کد خبر : 65607
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۴
-

اختصاصی/ نگاهی اجمالی بر کاندیداهای احتمالی اصولگرای انتخابات نمایندگی مجلس رشت

اختصاصی/ نگاهی اجمالی بر کاندیداهای احتمالی اصولگرای انتخابات نمایندگی مجلس رشت

گیلان تایمز: هر چه به انتخابات مجلس نزدیکتر می شویم، گزینه هایی که به عنوان کاندیداهای احتمالی در انتخابات مطرح می شود محتملتر است. در این گزارش شخصیت های اصولگرایی را که احتمال شرکت آنها در انتخابات مجلس بیش از دیگران است را معرفی کردیم و در گزارش دیگری گزینه های احتمالی اصلاح طلبان را

گیلان تایمز:

هر چه به انتخابات مجلس نزدیکتر می شویم، گزینه هایی که به عنوان کاندیداهای احتمالی در انتخابات مطرح می شود محتملتر است. در این گزارش شخصیت های اصولگرایی را که احتمال شرکت آنها در انتخابات مجلس بیش از دیگران است را معرفی کردیم و در گزارش دیگری گزینه های احتمالی اصلاح طلبان را معرفی خواهیم کرد:

 

جبار کوچکی نژاد:

نماینده سه دوره مجلس شورای اسلامی؛ که قصد دارد همانند نوبخت چهار دوره ای در مجلس حضور داشته باشد. کوچکی نژاد در حال حاضر عضو کمیسیون آموزش و رئیس فراکسیون گردشگری در مجلس شورای اسلامی می باشد. وی در حال حاضر تنها نماینده اصولگرای رشت می باشد که با حضور در انتخابات به احتمال زیاد مجددا در لیست اصولگرایی قرار خواهد گرفت.

نظرعلی علیزاده:

دبیر جبهه مردمی نیروهای انقلاب (جمنا) که مورد تایید بسیاری از جریان های اصولگرا است. ایشان در دوره گذشته برای ایجاد اتحاد در بین اصولگرایان در انتخابات نام نویسی نکردند؛ اما در دوره ی هشتم که وی  کاندیدای نمایندگی مجلس بوده و با اینکه اولین دوره شرکتش در انتخابات بوده توانست به دور دوم راه پیدا کند. البته سردار در این دوره هم شانس بسیار زیادی برای بدست آوردن کرسی مجلس خواهد داشت و شرکت نکردن سردار آقازاده در این دوره انتخابات شانس ایشان را برای ورود به بهارستان بسیار بیشتر می کند.

کیهان هاشم نیا:

استاندار اسبق گیلان و مورد تایید جریان اصولگرایی می باشد. وی مدتها مدیرکل بنیاد شهید استان گیلان بوده است و در این دوره شنیده ها حاکی از حضور وی برای انتخابات مجلس می باشد. حضور هاشم نیا در انتخابات بسیاری از معادلات کاندیداها را به هم می زند چون در صورت ورود هاشم نیا به انتخابات احتمال قرار گرفتن نام وی در لیست اصولگرایی بسیار است و از بدنه اجتماعی و تشکیلاتی مناسبی برخوردار می باشد.

 

سید علی آقازاده:

در دوره هشتم نماینده مجلس بوده و در دو دوره گذشته با وجود رفتن به دور دوم موفق نشد مجددا به بهارستان راه پیدا کند تا کوچکی نژاد به عنوان تنها نماینده اصولگرای رشت وارد مجلس شود. وی در دوره گذشته تنها هزار رای برای ورود به بهارستان نیاز داشت. پررنگتر شدن حضور سردار در بسیاری از مراسمات و جلسات اصولگرایی نشانی از حضور دوباره ایشان در انتخابات مجلس است تا بتواند دوباره به مجلس راه یابد.

ولی الله عظمتی:

فرماندار سابق رشت که در دوره گذشته انتخابات مجلس توانست به دور دوم راه پیدا کند اما در دور دوم با رای بسیار پایینی از راه یافتن به مجلس باز ماند. در این دوره نیز حضور ایشان در انتخابات تقریبا حتمی است.عظمتی امیدوار بود که با انتخاب مسعود کاظمی به عنوان شهردار رشت به یک پایگاه استراتژیک دست یابد که این چنین نشد؛ وی قصد دارد با توجه به ارتباطاتی که در دوره فرمانداری برای وی وجود داشته بتواند از طریق بخش ها برای ورود به مجلس راه خود را هموار سازد.

مظفر نامدار:

دکتر نامدار در دوره های مختلفی کاندیدای انتخابات مجلس بوده اما هرگز موفق به راهیابی به مجلس نشده اما در تمامی دوره ها به عنوان یکی از گزینه های اصلی اصولگرایی مطرح بوده اند در دوره گذشته هم بسیاری اعتقاد داشتند که باید نام وی در لیست متحد اصولگرایان قرار می گرفت که عظمتی جای وی را در این لیست گرفت، البته نامدار اعلام کرده که پایبند به هیچ لیستی نمی باشد.

سید امیرحسین علوی:

رئیس شورای شهر رشت که عضو شورای چهارم نیز بوده است. شنیده های موثقی درباره علوی به گوش می رسد که وی به احتمال قطع به یقین در انتخابات مجلس شرکت خواهد کرد و حضور وی در بخش ها و تشکیل کارگروه هایی علل الخصوص در بخش ها بر این مسئله صحه می گذارد. علوی در انتخابات شورای شهر رشت با اینکه نتوانست در لیست اصولگرایان قرار بگیرد آرای قابل توجه ای کسب نمود.

 

محمد جلوه:

معلمی آرام که همیشه در انتخابات مجلس پایبند به لیست اصولگرایان و علل الخصوص حزب موتلفه بوده است، و هم چنین در تمام دوره ها حضور یا عدم حضور ایشان در انتخابات تا آخرین روزهای نام نویسی در هاله ای از ابهام بوده است. امید است که ایشان در انتخابات این دوره مجلس مانند سایر دوره ها پایبند به لیست باشند.

 

محمدحسن عاقل منش:

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر رشت که پیش از این سابقه ریاست در شورای دوم و نایب رئیس شورای جنجالی سوم رشت بوده؛ و شنیده ها حاکیست که اینبار قصد دارد خود را در انتخابات مجلس بیازماید. عاقل منش این روزها در هیئت های ورزشی علل الخصوص هیئت فوتبال رفت و آمد دارد و با توجه به اینکه وی قصد حضور در انتخابات را دارد این مسئله نمی تواند جز ساختن یک پایگاه رای برای خودش معنی دیگری داشته باشد تا همچنان ورزش سیاست زده گیلان باز هم ملعبه دست سیاستمداران قرار بگیرد.

 

حجت جذب:

نایب رئیس شورای شهر رشت که در شورای چهارم پس از خروج جمالی از شورا توانست وارد خانه میرزا شود. جذب عضو بدون حاشیه شورا می باشد که حمایت تمام قد دخانیات گیلان را در انتخابات با خود داشته است و بخاطر حضور برادرانش در بدنه اصولگرایی و سپاه همراهی آنها را نیز با خود دارد. جذب در انتخابات در لیست اصولگرایی قرار داشته است. در برخی جلسات از حضور وی در انتخابات مجلس سخن گفته می شود.

 

میرشمس شفیعی:

معاون دانشگاه پیام نور رشت که در انتخابات شورای پنجم با اینکه تمام توان خود را به کار برده بود نتوانست وارد شورا شود. شفیعی در انتخابات شورا نتوانست در لیست اصولگرایان قرار گیرد. وی برای انتخابات مجلس تلاش دارد که بتواند اصولگرایان را متقاعد نماید که او را به عنوان یک فرد سیاسی پذیرفته و در صورت حضور در انتخابات در لیست قرار دهند.

 

محمد حسن خواه:

عضو دومین و سومین دوره شورای شهر رشت و کاندیدای دهمین دوره مجلس شورای اسلامی بوده؛ وی کارمند دانشگاه علوم پزشکی می باشد. حسن خواه بخاطر صراحت بیان و عدم وابستگی به باند سیاسی خاصی همیشه در انتخابات شورا با استقبال خوبی روبه رو بوده است.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.