کد خبر : 100569
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۷
-

 اختصاصی/"پشت صحنه تئاتر انتخابات" پُراست از بازیگران نقاب دار؛

حسنی، باور و اعتماد مردمی را می خواهد که خود، باورشان ندارد

حسنی، باور و اعتماد مردمی را می خواهد که خود، باورشان ندارد

گیلان تایمز(زمان گیلان):   این روزها و حتی شبها، آن هم تا نیمه شب و گاها تا اذان صبح، خبرهای رنگی وسیاه و سفید را می توان از فضاهای مجازی،تعدادی از سایت ها و … در مورد فعالیت های طاقت فرسا و بدون خستگی،تعدادی از کاندیداهای انتخابات دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی را هم دید

گیلان تایمز(زمان گیلان):

 

این روزها و حتی شبها، آن هم تا نیمه شب و گاها تا اذان صبح، خبرهای رنگی وسیاه و سفید را می توان از فضاهای مجازی،تعدادی از سایت ها و … در مورد فعالیت های طاقت فرسا و بدون خستگی،تعدادی از کاندیداهای انتخابات دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی را هم دید وهم شنید.

تعدادی از کاندیداهای رای اعتماد گرفته، گویی در مسابقات دوی ماراتن شرکت کرده و برای ربودن گوی سبقت از هم،خدا می داند که چه کرده و می کنند؟!

از شرکت و حضور داوطلبانه همراه تیم عریض و طویلشان در مراسم عزا و ختم افراد دیده و نادیده و ناشناخته گرفته تا انجام عملیات های بشردوستانه،عیادت از بیماران، ارسال پیام های تبریک و تسلیت به مناسبت های مختلف به خانواده های این افراد.و اینگونه تئاتری بر صحنه می رود به نام”تئاتر انتخابات”

برای رسیدن به “پشت صحنه تئاتر انتخابات” فقط کافی است، کمی نشست و به هیاهوهای ایجاد شده نگریست و سپس گریست،زیرا “پشت صحنه تئاتر انتخابات” پُراست از بازیگران نقاب دار.

و آورده مثبت این تئاتر فراهم آوردن زمینه تفریح و خنده برای مردم است در این روزهای پر از غم.مردمی که وعده می شنوند و می شنوند و …

سوالی که در این لحظه از ذهن هر مرد و زن عادی می گذرد این است که اگر اینهمه “وعده های شکلاتی و شیرین” کمی محقق  می شد ، الان استان و شهرستان و روستاهای ما در چه وضعیتی بودند؟!.

وعده ها ، دیدارها و کارناوال های انتخاباتی کاندیداهای تازه نفس را به کناری گذاشته و قصد داریم در ابعاد مختلف عملکرد یکی از کاندیداهایی که اتفاقا خاطرات تلخ و شیرین چهار سال نشستن بر کرسی سبز بهارستان را در کارنامه کاری خود دارد، بررسی کرده و از او بخواهیم که بگوید: طی این چهار سال چه کرده و از مجلس چه دیده که برای بار دوم در نقش کاندیدای مجلس یازدهم، می خواهد که ایفای نقش کند؟!.

بسیاری از نظریه پردازان سیاسی، وی  را یکی از ضعیف ترین نمایندگان تاریخ  گیلان تاکنون می دانند.

صحبت از محمد صادق حسنی جوریابی است. نماینده مردم رشت در مجلس دهم که به گواه بسیاری از نظریه پردازان سیاسی، وی  را یکی از ضعیف ترین نمایندگان تاریخ  گیلان تاکنون می دانند. بسیاری از کارشناسان حوزه سیاست بر این باور هستند که او سیاسی نیست و توان انجام کار سیاسی را ندارد. و البته عملکرد چهار ساله اش در مجلس خود گواه این ادعاست.

وی نقش پررنگ و ویژه ای در بسیاری از جلسات مجلس نداشت و شاید بتوان گفت در طی این چهار سال چند بار آن هم اندک و کوتاه، چراغ سبز میکروفونش در مجلس روشن نشد.

خودش به شدت معتقد است که انسان صادقی است و طی این چهار سال صادقانه کار کرده و سیاه نمایی نداشته و همین دو عامل را سبب بخت و اقبال سفید ونگاه اعتماد دوباره مردم  به خود می داند.

در این میان نباید تلاش های تامینی و جعفر زاده را برای رسیدن او به دوران چهار ساله بهارستان دست کم گرفت؛ ولی آنچه که خود او بعنوان نماینده مردم رشت تاکنون از خود برجا گذاشته، قابل تامل است.

حسنی که حتی پاسخگوی تماس ها و پیام های مردم و حتی اصحاب رسانه نبود، اما این روزها و شبها با شدت هر چه تمامتر کمربند همت را محکم تر بسته و در اکثر جلسات مدیران و مردم عادی که طی این چهار سال کمتر او را دیده بودند، شرکت می کند.

حضور در بسیاری از جلسات “هم اندیشی خود ترتیب” داده و یا “دیگران ترتیب داده “شبهه ای دیگر است از جنس غیر صداقت

البته او قانونا هنوز نماینده مردم رشت است و حضوراو در جلسات ادارت و دستگاه های دولتی خیلی هم دور از انتظار نیست اما؛حضور در بسیاری از جلسات “هم اندیشی خود ترتیب” داده و یا “دیگران ترتیب داده “شبهه ای دیگر است از جنس غیر صداقت.

همان صداقتی که او خود را با این عنوان می خواند؛ اما این روزها رنگ باخته و برای رسیدن به خط پایان انتخابات، شتابان  بر آن پا می گذارد.

وی نامزد لیست ائتلاف امید (لیست امید در انتخابات شوراهای شهر و روستا) بود که به مجلس دهم راه یافت. با رد صلاحیت تامینی، نماینده مردم رشت در دوره نهم، وی توانست بر کرسی بهارستان تکیه زند.

وی سه روز قبل انتخابات دور دوم مجلس دهم طی یادداشتی خود را شاگرد جعفرزاده ، نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی معرفی کرد؛ ولی پس از راهیابی به خانه ملت طی چهار سال گذشته تا کنون، بیشترین تنش ها و تقابل ها را با وی در وزارتخانه‌ها ،منطقه آزاد ، هیات‌های ورزشی و مدیران استان داشت و این تغییر موضع ناگهانی و مستمر سبب شد تا از او بعنوان چهره ای که از رای جعفرزاده برای رسیدن به بهارستان استفاده کرده،یاد شود.

حواشی سازی های حسنی در سال ۹۷ با تیتر” من آبی آبی آبی هستم” وارد عرصه جدیدتری شد

ولی او در جواب این گفته ها، اعلام کرد: با برادر خودم هم عهد اخوت نمی‌بندم. وضعیت فعلی شخص برای من مهم است. من برای خودم چهارچوبی دارم که اگر به آن برسم به طرف بگویم و قانع نشود، دیگر برایم مهم نیست و رعایت خیلی چیزها را نمی‌کنم.

اما حواشی سازی های حسنی در سال ۹۷ با تیتر” من آبی آبی آبی هستم” وارد عرصه جدیدتری شد.

وی با این جملات مورد انتقاد طیف گسترده ای از ورزش دوستان گیلانی و خبرنگاران مبنی بر عدم حمایت از سپیدرود رشت و حمایت از استقلال تهران قرار گرفت.

وی در پاسخ به این انتقادها گفت: ورزش را می‌شناسم و رییس هیات کاراته بودم و برای حمایت از تیم سپیدرود وزیر ورزش را به صحن می آورم.

نماینده مردم رشت در مجلس در ادامه با اشاره به اینکه خبرنگاران اغرض شخصی را کنار بگذارند. افزود: این نامه را خودم امضا کردم زیرا یک شخصیت حقیقی هم دارم، هیچ ترسی ندارم. بنده آبی آبی آبی هستم و با افتخار می گویم و از کودکی عاشق استقلال بودم، اینکه به من رای بدهند یا ندهند به خودشان مربوط است.

اگر چه طرح استیضاح وزیر ورزش رقم خورد؛ اما حسنی در شرایطی به انتخابات دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی نزدیک شد که پیش از این و درخصوص حمایتش از باشگاه استقلال رسما اعلام کرده بود: رای دادن مردم به او و به خودشان مربوط است.

مدتی بعد در فضای مجازی و به صورت غیر رسمی تعدادی از ورزش دوستان و ورزشکاران بر این باور بودند که نمایندگان آذری‌زبان و بخصوص نمایندگان آذربایجان شرقی در مقابل پس گرفتن امضای خود از استیضاح وزیر چند بودجه نقدی برای پروژه‌های ورزشی در حوزه انتخابیه خود گرفته‌اند؛ اما نکته عجیب ماجرا در جایی بود که گفته شد حسنی نماینده رشت نیز امضای خود را پس گرفته و در مقابل، خواستار در اختیار گرفتن ریاست هیات کاراته استان گیلان شده است.!

این گفتمان ها و اظهار نظرات و متعاقب آن افزایش تنش ها در هیات کاراته گیلان سبب عزل شبانه رضا رسولی از سوی فدراسیون کاراته که به اعتقاد برخی با فشارهای حسنی، محقق شد.

اما او در این مورد همچنان معتقد است که برای اتمام تبعیض در حمایت هالی مالی از تیم های ورزشی دست به این اقدام زده و صادقانه رفتار کرده است.

مردم به من رای بدهند یا ندهند به خودشان مربوط است

او در مصاحبه ای با تیتر ” من آبی آبی آبی هستم” به نکته دیگری هم مبنی بر اینکه مردم به من رای بدهند یا ندهند به خودشان مربوط است، اشاره کرده بود.

و او هم اکنون همان حسنی است. او همان حسنی است  که دربین مردم، مردمی که رای دادن یا ندادنشان، برایش بی اهمیت بود ، حاضر شده و از شعارها و اهداف انتخاباتیش،سخنرانی می کند.

او می خواهد که مردم او را باور کنند. او “باور مردمی” را می خواهد که خود، باورشان نداشته و ندارد.

مژگان شفاعتی،سردبیر

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.