کد خبر : 79653
تاریخ انتشار : جمعه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۲
-

محمد ابراهیم خلیلی

«تورش کونوس»

«تورش کونوس»
علیرغم میل باطنی و با کمال تاسف، این طور تلقی می شود که : از « آ، کنده، دودی ویر ریزه “. در عین حالی که در مقابل، مطمئنا اعضای‌محترم و متعهد شورای شهر به یقین می دانند که، امر مهم شهردار گزینی برای شهر رشت ، ممکن هست که « دیرا ب، اما دروغا نی به» .

گیلان تایمز:

از قدیم الایام بارها از‌بزرگان خود شنیده ایم که  «سه لنگه خو سه پایا داره» ، در حالی که این روزها خلاف این را شاهدیم. زیرا که اعضای محترم شورای شهر رشت با تصمیمات خود، اساس این قاعده را کلا، کون فیکون کردند و در ادامه، اصطلاحا بر اساس تصمیمات مبتنی بر خرد جمعی خود، گویا بنا دارند تا اثبات کنند که اگر «سه لنگه» ، «چهار ، پنج و شش لنگه» هم بشود، باز هم هیچ کس قادر نه خواهد بود که احتمال ختم این غائله شهردار گزینی را‌ تا پایان دوره، در شورای پنجم شهر رشت، حتی در تصورات خود هم، به سرانجام رسیده بداند.
اما باز هم به نقل از بزرگان مان، بهتر این است که هم اعضای شورای شهر و هم همه ما یادمان باشد که: بااین همه فرضیه و تئوری های که به لحاظ مفاهیم موجود در مدیریت شهری، بدرستی از بیان و گفتار اعضای شورا به گوش می رسد، اما باز‌هم در ادامه روند و روال تصمیم گیری های شورایی، (خصوصا در انتخاب شهردار شهر)، که تاکنون چندان درست هم اتخاذ نشده است، اما از منظر آینده نگری نشانه هایی مشاهده می شود از این سیاق که: همچنان باز هم برای آینده شهر و شهروندان، احتمالا در این مرحله هم، از « آ، آتش، آبی گرمه نی به».
علی ایحال، قطعا برگزیدگان‌ محترم مردم در شورای شهر مطلعند که به لحاظ آن اهتمام والایی که آنان در انتخاب شهردار شهر کرده اند(بنا بر اظهارات خودشان)، اما در میدان واقعیت، باید آذعان کرد که نتوانسته اند نتیجه مطلوب را بدست آورند و متاسفانه تقریبا حدود نیمی از دوره چهارساله شورای دوره پنجم را به شهردار گزینی‌ گذرانده اند و بیش از نیمی از این نیمه دو ساله گذشته هم، شهر رشت یعنی مرکز استان گیلان، بدون شهردار مانده است. در واقع علیرغم شعارها و وعده های‌داده شده، در شهری با قدمت تاریخی رشت و با وجود مردمانی شریف و گرانقدر و با فرهنگ و فرهیخته و با سابقه شهر نشینی از دیر باز و با وجود اعضایی با تجربه و اهل درایت و سیاست و دارای نفوذ سیاسی و اجنماعی، کماکان مدیریت شهری(شورای شهر) ان در انجام اولین و مهمترین وظیفه قانونی خود، به هر دلیلی، موفق عمل نکرده است! ان چنانکه در میان شهروندان رشتی، که برای تمشیت امور شهری خود، پای صندوق آمده و رای قاطع خود را به آنان‌ داده اند، امروز علیرغم میل باطنی و با کمال تاسف، این طور تلقی می شود که : از « آ، کنده، دودی وین ریزه ». در عین حالی که در مقابل، مطمئنا اعضای‌محترم و متعهد شورای شهر به یقین می دانند که، امر مهم شهردار گزینی برای شهر رشت ، ممکن هست که « دیرا ب، اما دروغا نی به» .
بنا بر این در این روزهای سرنوشت ساز برای مردم شهر، و حساس برای اعضای بزرگوار شورا، و قابل تامل در نگاه ذره بینی وزارت خانه مربوطه، و نابسامان از نظر اوضاع جاری در امور مربوط به شهر و شهرداری، چه زیبنده خواهد بود که، مدیریت محترم شهری( شورای شهر) با رویکرد دقیق و مدبرانه، تمام همً خود را بیشتر از گذشته معطوف به «قاعده» کند تا « حاشیه» و برای بهترین تصمیم در آخرین مرتبه تصمیم گیری برای امر مهم شهردار گزینی، و به عنوان انجام هر جند دیر هنگام اولین وظیفه اصلی اعضای شورای شهر، بنا به تاکید قانون شوراها.(که متاسفانه تا کنون به تاخیر افتاده است)،شهردار شایسته ای، متناسب با شان شخیص مردم شریف رشت و در خور نام و جایگاه رشت جان، انتخاب نماید، تا کرسی خالی شهردار در شهر رشت، بیش از این معطل تصمیم دیر هنگام اعضای شورا نماند ! . و البته اگر احیانا بنای تصمیم سازی بر همان روال سابق، جاری باشد، آن چتانکه تا کنون گذشته است ، پس جدا باید عزیزان شورا توجه داشته باشند که: در نهایت « تورش کونوس به دار نا ما نه» . اما شرمندگی …، با کمال شرمندگی، به «اشان مانه » !

 

گیلان تایمز: انتشار مطالب خبری و یادداشت های دریافتی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.