کد خبر : 71024
تاریخ انتشار : یکشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۷ - ۲۱:۰۹
-

اهمیت شفاف سازی نحوه هزینه کرد بودجه بیماران سرطانی گیلان

اهمیت شفاف سازی نحوه هزینه کرد بودجه بیماران سرطانی گیلان

گیلان تایمز: پیش از این در چندین نوبت به اختصاص اعتبار شصت و دو میلیارد ریالی وزارت بهداشت در تاریخ ۱۷/ ۹/ ۹۳ جهت توسعه و استانداردسازی بخش های سرپایی درمان بیماران سرطانی و ایجاد مراکز غربالگری سرطان در شهرهای رشت، لاهیجان و انزلی اشاره شد. بودجه ای که از سوی مسئولین وقت دانشگاه علوم

گیلان تایمز:

پیش از این در چندین نوبت به اختصاص اعتبار شصت و دو میلیارد ریالی وزارت بهداشت در تاریخ ۱۷/ ۹/ ۹۳ جهت توسعه و استانداردسازی بخش های سرپایی درمان بیماران سرطانی و ایجاد مراکز غربالگری سرطان در شهرهای رشت، لاهیجان و انزلی اشاره شد. بودجه ای که از سوی مسئولین وقت دانشگاه علوم پزشکی گیلان به ریاست انوش برزیگر تغییر ردیف پیدا کرد و موجب تضییع حق بیماران سرطانی شد.

از آن جایی که وجود مراکز غربالگری می تواند با تشخیص زودرس انواع سرطان ها موجب درمان به موقع و افزایش طول عمر بیماران گردد، هنوز معلوم نیست که رییس وقت دانشگاه این بودجه را در چه زمینه ای هزینه کرده است؟! بودجه اولیه ای که بنا بود به دنبال آن تجهیزات مدرن و گرانقیمت تشخیصی نیز به صورت رایگان در اختیار این دانشگاه قرار گیرد اما با آن اقدام عجیب مسئولین وقت گیلان، کل پروژه مسکوت ماند و موجب دلخوری و شگفتی شدید مسئولین معاونت درمان وزارت بهداشت شد تا گیلان همچنان در این زمینه عقب بماند.

پایمال شدن حق مردم گیلان در این زمینه بسیار مهم و حیاتی در حالی صورت گرفته که برزیگر همواره خود را حامی و دلسوز مردم معرفی می کند.

اقداماتی از این دست در دوره برزیگر موجب شد تا صدور عجیب و غریب ده ها حکم مشاور برای رییس دانشگاه هم نتواند دانشگاه را از بحران مدیریتی خارج نماید تا وزارت بهداشت پس از تحمل دو سال بحرانی در گیلان مجبور به عزل وی گردد.

در حال حاضر این سئوال مطرح می گردد که دکتر برزیگر چه پاسخی برای اتفاقات عجیب دوره مدیریتی خود از جمله بودجه سرطانی ها دارد؟ و آیا بالاخره از مردم بابت تضییع حق آنها عذرخواهی کرد یا همچنان از دوره مدیریت خود به نیکی یاد خواهد کرد؟! و افتتاح چندین بیمارستان در گیلان در زمان خود را که بخش عمده آنها در دوره قبل از او پیشرفت بالای ۹۰ درصدی داشته اند را به نام خود خواهد زد!

عدم پاسخگویی برزیگر در خصوص ده ها سئوال بی پاسخ از دوره مسئولیت اش در دانشگاه در شرایطی است که وی هر از چند گاهی به خود اجازه می دهد تا به زعم خود از جایگاه یک مصلح و دلسوز برای دانشگاه خط و نشان هم بکشد!!!

پیش از این یکی از نمایندگان خبر از احتمال انجام تحقیق و تفحص رسمی از دوره ریاست برزیگر بر دانشگاه علوم پزشکی گیلان داده بود که در صورت تحقق آن، پاسخ بسیاری از مسایل از جمله انتصاب پسران برزیگر و ریاست کوتاه مدت و بحث برانگیز یکی از آنها در بیمارستان شفت روشن خواهد شد.

برزیگر که در انتخابات نظام پزشکی رشت با مشارکت بسیار پایین پزشکان و عدم کاندیداتوری بسیاری از شخصیت های برجسته پزشکی استان، مجددا و البته با کاهش رای قابل توجه نسبت به دوره ی قبل از آن به عضویت هیئت مدیره نظام پزشکی رشت درآمد، باید بداند که او به عنوان عضو این مجموعه باید بیش از دیگران در حفظ شان و منزلت صنف پزشکی بکوشد و از ادعاهای عجیبی همچون بنیانگذاری بیمارستان حشمت دست بردارد. بیمارستانی که حتی در دوره تبدیل شدن به مرکز تک تخصصی قلب نیز، برزیگر ریاست آن را بر عهده نداشت و از سویی پیش از فارغ التحصیلی او در رشته قلب، سه متخصص قلب دیگر در این مرکز مشغول طبابت بودند!

اما مهمتر از نقش نداشته ی برزیگر در تاسیس بیمارستان حشمت رشت، بررسی نقش وی در اقدامات تبعیض آمیز سال های اخیر در این بیمارستان است که به شدت موجب کاهش انگیزه دانشجویان پزشکی و نخبگان علمی شده و در آینده به تحلیل آن خواهیم پرداخت.

گیلان آنلاین

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.