کد خبر : 89998
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۸ - ۰:۱۲
-

علیرضاقانع /مدیرارتباطات و امور بین الملل شهرداری رشت

اگر می خواهیم شهرمان پیشرفت کند!

اگر می خواهیم شهرمان پیشرفت کند!

گیلان تایمز: نوع نگاه انسان به موضوعات، مسیر و راه او را مشخص می کند. اگر نگاه و زاویه دید، افق های دورتری را مد نظر داشته باشد به یقین راه های طولانی و دشوار را هم می تواند با هدفمندی و برنامه مبتنی بر هدف طی کند اما اگر بخواهد به جای چشم دوختن

گیلان تایمز:
نوع نگاه انسان به موضوعات، مسیر و راه او را مشخص می کند. اگر نگاه و زاویه دید، افق های دورتری را مد نظر داشته باشد به یقین راه های طولانی و دشوار را هم می تواند با هدفمندی و برنامه مبتنی بر هدف طی کند اما اگر بخواهد به جای چشم دوختن به دوردستها تنها جلوی پای خود را ببیند، بدون شک از طی راه های بلند باز می ماند.

هر یک از ما اگر می خواهیم شهرمان از شرایط کنونی اش به درجه ای بالاتر از پیشرفت، توسعه و آبادانی برسد، باید به عنوان شهروندی مسئولیت پذیر، نگاهمان به افق های دورتر باشد و با احساس وظیفه در قبال شهر خود با مدیریت شهری همراه و همگام شویم.

اگر می خواهیم اقتصاد، معیشت، زیبایی و توسعه شهرمان بهبود یابد، راهکار اساسی همراهی با مدیریت شهری و جلب و جذب مشارکتهای اجتماعی است.

آشکارا مشخص است که مدیریت شهری بدون حمایت شهروندان و یا مشارکت آنها در برنامه های مختلف، سخت است که بتواند در انجام تصمیمات خرد و کلان برای شهر موفق و سربلند باشد.

بیاییم از همین امروز به جای اینکه تصویری نازیبا از شهرمان برای دیگران ترسیم کنیم و تنها نیمه خالی لیوان را ببینیم، تلاشمان را افزونتر نماییم تا زیباییهای شهرمان را به همگان نشان دهیم و به اصطلاح به نیمه پر لیوان توجه داشته باشیم.

بدون تردید هر شهر حتی شهرهای توسعه یافته هم نقاط تاریک و مبهم بسیار دارند که انگشت گذاشتن روی نازیباییها، آنها را از مسیر و هدف دور می کند و نمی تواند کمکی برای برون رفت از مشکلات باشد. بیاییم از همین امروز نگاهمان را عمق و وسعت دهیم و برای پیشرفت شهرمان، افزایش مشارکتهای اجتماعی، جذب سرمایه گذار، جلب گردشگر و اجرای برنامه های توسعه ای با مدیریت شهری همگام شویم قطعاً اثر و بازخورد این‌ نگاه مثبت را هم در زندگی خود، احساس خواهیم کرد.

گیلان تایمز: انتشار مطالب خبری و یادداشت های دریافتی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.