کد خبر : 73002
تاریخ انتشار : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - ۲۳:۴۲
-

اختصاصی/ رئیس مجمع نمایندگان گیلان: پایان همه سرگردانی ها بر سر گردنه حیران

اختصاصی/ رئیس مجمع نمایندگان گیلان: پایان همه سرگردانی ها بر سر گردنه حیران

گیلان تایمز: آقای قاضی پور نماینده جنجالی ارومیه را از نزدیک می شناسیم. شخص جنجالی و غیرقابل پیش بینی است. از آن تیپ نماینده های غیرسیاسی که تنها به پشتوانه دسته بندی های قومی و زبانی توانسته اند مدتها به مجلس راه یابند. کمتر نماینده ای در مجلس است که از او خاطره ای نداشته

گیلان تایمز:

آقای قاضی پور نماینده جنجالی ارومیه را از نزدیک می شناسیم. شخص جنجالی و غیرقابل پیش بینی است. از آن تیپ نماینده های غیرسیاسی که تنها به پشتوانه دسته بندی های قومی و زبانی توانسته اند مدتها به مجلس راه یابند. کمتر نماینده ای در مجلس است که از او خاطره ای نداشته باشد و یا تنه اش به تنه او یک طوری یک جایی نخورده باشد. او درست بهمین دلیل جنجالی بودن و عدم ثبات در رفتار علی رغم سابقه طولانی حضور در مجلس هرگز توان تجهیز و خط دهی در مجلس را نداشته و فی المثل در طرح پرسش و یا استیضاح از هیچ وزیری نمی شود روی کمک او حساب ویژه ای باز کرد. همین چند روز قبل بود که طرح پرسش او از دکتر قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت به سرعت به جنجالی در مجلس مبدل شد و کم بود که باب فحاشی ایشان به وزیر در مجلس باز شود. او وزیر را سردسته دزدان نامید و اظهارات او را دروغ محض شمرد که چنین ادبیاتی از سوی یک نماینده زشت و غیرحرفه ای تلقی می شود. امشب سرویس خبری گیلان تایمز مصاحبه ای صمیمانه و کوتاه با مهندس جبارکوچکی نژاد نماینده سه دوره رشت در مجلس شورای اسلامی داشته و موضع ایشان را در مورد اظهارات اخیر قاضی پور و نمایندگان اردبیل در مورد گردنه حیران و آستارا جویا شدیم. بحثی که چندی پیش داغ شده و حالا که آب ها از آسیاب افتاده ما بهتر دیدیم در یک فضای آرام و غیر سیاسی آن را پیگیری نمایم. مشروح گفتگو را در ادامه مطالعه کنید:

منافع شخصی بعضی افراد در این مناطق باعث مطرح شدن این بحث ها شده

مهندس کوچکی نژاد اظهارات اخیر بعضی نمایندگان را در مورد گردنه حیران و‌ آستارا  ناشی از طمع های شخصی این دسته از افراد دانست که در آن مناطق منافعی برای خود دست و پا کرده اند. او در جواب این پرسش این طمع ها باتوجه به جمعیت ترک نشین این مناطق مربوط به سبد رای این افراد است. ابراز داشت که :”خیر! اینها بیشتر بدنبال منافع زودگذر هستند و یکسری بحث های تفرقه انگیز و‌ خلاف منافع عمومی را مطرح می کنند.”

دستگاه های اجرایی و‌سیستم امنیتی باید حتما ورود کنند

وی در ادامه گفت: دستگاه های اجرایی و سیستم امنیتی باید حتما ورود کرده و‌ با این موضوع برخورد کنند. هر کسی برخلاف منافع مردم کار کند باید با او برخورد شود.

کوچکی نژاد در مورد موضع و‌ نقش استاندار و‌ مقامات دولتی در این مورد ابراز داشت :” اولین عکس العمل را در این مورد خودم نشان دادم و در دوره قبل در قبال اظهارات مشابه آقای پیرموذن هم باز بنده عکس العمل نشان‌دادم. ببینید نماینده ها آزادی عمل بیشتری در مقایسه با مقامات دارند. مقامات سیاسی برای بیان اینگونه حرف ها حتما باید از شورای تامین استان و شهرستان مجوز داشته باشند و هماهنگی کنند. بخاطر همین هم مقامات سیاسی در این مورد کمتر اظهار نظر می کنند و شاید هم حق با آنها باشد که باید اقدام کنند. من معتقدم حالا که فضا آرام شده از طریق استاندار و مقامات کشوری یکسری اقداماتی باید صورت گیرد.”

کوچکی نژاد به ساماندهی دستگاه های اجرایی در مرزهای استانی اشاره کرده و اعلام کرد: هیچ گونه کوتاهی در اینمورد را نمی پذیریم. وی ادامه داد: نیروهای انتظامی یا هلال احمر از استان اردبیل حق ندارند وارد مرزهای استان شده و چادر بزنند و تابلو بزنند یا دکل نصب کنند و برنامه های استان دیگر را انعکاس بدهند یا بخش های خدماتی استان دیگری وارد استان ما شوند. مهندس کوچکی نژاد وقوع این مسائل را کوتاهی از فرماندار و مقامات محلی دانست و اظهار داشت :” سریع باید اینها جمع شود.”

کوچکی نژاد در پایان اعلام کرد: از طریق استاندار و وزارت کشور شدیدا موضوع را تعقیب کرده و به وزیر کشور تذکر داده و در جلسه آتی شدیدا پیگیر هستیم که بزودی این بحث کلا جمع شده و تکرار نشود و ان شاله پایانی باشد بر همه سرگردانی ها بر سر گردنه حیران.

گزارش از علی دادخواه

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.