کد خبر : 83904
تاریخ انتشار : جمعه ۱۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱:۴۳
-

غزل لطفی/ سردبیر پایگاه خبری رسا گیل

تعدد رسانه های کاغذی و مجازی استان گیلان، کاملا مشهود است

تعدد رسانه های کاغذی و مجازی استان گیلان، کاملا مشهود است

گیلان تایمز: مدتی است که گیلان و لاهیجان زیبا را برای زندگی انتخاب کرده ام و از این موضوع بسیار خوشحالم.خوشبختانه فعالیت رسانه ای در این استان بسیار گسترده است و من اینجا اصلا احساس غریبی نکردم. پویایی رسانه ای در استان گیلان از تعدد رسانه های کاغذی و مجازی کاملا مشهود است. رسانه هایی

گیلان تایمز:

مدتی است که گیلان و لاهیجان زیبا را برای زندگی انتخاب کرده ام و از این موضوع بسیار خوشحالم.خوشبختانه فعالیت رسانه ای در این استان بسیار گسترده است و من اینجا اصلا احساس غریبی نکردم.
پویایی رسانه ای در استان گیلان از تعدد رسانه های کاغذی و مجازی کاملا مشهود است. رسانه هایی که به واقع بازوان توانمند مسوولین هستند و در انتشار اخبار امانتداری را رعایت می کنند.
مسوولین نیز با اعتماد کامل اخبار را در اختیارشان قرار می دهند و این اعتماد بوجود نیامده مگر در سایه انتشار اخبار بدون قضاوتهای شخصی و چاشنی تخریب.
من و همه همکارانم در هر لحظه با خودمان تکرار می کنیم :
قلم مقدس است و مشقی که با آن نوشته می شود به ذات پاک است؛ پس بدون غلط گویی یا قضاوتهای شخصی بنویسیم.
حواسمان هست که اعتبار رسانه در دستان ماست با خبری که منتشر می کنیم.در دنیای امروز تقریبا همه مردم به نوعی خبر رسان هستند و با یک گوشی هوشمند و تعداد زیادی اپلیکیشن که در اختیار دارند هر خبری را منتشر می کنند اما خبرنگار حرفه ای اول اخبار صحیح را از ناصحیح تمییز می دهد و بعد نسبت به انتشار آن اقدام می کند .
و اینجاست که تفاوت خبرنگار و خبر رسان مشخص می شود !
خبرنگار آیینه تمام نمای حرفها و خواسته مردم است و باید آنها را به گوش مسوولین برساند و از طرفی هم خدمات خدمتگزاران را ببیند و برای اطلاع عموم منتشر نماید.و در این میان عدالت را نیز رعایت کند ودر سایه همین رفتار حرفه ای احترام و اعتبار شغلی خود را بدست بیاورد.
تاثیر حضور خبرنگاران در دنیای امروز غیر قابل انکار است،با نگاهی به حوادثی نظیر زلزله بم یا رودبار و یا همین سیل اخیر هر چقدر حضور خبرنگاران پر رنگتر بوده، نوع اطلاع رسانی از مشکلات و خواسته های مردم هم دقیقتر بوده و در نهایت مسئولین هدفمندتر خدمت رسانی کرده اند.
امروزه خبرنگاران چشمهای بینای جامعه هستند. مشکلات و معضلات را می بیند و به مسوولین منتقل می کنند و حتی در راه حل جامعه آرامتر چالشهای اجتماعی تلاش می کنند و همچنین بین مردم و مسوولین تعامل برقرار می کنند
هر چه این تعامل بیشتر باشد،آرامش بیشتری در جامعه خواهیم داشت .
به امید محکم تر شد این پل ارتباطی در جامعه امروز.
گیلان تایمز: انتشار مطالب خبری و یادداشت های دریافتی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.