کد خبر : 81060
تاریخ انتشار : پنج شنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۷
-

دکتر همایون کاوه

آشنایی با کارآفرینی

آشنایی با کارآفرینی

گیلان تایمز: دکتر همایون کاوه- محقق و مدرس دانشگاه در شرایط تحریم کشور ، کارآفرینی برای جامعه از آن رو حائز اهمیت است که کار آفرینان موفق الهام بخش توسعه اقتصادی ، اجتماعی و نمادی از موفقیت و پایداری ملی محسوب می شوند . آموزش کارآفرینی همزمان با آموزش الگوی استارت آپ برای کار آفرینی

گیلان تایمز:

دکتر همایون کاوه- محقق و مدرس دانشگاه

در شرایط تحریم کشور ، کارآفرینی برای جامعه از آن رو حائز اهمیت است که کار آفرینان موفق الهام بخش توسعه اقتصادی ، اجتماعی و نمادی از موفقیت و پایداری ملی محسوب می شوند .
آموزش کارآفرینی همزمان با آموزش الگوی استارت آپ برای کار آفرینی و سرمایه گذاری در کسب و کارهای نوپا بر اساس نوآوری و خلاقیت و همچنین آموزش بازاریابی و آموزش مالی نیز شایسته اهتمام ویژه دولت ، دانشگاه و حتی بخش های خصوصی و تولیدی است . کار آفرینی عامل رسیدن به توسعه ی اقتصادی ست و توسعه کارآفرینی به معنای امیدآفرینی ست . بنابراین در همین فضای موجود با داشتن شرایط کنونی تحریم ها می توان با پرداختن به کارآفرینی و توسعه آن بسیاری از گره های اقتصادی را در کشور گشود و تحریم ها را بی اثر کرد ،زیرا کارآفرینی به عنوان موتور محرکه ی توسعه اقتصادی و اجتماعی نقش اساسی در فرآیند توسعه دارد و توسعه کارآفرینی می تواند تاثیر بسزایی بر کاهش اثرات تحریم های اعمال شده در کشور ایران را داشته باشد .
با عنایت به اهمیت کارآفرینی در جهان پر شتاب کنونی است که کتاب “آشنایی با کارآفرینی ” تلاش دارد ضمن آشناسازی دانش پژوهان و کارآفرینان با ابعاد و جنبه های این مفهوم ، زمینه ها و ساز و کارهای کاربست آن را در دنیای حرفه ای کنونی به ویژه در شرایط تحریم بازشناسی نماید .
امید است این اثر بتواند گامی سازنده و در عین حال متواضعانه ، در مسیر بالندگی و پویایی فکری و عملی بخصوص کارآفرینان و نسل جوان برای ارتقای فرصت های شغلی و مدیریت تحول در عصر جهانی شدن بر دارد.در کتاب ها و مقالات بسیار میخوانیم که کارآفرینان ، افراد جسور ، ریسک پذیر با اعتماد به نفس بالا و تردید اندک هستند اما باید بدانید که معمولا این خصوصیات پس از سالها به وجود می آیند در حقیقت کارآفرین موفق امروز ، جوان دلواپس دیروز است .

با مطالعه ی کتاب آشنایی با کارآفرینی می توانید به صورت جدی تر پا در عرصه ی کارآفرینی و به راه اندازی یک کسب و کار موفق بگذارید .
امروزه بسیاری از کارمندان به فکر راه انداختن یک کسب و کار برای خودشان هستند و تمایل دارند که خودشان صاحب یک کسب و کار شوند اما فضای کسب و کارها دائما در حال رقابتی شدن است و یک کارآفرین در صورتی در راه اندازی یک استارت آپ موفق خواهد بود که یک برنامه ریزی دقیق و استراتژی قوی تر برای خود داشته باشد .
بنابراین هر کارآفرین برای داشتن یک کسب و کار خوب نیاز به استفاده از تجربیات دیگران دارد .
از این رو مطالعه کتاب های کارآفرینی در این زمینه می تواند به او کمک کند و یکی از منابع ارزشمند محسوب می شود که حتی شاید بهترین پادکست ها و ویدئو ها هم نتواند جایگزین آن شوند .
شایان گفتن است که این کتاب نیز تحت عنوان ” آشنایی با کارآفرینی ” توسط دکتر همایون کاوه محقق و مدرس دانشگاه,مدرس کارآفرینی و استارت آپ،متخصص DTM و دیپلماسی تجاری ،رئیس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی گیلان ودکتر محمد رضا دهشیری، متخصص و مدرس روابط بین الملل ،معاون آموزشی و پژوهشی مرکز ملی جهانی شدن،دانشیار پایه ۱۸ علوم سیاسی ، دانشکده روابط بین الملل وزارت امور خارجه و مهندس امین شاکری،دانش آموخته مدیریت اجرایی کسب و کار،رئیس مجمع عالی کارآفرینان،رئیس کمیسیون ارتباطات و امور بین الملل سازمانی ملی کارآفرینی ایران،مسئول کارآفرینی مرکز تحقیقات استراتژیک با  همکاری اتاق بازرگانی گیلان به تالیف در آمده ست .در مقدمه ی کتاب آمده شده است: چگونه کارآفرینی تحریم ها را بی اثر می کند . خواندن این کتاب خیلی آسان است و حاوی اطلاعات فوق العاده با ارزش برای هر کارآفرین می باشد و باعث می شود که دیگر سال های زندگی خود را بیهوده هدر ندهید و برای آن اهمیت قائل باشید .کارآفرینی در عصر جهانی شدن از اهمیت فزاینده ای در عرصه های دولتی، مردمی و فردی و در تمامی حوزه های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی زندگی بشری برخوردار شده است؛ به گونه ای که کارآفرینی کلیدی برای توسعه ملی و راه حلی نوین برای بسیاری از مشکلات رقابتی و توسعه تجاری و توسعه پایدار اقتصادی به ویژه در شرایط تحریم به شمار می آید. کارآفرینی اشتغال را برای مردم بخصوص نیروهای تحصیلکده و ماهر فراهم می کند، موجب افزایش تقاضا در بازار می شود، رقابت را برای تولید کمی محصولات و خدمات با کیفیت بالا فراهم می آورد و همچنین منبع درآمد برای دولت و موجب نفوذ بر جامعه از رهگذر ارتقای مهارتهای مدیریتی می شودکارآفرینی در عصر جهانی شدن از اهمیت فزاینده ای در عرصه های دولتی، مردمی و فردی و در تمامی حوزه های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی زندگی بشری برخوردار شده است؛ به گونه ای که کارآفرینی کلیدی برای توسعه ملی و راه حلی نوین برای بسیاری از مشکلات رقابتی و توسعه تجاری و توسعه پایدار اقتصادی به ویژه در شرایط تحریم به شمار می آید. کارآفرینی اشتغال را برای مردم بخصوص نیروهای تحصیلکده و ماهر فراهم می کند، موجب افزایش تقاضا در بازار می شود، رقابت را برای تولید کمی محصولات و خدمات با کیفیت بالا فراهم می آورد و همچنین منبع درآمد برای دولت و موجب نفوذ بر جامعه از رهگذر ارتقای مهارتهای مدیریتی می شود. برای کشورهای در حال توسعه، اهمیت کارآفرینی از آن روست که زمینه را برای اشتغال زایی به ویژه دارندگان مدرک کارشناسی به بالا فراهم می سازد، به ویژه آنکه کارآفرینانی که تجارت نوینی را آغاز می کنند نیاز به گزینش نیروی ماهر برای اشتغال دارند.در دوران تحریم رشد کارآفرینی موجب ایجاد نوآوری و توسعه اقتصادی بر اساس دیدگاه های پایدار توصعه اقتصادی و برپایه اندیشه استقلال و عدم وابستگی کشور ، فرصتهای نوین شغلی، نوآوری، تاثیرگذاری بر توسعه فرهنگی و اقتصادی جامعه، ارتقای معیارهای زندگی و گسترش تحقیق و توسعه اقتصادی کشور می شود و در نهایت ثبات بیشتر اقتصادی و بهبود فزآینده کیفیت زندگی اجتماعی را به ارمغان می آورد.کار آفرینی از سویی زمینه آموزش یا ارتقای تجربه کارگران غیر ماهر و افزایش امکان اشتغال زایی آنان را فراهم می آورد و مسیری را برای تجاری سازی نوآوری ها، پروژه های مشترک، محصولات، فناوری های نوین ، ارتقای کیفیت کالاها وافزایش تولید و حتی متنوع سازی مشاغل پدید می آورد.

گیلان تایمز: انتشار مطالب خبری و یادداشت های دریافتی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.