کد خبر : 63753
تاریخ انتشار : شنبه ۹ دی ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۸
-

به بهانه وقوع تجمعات در شهرهای مختلف؛ لطفا اگر ایرادی ندارد، مسئولین رسانه ملی را بیدار کنید

به بهانه وقوع تجمعات در شهرهای مختلف؛ لطفا اگر ایرادی ندارد، مسئولین رسانه ملی را بیدار کنید

گیلان تایمز: حوادث روزهای پنجشنبه و جمعه جاری در برخی از شهرهای کشورمان بی توجه به علل و ریشه های آنها، به طور کامل فضای_مجازی کشورمان یا به قولی مجازستان ایرانی را تحت الشعاع خود قرار داد. تقریبا اکثر رسانه های بین المللی نیز به شکل گسترده، هریک از منظر و دیدگاه خود به آن

گیلان تایمز:

حوادث روزهای پنجشنبه و جمعه جاری در برخی از شهرهای کشورمان بی توجه به علل و ریشه های آنها، به طور کامل فضای_مجازی کشورمان یا به قولی مجازستان ایرانی را تحت الشعاع خود قرار داد. تقریبا اکثر رسانه های بین المللی نیز به شکل گسترده، هریک از منظر و دیدگاه خود به آن پرداختند.

اما در این میان، رسانه_ملی و دریغ از حتی یک خط، حتی به اندازه یک زیرنویس که به این حوادث بپردازد.

انگار نه انگار که چند شهر بزرگ کشور درگیر موضوعی شده اند با ارزش های خبری فراوان و انگار نه انگار که همین رسانه ملی تجربیات تلخ فراوان اینچنینی از سکوت و انفعال چه در سال ۱۳۷۱ و چه در سال ۱۳۷۴ و چه در روزهای پس از انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۸۸ داشته است.

سکوت و دیگر هیچ؟!
لابد این طور مصلحت است دیگر؟!

ولی این طور نیست. این سکوت، نه مصلحت، که جهالتی نابخشودنی است.

سکوت و انفعال رسانه ملی در قبال چنین حوادثی یک اشتباه راهبردی خطرناک است که جبرانش به همین سادگی نیست. سکوت منفعلانه رسانه ملی، فضا را در اختیار رسانه های معاند خارج نشین و شبکه های تلویزیونی آن ور آبی قرار می دهد و آنها را یکه تاز و میدان دار حادثه می کند.

بی شک سپردن جهت دهی مسیر حرکت افکار عمومی آن هم در حوادث حساس اینچنینی که مردم تشنه اطلاعات و اخبار تازه اند، اگر خیانت نباشد، قطعا گناهی است که بزرگی اش کمتر از آن نیست.

مسئولین محترم رسانه ملی باید بپذیرند — حتی اگر ناخوشایندشان باشد — که ماه های پایانی سال ۱۳۹۶ را سپری می کنیم و نه روزهای دهه شصت و سالهای میانی دهه هفتاد را، و البته در این روزها، فهم قدرت_رسانه، آن هم رسانه های تعاملی امروزی، کار چندان سختی نیست و نیاز به مدارک پرطمطراق دهان پرکن دانشگاهی آنچنانی ندارد.

اینکه هدایت و جهت دهی افکار عمومی را به دست چندجوجه رسانه ای خارج نشین و فراری بدهیم، شاهکار بزرگی است که البته جز از متولیان و مدیران رسانه ملی برنمی آید.

مباد که روزی فریاد بزنیم رونالدو و مسی رو ولش کن، …

گیلان آنلاین

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.