کد خبر : 58476
تاریخ انتشار : شنبه ۶ آبان ۱۳۹۶ - ۰:۴۷
-

دست‌نشان: مربی نیستم که با شعار «حیا کن و رها کن» فرار کنم

دست‌نشان: مربی نیستم که با شعار «حیا کن و رها کن» فرار کنم

گیلان تایمز: نادر دست‌نشان پس از شکست ۲ بر صفر ملوان مقابل استقلال خوزستان در مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی، اظهار داشت: بازی مقابل استقلال خوزستان بسیار سنگین بود و این تیم با عقبه لیگ برتری به مصاف آمد. با این حال نیمه اول بازی پایاپایی بود. وی ادامه داد: استقلال خوزستان در این

گیلان تایمز:

نادر دست‌نشان پس از شکست ۲ بر صفر ملوان مقابل استقلال خوزستان در مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی، اظهار داشت: بازی مقابل استقلال خوزستان بسیار سنگین بود و این تیم با عقبه لیگ برتری به مصاف آمد. با این حال نیمه اول بازی پایاپایی بود.

وی ادامه داد: استقلال خوزستان در این دیدار به دنبال ارسال‌های بلند پشت مدافعان ما بود و قصد داشت از این فضا استفاده کند که در نیمه نخست با توجه به شناخت بچه‌های ما از آنها توانستیم به خوبی این موضوع را کنترل کنیم. در نیمه دوم نیز تا زمان دریافت گل اول کاملاً بر بازی احاطه داشتیم. اگر با دقت بیشتری به بازی نگاه می‌کردید، متوجه می‌شدید دروازه‌بان، مدافعان، هافبک‌ها و مهاجمان استقلال خوزستان با توقف بازی به دنبال این بودند که بازیکنان ما را عصبی کنند و روی آنها نیز تأثیر گذاشتند.

سرمربی ملوان تصریح کرد: گل نخست استقلال خوزستان روی یک توپ بلند ۶۰ متری که  پشت مدافعان ما را هدف قرارداده بود به مهاجم تازه نفس این تیم رسید و توانست با استفاده از آن گل اول را به ثمر برساند. نمی‌خواهم بگویم این گل روی اشتباه فردی بود، چرا که بازیکن نیز فردی از تیم است و تیم ملوان اشتباه کرد. استقلال خوزستان نیز ۹۰ دقیقه بدون خجالت به زدن توپ‌های بلند اکتفا کرد و از دو فرصت خود نیز نهایت استفاده را برد.

دست‌نشان بیان کرد: روی گل دوم استقلال خوزستان نیز استپ سینه بازیکن ما زیادی از او جدا شد و مهاجم برزیلی استقلال خوزستان نهایت استفاده را از آن برد. به‌هرحال به استقلال خوزستان تبریک می‌گویم و بچه‌های ما نیز با تمام وجود چیزی که در توان داشتند را به نمایش گذاشتند. ما نیز روی ضربه ایستگاهی پژمان نوری و یکی، دو موقعیت دیگر می‌توانستیم ایجاد خطر کنیم، اما فوتبال بدون گل هیچ فایده‌ای ندارد و نتیجه آن نیز نارضایتی تماشاگرانی است که تحت هر شرایطی به دنبال برد تیم‌شان هستند و برای‌شان نیز فرقی ندارد مقابل چه تیمی بازی می‌کنیم.

وی ادامه داد: امروز هر چیزی که در توان داشتیم را به نمایش گذاشتیم و دیدید در حالی منتظر بازگشت مصدومان خود بودیم غلامی را نگه داشتیم و از او استفاده نکردیم، چرا که برای ما لیگ یک بسیار مهم‌تر است. امیدوارم استقلال خوزستان نیز در ادامه جام‌حذفی موفق باشد و ملوان نیز با شناخت بیشتر توانایی‌هایش در لیگ یک موفق باشد.

دست‌نشان در واکنش به این مسئله که نیمه مربیان را به عبدالله ویسی باخت و تعویض‌های خوبی انجام نداد، گفت: درست است، نیمه مربیانِ من بد بود، تعویض‌های اشتباهی انجام دادیم و حرف شما درست، اما استقلال خوزستان تیم لیگ برتری است. درست است، ما باید می‌بردیم و برای برد هم به میدان رفتیم. همه بازیکنان ما برای پیروزی تلاش کردند، اما بچه‌های ما کم‌تجربگی نشان دادند. شما خودتان هفته‌های پیش به نوع بازی ما با وجود برد ایراد گرفتید که چرا فوتبال زیبا بازی نکردید. شما منصفانه بگویید امروز استقلال خوزستان چند بار بازی ترکیبی کرد و روی زمین جلو آمد؟ آنها فقط بازی مستقیم انجام دادند. شما نمی‌خواهید ما این کار را انجام بدهیم و زیبا بازی کنیم. امروز یک توپ خیلی ساده ۶۰ متری بلند آمد، بازیکن ما در مهار توپ اشتباه کرد و مهاجم حریف تیزهوشی کرد. دروازه‌بان ما هم نتوانست از دروازه بیرون بیاید و گل خوردیم.

وی افزود: ما در این بازی موقعیت داشتیم، اما بچه‌های ما نتوانستند از موقعیت‌های‌شان استفاده کنند. در نیمه اول کمتر، اما در نیمه دوم موقعیت‌های زیادی داشتیم. بازیکنان ما موقعیت داشتند و تلاش خودشان را هم کردند، اما برخی مواقع در عبور از مدافعان حریف هم ضعیف بودیم. استقلال خوزستان بازیکنان بیشتری داشت و توانست نیمه مربیان را ببرد، این طبیعی بود. نیمه مربیان با من است و مقصر من هستم، اما وقتی دست‌مان خالی باشد در تعویض‌ها نیز ضعیف‌تر هستیم. ما تیم‌هایی هستیم که شاید به دلیل ضعف مالی در قوی کردن نیمکت ضعیف هستیم. اکنون دارم می‌گویم که بعد از رفتن علی فاطمی ما در خط حمله هم ضعیف هستیم. همه این اتفاقات را هم که کنار بگذاریم، برخی اتفاقات خوب نیست. تماشاگران ما قبل از گل خوردن، همه بازیکنان ما را تشویق کردند، اما بعد از گلی که خوردیم طبیعی است به دلیل ناراحتی هواداران، اتفاقات دیگری رقم بخورد.

سرمربی ملوان بندرانزلی در خصوص اینکه آیا این تیم می‌تواند موفق شود و به لیگ برتر صعود کند، گفت: تیم ملوان می‌تواند موفق شود، اما به نظرم قشنگ نیست ۷۵ دقیقه بازیکن را تشویق کنیم و بعد او را بی‌غیرت بخوانیم. ملوان یک تیم خوب در انزلی است. به نظرم آینده این تیم هم می‌تواند خوب باشد، اما شرایط باید فراهم شود. من در این فصل یک بار تیمم را کامل در اختیار نداشتم و همیشه مشکلاتی داشتیم. مصدومانی روی دست ما هستند که یکی می‌رسد و دیگری مصدوم می‌شود. شاید این مسائل به شرایطی باز می‌گردد که باید رعایت شود. آینده خوب است و چیزی که من می‌بینم عیب‌های تیم را می‌توانیم رفع کنیم. سر خودم و دیگران را کلاه نمی‌گذارم، اما وقتی با این همه کمبود مقابل تیمی مثل استقلال خوزستان این‌گونه بازی می‌کنیم، یعنی خوب هستیم. نمی‌گویم در لیگ خوب نتیجه گرفتیم، اما با یک بازی کمتر نسبت به رقبای بالای جدول، ۱۳ امتیازی هستیم. تیم‌های دیگر بازیکن ۵۰۰ و ۶۰۰ میلیونی دارند که بالاتر از ما هستند، اما اگر یک بازی عقب افتاده‌مان را ببریم، بالاتر از این تیم‌ها قرار می‌گیریم.

دست‌نشان ادامه داد: ملوان می‌تواند به لیگ برتر صعود کند، به شرط اینکه همه بخواهند، مسئولان بخواهند. خودتان می‌دانید چه اتفاقاتی رخ می‌دهد و چه کسانی نمی‌خواهند. به نظرم بازیکنان من بسیار با غیرت هستند که بدون دریافت پولی با این غیرت بازی می‌کنند. متأسفانه مشکلات زیاد است و شما باید بدانید. بازیکنان هم می‌خواهند نتیجه بگیرند و به نظرم خوب نیست چنین حرف‌هایی به آنها زده شود.

وی در خصوص اینکه آیا انتقادها و اعتراض‌ها تمرکز او و تیمش را به‌هم می‌ریزد یا نه، خاطرنشان کرد: شاید این مسئله هم تأثیر داشته باشم. وقتی من می‌برم از سوی خود شما مورد انتقاد قرار می‌گیرم. از طرفی هم نمی‌توانم انتقادها را نبینم، چون من برای شما و مردم انزلی کار می‌کنم و باید بدانم مردم انزلی چه می‌خواهند. من تمرکزم با این مسائل به هم نمی‌خورد و فقط نگران بازیکنانم هستم. شما می‌دانید چه حرکت‌هایی انجام می‌شود که اگر به این مسائل توجه نکنم، می‌شوم یک آدم بی‌خیال و کاری هم ندارد توجهی نداشته باشم، اما دلم می‌سوزد. من ملوان را دوست دارم و برای موفقیت این تیم تلاش می‌کنم. این تیم هم می‌تواند موفق شود، به شرط اینکه همه تلاش کنند.

سرمربی ملوان بیان کرد: برخی‌ها جاها نسبت به تیم ما بی‌انصافی می‌کنید و انتظارم این است کسانی که دوستدار تیم هستند در زمان ناراحتی نسبت به بازیکنانی که برای این تیم زحمت می‌کشیدند، بی‌انصافی نکنند. باخت مقابل استقلال خوزستان در جام حذفی بود و ما می‌دانستیم با این تیم توانایی قهرمانی در جام حذفی را نداشتیم. توانایی تیم ما همین است و نباید این تیم را تخریب کرد و زحمت بازیکنان را نادیده گرفت. درست است استقلال خوزستان روحیه نداشت، اما این تیم لیگ برتری است و بازیکنان لیگ برتری دارد.

دست‌نشان همچنین تأکید کرد: اینکه نسبت به استفاده چرخشی از بازیکنان انتقاد می‌کنید باید شرایط را نیز در نظر بگیرید. من باصفا را با توجه به توانایی‌هایی که داشت جذب کردم و وقتی می‌بینیم به دلیل مشکلات روحی جواب نمی‌دهد باید از بازیکنان دیگر استفاده کنم. حسین قنبری پنج هفته بازی نکرد تا برخی رفتارهای خود را اصلاح کند، اما وقتی بعد از پنج هفته به بازی می‌آید و گلزنی می‌کند در دنیای مجازی شما می‌گویید، چرا ۹۰ دقیقه بازی نمی‌کند. قنبری در حال حاضر هم توانایی ۹۰ دقیقه بازی کردن را ندارد و تا جایی که توان دارد خوب بازی می‌کند.

وی تأکید کرد: من در مربیگری خودم را اسیر دست کسی نمی‌کنم و قبول دارم به برخی بازیکنان تیم مانند پژمان نوری فشار بیش از حدی می‌آید. امروز نیز سعی کردیم با قرار دادن رحمت‌الله که بازیکن از خودگذشته‌ای است در کنار پژمان فشار روی نوری را کم کنیم، اما رحمت‌الله روی گل دوم استپ اشتباهی داشت. این اشتباه باعث نمی شود زحمت این بازیکن را نادیده بگیرم و بخواهم گردنش را بزنم.

سرمربی ملوان خاطر نشان کرد: هیچ وقت خودم را محتاج بازیکن نمی‌کنم و معتقدم بازیکن باید به پیراهن تیم تعصب داشته باشد. مرض ندارم که بازیکنان را الکی گردشی استفاده کنم و باید بررسی کرد چرا برخی بازیکنان مانند وحید حیدریه، پژمان نوری و پوریا اسلامی را چرخشی بازی نمی‌دهم؟ برخی بازیکنان حرفه‌ای فکر نمی‌کنند و مراقب خودشان نیستند. خود مسئولان باشگاه نیز می‌دانند ما در فصل نقل‌وانتقالات نتوانستیم بازیکنانی را که دل‌مان می‌خواست، جذب کنیم و چند بازیکن خوب را به دلیل سقف پایین قرارداد باشگاه نتوانستیم، جذب کنیم. در زمینه جذب بازیکن من فداکاری نیز انجام دادم و این موضوع نیز به خاطر بزرگ بودن نام ملوان بود و توقعات بالای هواداران این تیم بود. نمی‌گویم بازیکن فعلی بد هستند، اما احتیاج به زمان دارند و باید یاد بگیرند دید حرفه‌ای داشته باشند.

دست‌نشان با انتقاد از رفتار برخی بازیکنان عنوان کرد: من نیز باید مانند عوامل باشگاه بازیکنان را به سمت زندگی سالم هدایت کنم. نمی‌گویم بازیکنان ما مرتکب خلاف می‌شوند، اما دیر خوابیدن و سپری کردن زمان زیاد در دنیای مجازی نیز باعث می‌شود بازیکن استراحت کافی نداشته باشد. مربی همیشه اولین نفری است که با شعار حیا کن و رها کن روبه‌رو می‌شود. به احترام ملوان نیز تا روزی که باشم با تمام وجود کار می‌کنم. قبول دارم که در برخی پست‌ها نیاز به تقویت داریم، اما در حال حاضر دستم بسته است. مگر می‌شود من نیز از پیروزی و آرامش بدم بیاید و اگر الان دقت کنید صدای من در نمی‌آید و دلیل آن نیز این است که ۹۰ دقیقه باید کنار زمین داد بزنم تا بازیکن در زمین بدود.

وی ادامه داد: بازیکنان استقلال خوزستان امروز از تمام نقاط زمین پشت دفاع ما توپ می‌ریختند و مهاجمان آنها به دلیل سیستم بازی این تیم تمام توپ‌های دِیم را نیز دنبال می‌کردند. گل اول توپی نبود که یک مهاجم دنبال کند، اما مهاجم استقلال خوزستان با شناخت نسبت به سیستم این تیم توپ را پیگیری کرد، اما مهاجمان ما حتی در صورت ارسال نیز به دنبال چنین توپ‌های نمی‌روند و عادت ندارند این‌گونه توپ‌ها را دنبال کنند.

دست‌نشان در پایان خاطر نشان کرد: در تاریخ ملوان مربیان برزگی هدایت این تیم را برعهده داشتند و برخی موفق و برخی نیز ناموفق بودند. برخی از مربیان در فضای این تیم نتوانستند دوام بیاورند و فرار کردند، اما من مربی نیستم که با شعار حیا کن و رها کن فرار کنم و در بروم. هنوز دیدارهای زیادی تا انتهای فصل باقی مانده است و باید همه دست به دست هم بدهیم تا اختلاف امتیاز با تیم‌های صدر جدول را جبران کنیم. این تیم هنوز شانس این را دارد در انتهای فصل به لیگ برتر صعود کند.

تسنیم

برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.