کد خبر : 45625
تاریخ انتشار : پنج شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۷
-

برهم زدن تعاریف رأی آوری در عصر کنونی در شورای شهر توسط پاکبان رشتی/ محمدحسن علیپور

برهم زدن تعاریف رأی آوری در عصر کنونی در شورای شهر توسط پاکبان رشتی/ محمدحسن علیپور

گیلان تایمز: رأی آوری در شورای شهر تعریف خاصی دارد و کسانی می توانند این موفقیت را نصیب خود نمایند که بتوانند تمکن مالی، روابط عمومی بالا، جمع کننده دوستان و علم و اطلاع کافی در امور شهری داشته باشند. در چنین شرایطی که همگان عنوان می کنند کسانی می توانند به شورای شهر راه

گیلان تایمز:

رأی آوری در شورای شهر تعریف خاصی دارد و کسانی می توانند این موفقیت را نصیب خود نمایند که بتوانند تمکن مالی، روابط عمومی بالا، جمع کننده دوستان و علم و اطلاع کافی در امور شهری داشته باشند.

در چنین شرایطی که همگان عنوان می کنند کسانی می توانند به شورای شهر راه یابند که هزینه زیادی را متحمل شوند و به‌طور قدر سلم یکی از فاکتورها این است که ستاد انتخابات آن‌ها باید در بهترین نقطه شهر انتخاب شود و همچنین بتوانند تبلیغات وسیعی در سطح شهر انجام دهند اما ناگاه می بینیم یک پاکبان نه در یک شهر کوچک که عموماً رأی آوری بر اساس تحریک احساسات قومی قبیله‌ای انجام می پذیرد بلکه در یک کلان شهر بالای ۱۷ هزار رأی می آورد و تمام معدلات و تعاریف بالا را بهم می زند و فکرها و اندیشه ها را وادار می کند تا دلایل این موفقیت را بیان کند و هر کس به ذم خود نگارشی در این خصوص تدوین می نماید. این رویه، ورود به شورای شهر را تغییر می دهد و طیفی از طبقه کارگر در شورا شهر حضور می باید این در حالیست که اگر از مردم پرسیده شود شورا شهر باید چه ویژگی داشته باشد اکثراً تخصص را ملاک اصلی عنوان می کنند.

هرچند علی پور از قشر تحصیل کرده جامعه به شمار می رود اما کسی به تحصیلات او نگاه نمی کند همگان او را نماینده طبقه کارگری می دانند. راه‌یابی یک پاکبان به شورا می تواند این معانی را داشته باشد که اگر آدم خود باشد و عوض نشود در هر قشر باشد مورد پذیرش مردم خواهد بود.

غلامحسین علی پور با لباس کارگری عکس انتخابات می اندازد او نماینده قشر ضعیف جامعه هست او یک مستأجر است او خیلی حرف ها برای گفتن دارد این در حالی است که قدر سلم نفرات یافته به شورای حداقل از جامعه متوسط به شمار می روند مردم همواره انتظار دارند شوراها را از بخش های مختلف یک شهر انتخاب شوند و همانطوریکه گفته شد این‌ها مطمینا از دهک ضعیف جامعه نیست اما اینجا ماجرا فرق کرده.

حال سؤال این است که یک شورا علاوه بر اینکه باید حرف دل جامعه را بزند و از طیف مردم باشد باید چه ویژگی داشته باشد. قدر سلم یکی از این ویژگی های مردم ایران این است که سیاسی هستند. علی پور عنوان می کند دو حزب اصولگرا و اصلاح طلب به من پیشنهاد دادند که به آن‌ها ملحق شوم اما نپذیرفتم قطعاً این بدان معنی نیست که ایشان از سیاست چیزی نمی داند.

عدم حضور او در دسته های سیاسی تعریف دیگری پیدا می کند او نمی خواست قدرت رأی آوری خود را وابسته به جناح سیاسی بداند بلکه می خواست آنچه که هست را نشان دهد. او سال هاست که به مردم خدمت کرده و خادم مردم بوده چه بسیار سحرگاهان او کوچه ها را جارو کرده در حالی که مردم خواب بودند حال او آمده است تا ببیند دیدگاه مردم نسبت به خادمشان چیست؟ نه در لباس کت و شلواری و کروات بلکه درهمان لباس خدمت. اما آنچه در آینده درباره آن صحبت خواهم نمود این است که او در مقابل دیگر اعضای شورا شهرکه وابسته به جناح سیاسی هستند و خود را شریک تصمیم گیری ها و شورای شهر می دانند چه کار خواهد کرد عکس العمل و تشخیص ایشان چگونه است آیا تصمیم ساز و تصمیم گیر خواهد بود همه اینها را باید در آینده در مورد آن صحبت کرد.

راهیابی او یادآور شعارها و حرکات اوایل انقلاب است سلامت و صداقت . اما یک چیزی که نباید آن را نادیده گرفت این است که بکارگیری این روش در جمعیت جذب آرای مردم نشانگر هنر و هوش اوست که ایشان از آن بهره برد. همای گیلان برای ایشان آرزوی توفیق دارد.

*مدیرمسئول همای گیلان

گیلان تایمز: انتشار مطالب خبری و یادداشت های دریافتی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.