معنای پذیرش محتوای آن نمی باشد و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه منتشر می شود.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.