کد خبر : 93235
تاریخ انتشار : پنج شنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۲
-

اختصاصی//

در هزارتوی شهری که سقوط می کند/ خانم قدیمی لیست اموال خود را قبل و بعد از مسئولیتتان شفاف سازی کنید

در هزارتوی شهری که سقوط می کند/ خانم قدیمی لیست اموال خود را قبل و بعد از مسئولیتتان شفاف سازی کنید
یک خانمی (فاطمه قدیمی) پنج ماه است که پست خود را تحویل داده و حالا برایش پروپاگاندا می سازند که: "سکوتش را شکسته " انگار ایشان در حصر خانگی بوده و یا مانند زکریای نبی روزه سکوت گرفته؛ که چه بگوید: "عملکرد ۴ ساله شهرداری قابل دفاع است"! مابقی دیگر حرف است، تهدید یونسکو هم احتمالا در کار نیست.

گیلان تایمز:

امروز که برایتان‌می نویسم ۱۴ آبان‌ماه ۱۳۹۸ است و بی مقدمه باید برایتان بگویم واقعیت این است که در رشت هیچ سرمایه گذاری در هیچ زمینه ای پا نمی گیرد نه در فاجعه انسانی و زیست محیطی سراوان که بمثابه “نسل کشی” است(در اینباره صحبت خواهیم کرد که چه بیوتروریسمی در بغل گوش ما در حال شکل گرفته است) و ساخت زباله سوز و غیره ذلک و نه در ماجرای پارک آبی و نه در بحث توریسم شهری. که اگر سرمایه گذاری هم باشد با روحیه عجیب این‌جنجالی ترین شورای شهر تاریخ رشت و میل مفرطش به فرار از شفافیت و پاسخگویی، می رود که عطای ماندن در این شهر را باید به لقایش می بخشد! فاجعه تر از این نیست که شورا در درون خود دچار این بی اعتمادی باشد که بحث بر یک پروژه و نام سرمایه گذار آن مدتها تیتر خبری رسانه ها باشد.

یک خانمی (فاطمه قدیمی) پنج ماه است که پست خود را تحویل داده و حالا برایش پروپاگاندا می سازند که: “سکوتش را شکسته ” که انگار ایشان در حصر خانگی بوده و یا مانند زکریای نبی روزه سکوت گرفته که چه بگوید: “عملکرد ۴ ساله شهرداری قابل دفاع است”! مابقی دیگر حرف است، تهدید یونسکو هم احتمالا در کار نیست. برای حرف های ایشان یک ماموریت بیشتر نمی توان قائل شد، تخریب شهردار فعلی (ناصرحاج محمدی) بنفع شورای شهر فعلی و البته خودش. فکت لازم برای این مدعای من هم‌ در حرفهای ایشان هست وقتی می گوید: “۶ سال از زندگی ام را برای حفظ برند شهر خلاق خوراک گذاشتم”!

خب! قرینه حرف های ایشان هم در سخنرانی های “آقای شورای شهر”! ( عنوانی که من برای ایشان انتخاب کرده ام)، یعنی امیرحسین‌ علوی هست که مرتبا از عزل  و نصب های شهردار فعلی شکایت و انتقاد می کند‌ و این قرینه نیز در نوع خودش جالب است. البته که حالا این یادداشت را می خوانید حتما از تولد امیرحسین علوی گذشته است و‌ من به این عضو جوان شورای شهر تبریک می گویم و احتمالا دوستان جوان او در مجموعه کمیسیون بهداشت شورا و بدنه شهرداری هم به او تبریک گفته اند. البته حالا که این یادداشت را می خوانید تکلیف انتساب باقری خطیبانی در شهرداری هم مشخص شده و نتیجه آن هر چه که باشد قطعا دلخواه دوستان آقای علوی و یا نگرانی ایشان که عدم انتساب ایشان بوده و هست. قطعا هم جو رسانه ای را طوری خواهند ساخت که شهردار با انتخاب او وارد فاز هجومی خواهد شد که از دید آنان خطیبی توپخانه ایست علیه شورا !!!!

پس نقطه سر خط، ماجرای باز پس گرفتن امتیاز “شهر خلاق خوراک ” مشخص شد. قدیمی البته خودافشاگری های دیگری هم در مصاحبه اخیرش دارد او می گوید: “تا زمان آقای نصرتی شهردار سابق رشت نمره قابل قبولی داشتیم “. البته که وفاداری ایشان قابل تمجید است ولی واقعیت ها را نباید نصفه و نیمه بیان کرد تا حقیقت قربانی شود. قدیمی اعترافات ناخواسته دیگری هم دارد که به ضرر مدعیات اوست. او می گوید: “مدت ۵ ماه است که مسئولیت برنامه های شهر خلاق به آقای قانع سپرده شده است.” پس اگر مشکلی هم یونسکو با شهر خلاق بودن رشت دارد مربوط است به همان دوره ریاست امیرحسین علوی بر شورا و نصرتی بر شهرداری رشت. زیرا همانطور که قانع می گوید: “گزارش هاس سال سوم‌ توسط قدیمی به یونسکو ارسال” نشده است که عملکرد این ۵ ماهه هم لحاظ شود. البته ظاهرا در این هزار توی عجیب (که ماجراهایش پهلو به پهلوی هزارتوی امیرحسین ترابی می زند) باید مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی گردشگری را هم بگنجانیم که با اظهار نظر عجیب خود زمینه ساز چنین ماجرایی شد.

وقتی برخلاف مدعیات خانم قدیمی حتی مصوبه ای هم‌در مورد سرمایه گذاری یکصد میلیاردی در شورای شهر و شهرداری در کار نبوده، لاجرم باید تلاش های مدیرسابق روابط عمومی و بین‌الملل شهرداری رشت را برای جذب سرمایه گذار به همان سفرهای کره جنوبی، اسپانیا، فرانسه، چین و ایتالیا مربوط دانست که البته همانطور که همه می بینید و می دانیم هیچ‌ خروجی جز هدر رفت بیت المال نداشته است و اتفاقا اگر هم یونسکو اخطاری کرده باشد، اولین کسی که می بایست پاسخگو باشد خود خانم دکتر است و البته حامیان وی در شورا و ” آقای شورا”! و همان شهرداری که ایشان از وی حمایت می کند.

مطالبه اساسی که در این مورد وجود دارد و وارد هم هست اعلام لیست اموال و دارایی های خانم قدیمی و خانواده ایشان است، از طرف خود ایشان مشخص شود ایشان که ۶ سال از زندگی خود را برای پروژه شهر خلاق گذاشته اند قبل و بعد از تصدی این سمت و همچنین مدیریت روابط عمومی شهرداری چه مقدار از حجم دارایی هایشان کاسته شده و یا چه مقدار و چگونه افزوده شده است؟

از طرفی مسلما استانداردهای شهر خلاق خوراک با ملزومات یک جشن تولد ساده برای همکاران رادیویی و یا یک نشست دوستانه کافه ای متفاوت است و در شهری که هنوز مشکلات اقامتی و اسکان دارد و جاده ها و بیمارستان ها و انواع مراکز خدماتی آن مانند بانک ها هنوز پاسخگوی حجم زیاد گردشگران‌نیست، سیستم‌ حمل و نقل و مدیریت شهری آن فلج است، حاصل مدیریت (امثال خانم قدیمی حرفه) جز “ضدتوریسم” هیچ نتیجه دیگری نداشته و نخواهد داشت و با این شورا و با این هزارتوی در هم ما به هیچ کجا نمی رسیم. بقول بورخس در “هزارتو” این لایبرنت آنقدر یکنواخت و تمام ناشدنی است که حتی “زئوس” هم نمی تواند آدمی را از این دایره پیچ در پیچ برهاند و چیزی جز گیجی روافزون و ترس از تغییر برای جستجوی راه تازه برای ما ایجاد نمی کند.

 

گزارش از علی دادخواه

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.