کد خبر : 45117
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۷:۰۹
-

اختصاصی/ نگاهی اجمالی بر کاندیداهای شاخص زن شورای شهر رشت

اختصاصی/ نگاهی اجمالی بر کاندیداهای شاخص زن شورای شهر رشت

گیلان تایمز:   فاطمه شیرزاد: وی عضو شورای شهر رشت بوده و بهتر بگوئیم بانوی جنجالی شورای چهارم چون باعث بلند شدن سر و صداهای زیادی از خانه میرزا شده بود. شهردار رشت بسیار علاقه دارد که شیرزاد رای بیاورد زیرا از حامیان اصلی شهردار بوده است. چند نمونه از مسائلی که شیرزاد با آن

گیلان تایمز:

 

فاطمه شیرزاد:


وی عضو شورای شهر رشت بوده و بهتر بگوئیم بانوی جنجالی شورای چهارم چون باعث بلند شدن سر و صداهای زیادی از خانه میرزا شده بود. شهردار رشت بسیار علاقه دارد که شیرزاد رای بیاورد زیرا از حامیان اصلی شهردار بوده است.
چند نمونه از مسائلی که شیرزاد با آن در دوره چهارم شورا مواجه بوده بیان می کنیم: در بدو ورود وی به شورا انتقادات زیادی درباره نداشتن سابقه اجرایی و عدم توانمندی به او شد که استنباط می شود درست بوده، توهین شیرزاد به آتشنشانان در مهر ۹۴ هنگامی که وی را به نمایندگی شورا در این سازمان منصوب کردند، هزینه ۳۰۰ میلیونی برای ترمیم و منزلش توسط یکی از پیمانکاران شهرداری، انتخاب پسر جوان و بی تجربه اش به عنوان مشاور فرماندار، توهین وی به عکاس و خبرنگار یک سایت خبری در مرداد ۹۴ و بسیاری موارد دیگر که از بیان آن پرهیز می کنیم.

 

فرانک پیشگر:


وی دانشجوی دکترای محیط زیست است و شخصیت بسیار ساکت و کم اثری در شورای شهر داشت و غیبت های نسبتا زیادش در شورا بر کم اثر بودنش افزود. در مراجعات مردمی فقط برخی افراد خاص می توانستند با وی دیدار کنند.
با رای آوردن پیشگر چون تخصص در محیط زیست دارد احساس می شد بسیاری از نگرانی های محیط زیستی رفع شود اما در موضوع آلودگی رودخانه های رشت و معضل سنبل آبی تالاب عینک فوق العاده بی تفاوت بوده و سکوت کرد. پیشگر درباره قطع درختان (۵۰ درخت) در پروژه شهید رجایی سکوت اختیار کرد و در پروژه بی آر تی درباره قطع درختان ابراز نگرانی کرد یعنی دو موضع متفاوت در موضوعی مشترک و آنگونه که از صحبت های وی استنباط می شده تقدم و تاخر در قطع درختان و یا هر موضوع دیگری دغدغه او شده نه قطع درختان. شیرزاد در یکی از نشست های خبری خود اعلام کرد: اهمال گری پیشگر باعث عقب افتادن طرح دوفوریتی سراوان شده است.

 

هلن حقدوست:


وی در دوره گذشته نیز کاندیدای انتخابات شورای شهر رشت بوده است اما انصراف داد. وی دارای مدرک کارشناسی ارشد گردشگری می باشد. در چند روز گذشته حقدوست خبرساز بوده است و یکی از اعضای فعلی شورای شهر از موضوع مهمی پرده برداشت و اعلام کرد که شهردار رشت در تقویم های رومیزی صفحه ای را به خانم حقدوست اختصاص داده و چنین وانمود کرده که این تقویم های از سوی ایشان داده شده است. حقدوست از حامیان شهردار محسوب میشود و با این رویکرد استنباط می شود که وی یکی از افراد لیست حمایتی شهردار باشد.

 

زینب فلکدوست:


وی مشاور بانوان و امور ایثارگران شهرداری رشت است. کلیه انتصابات برای این شخص با هیاهو مواجه بوده است. فلکدوست هنگامی که با سفارش یکی از افراد بانفوذ و با حکم خلیلی به عنوان رئیس کارگزینی شهرداری رشت منصوب شد اعتراضات زیادی به همراه داشت چون از نظر تحصیلات و سابقه قابل قیاس با دیگر گزینه های مطرح شده نبود و دارای مدرک فوق دیپلم رشته نرم افزار بوده است. پس از شهردار شدن ثابت قدم از پستش برکنار شد که اعتراض فرزندان شهید و ایثارگر و برخی اعضای شورا را به همراه داشت در نهایت ثابت قدم مجبور شد وی را به معاونت اجرایی سازمان میادین میوه و تربار منصوب کند و سپس به عنوان مشاور بانوان و امور ایثارگران شهرداری رشت منصوب گردید.

 

خدیجه گلین مقدم:


گلین مقدم رئیس دانشگاه فرهنگیان بنت الهدی صدر رشت می باشد. وی مازندرانی است و حدود ۳ سال است که به گیلان آمده و در انتخابات مجلس شورای اسلامی در سال ۹۴ از حوزه رامسر ثبت نام کرد. گلین مقدم دارای مدرک دکتری جغرافیا و برنامه ریزی روستایی است.
ریاست وی در دانشگاه فرهنگیان با حواشی زیادی همراه بوده است: حواشی تدفین شهدا در پردیس فرهنگیان، همایش مختلط تربیت بدنی مدارس به همراه رقص دانش آموزان دختر و اعتصاب غذای دانشجویان بخاطر مشکلات تغذیه و بهداشت و خوابگاه. در میان این حاشیه ها در حالی که دانشجویان انتظار داشتند مسئولان دانشگاه فرهنگیان از اعضای هیئت علمی دانشگاه و مدیران بومی استفاده کنند انتصاب گلین مقدم که از اعضای هیئت علمی دانشگاه نیست یک سال دیگر تمدید شد. باید دید مردم شهر رشت یک غیربومی که متعلق به یک استان دیگر است و در گیلان چنین کارنامه ای دارد به عنوان عضو شورا به او رای اعتماد خواهند داد.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.