کد خبر : 110862
تاریخ انتشار : شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۶
-

نقی هدایتی

اگر زباغ رعیت ملک خورد سیبی؟

اگر زباغ رعیت ملک خورد سیبی؟
.

گیلان تایمز:

انتصابات اخیر در ادارات کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی و ورزش و جوانان که بر اساس مناسبات رانتی انجام شده ، مرا به یاد داستان شیخ اجل سعدی شیراز افکند که می فرماید:
آورده‌اند که انوشیروان عادل را در شکارگاهی صید کباب کردند و نمک نبود غلامی به روستا رفت تا نمک آرد نوشیروان گفت نمک به قیمت بستان تا رسمی نشود و ده خراب نگردد گفتند از این قدر چه خلل آید گفت بنیاد ظلم در جهان اوّل اندکی بوده است هر که آمد بر او مزیدی کرده تا بدین غایت رسیده
اگر ز باغ رعیت ملک خورد سیبی
بر آورند غلامان او درخت از بیخ

به پنج بیضه که سلطان ستم روا دارد
زنند لشکریانش هزار مرغ به سیخ
گلستان سعدی–در سیرت پادشاهان
۱- بدون هیچ تردیدی انتصاب مدیرکل میراث فرهنگی، گردش گری و صنایع دستی استان که پنج سال سابقه کار و تجربه مدیریتی نداشته است وهیچ شناختی از بخش حساس و فرابخشی میراث ندارد ، با فشار و نفوذ دکتر نوبخت انجام شده است .
بدیهی است وقتی چنین انتصاب غیراستانداردی در راس حساس ترین نهاد فرهنگی استان صورت پذیرد ، مدیرکل ورزش و جوانان استان به خود حق می دهد یک قهرمان ورزشی را که هیچ شناختی از سازمان ملی جوانان ندارد و سمن ها را نمی شناسد
و تنها کارمند ساده اداره ورزش و جوانان بوده و حتی یک روز هم کار اداری واجرایی درامور سازمان جوانان نکرده به سمت معاون امور جوانان بگمارد.
آیا فردی که هیچ گونه سابقه ای ندارد می تواند درحوزه ای فعالیت نماید که ماموریت اصلی آن معاونت سازماندهی قشر عظیم جوانان است؟
۲- این روزها تغییرات مدیریتی در گیلان با شتاب و پنهانکاری انجام می گیرد . گویی تعمدی وجود دارد تا قبل از این که مجلس یازدهم رسما شکل بگیرد افرادی که مد نظرند جا به جا شوند و نهاد ناظر مجلس در برابر عمل انجام شده قرار گیرد
۳- سازمان عریض و طویل امور اداری و استخدامی چه می کند؟ چرا وزارتخانه ها زیربار چنین انتصاباتی می روند ؟ شایسته سالاری چه جایگاهی در نظام اداری دارد؟ آیا این نوع انتصابات با منظومه فکری و سنت رفتاری رهبر فرزانه انقلاب اسلامی سازگار است؟ چرا نیروهایی که دولت سال ها برای آنها هزینه کرده مورد توجه قرار نمی گیرند و چه زمانی باید ارتقاپیدا کنند؟ دلیل ارتقا نیروهای ناکارآمد و ضعیف در سیستم مدیریتی چیست ؟
۴- این گونه به نظر می رسد که این انتصابات نوعی رفتار پیشگیرانه برای تحمیل نیروهای وابسته به بعضی از آقایان ذی نفوذ است و احتمالا حتی استاندارمحترم گیلان هم در جریان این انتصابات نیست !!!!!با این نوع مدیریت قرار است گیلان پیشرفت کند؟ چگونه می توان با مدیران ضعیف و بی تجربه به پیشرفت رسید ؟ چرا نگرانی نماینده محترم ولی فقیه و نمایندگان محترم منتخب گیلان به افکار عمومی منعکس نمی شود.

گیلان تایمز: انتشار مطالب خبری و یادداشت های دریافتی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.